Q-Shaman ، یکی از طرفداران دونالد ترامپ که رهبری فتح کاپیتول و نظریه توطئه افراطی آن را بر عهده داشت

[ad_1]

برای کسانی که داستان های زیرزمینی سیاست آمریکا را از نزدیک دنبال نمی کنند ، تصویر او سورئالیسم را به مرحله ای از خشونت شدید تبدیل کرده است که قبلاً هرگز دیده نشده است: در شبکه های اجتماعی به عنوان Q-Shaman شناخته می شود. جیک آنجلی، متعصب دونالد ترامپ بود که با چرم ، با کلاه چرمی و شاخ و صورتش طوری که انگار مل گیبسون در نقش ویلیان والاس انقلابی اسکاتلندی است ، با چرم حمله به پایتخت را انجام داد.

عجیب بودن ممکن است به این دلیل توضیح داده شود که آنجلی یک بازیگر جاه طلب اهل آریزونا است که در موسیقی و صدا نیز ناموفق شکست خورده است. با این حال ، در سال های اخیر ، او به یکی از وفادارترین پیروان ترامپ و یکی از مروجان اصلی تئوری توطئه به نام “QAnon” (مخفف Q-Anonymous) تبدیل شده است که در میان بخشهای راست افراطی ایالات متحده جریان دارد.

جیک آنجلی  عکس توییتر.

جیک آنجلی عکس توییتر.

همانطور که در مطبوعات آمریکا گزارش شده است ، این نظریه معتقد است که مانورهایی برای فاش کردن اطلاعات بسیار محرمانه از دولت ترامپ وجود دارد و حتی بدتر اینکه رهبران در راس حزب دموکرات در یک شبکه قاچاق کودک دخیل هستند. .

“از زمان آغاز جنبش QAnon ، طرفداران آن معتقدند که رئیس جمهور دونالد ترامپ درگیر یک نبرد مخفی برای دستگیری سیاستمداران قدرتمند دموکرات است که به گفته آنها پدوفیل و آدمخوار“خلاصه روزنامه آنلاین The Daily Dot.

Q-Shaman به پایتخت ایالات متحده نفوذ می کند.  عکس EFE.

Q-Shaman به پایتخت ایالات متحده نفوذ می کند. عکس EFE.

آنجلی به دلیل رواج این ایده ها در وب مشهور شد و به دلیل حضور مکرر در جمع با خز ، شاخ و پر ، لقب “شمن” را به خود اختصاص داد.

کوین روز ، ستون نویس روزنامه نیویورک تایمز ، یکی از اولین کسانی بود که متوجه حضور Q-Shaman و سایر مبلغان QAnon در اعتراضات روز چهارشنبه شد ، که در نهایت با تصرف اجباری پایتخت برای جلوگیری از سناتورها به اوج خود رسید. پیروزی جو بایدن دموکرات در آخرین انتخابات ریاست جمهوری را تأیید کنید.

“در میان افرادی از QAnon که انتظار داشتند ترامپ امروز دستگیری های گسترده را اعلام کند و انواع میلیشیایی که هفته هاست این موضوع را تبلیغ می کنندروز گفت: “این احتمال وجود دارد که این واقعا زشت شود.”

این چهارشنبه ، Q Shaman در رهبری تصرف اجباری پایتخت ، از راست افراطی به راست افراطی رفت ، که در آن حتی یک طرفدار ترامپ نیز مورد اصابت گلوله قرار گرفت و اندکی پس از زخم درگذشت.

تراویس ویو که خود را در شبکه های اجتماعی به عنوان حامی نظریه QAnon معرفی می کند ، در توییتر خود نوشت که “جیک آنجلی ، معروف به” Q-Shaman “، قطعاً طرفدار ترامپ است.”

جیک آنجلی حتی در نوامبر گذشته در رویدادی به میزبانی رودی جولیانی ، وکیل ترامپ ، شرکت کرد تا نتیجه انتخاباتی که بایدن را بدست آورد ، رد کند.

این چهارشنبه ، Q-Shaman پیشروی پایتخت را هدایت کرد و تصویر او به نمادی از اعتراضات خشن و بی سابقه تبدیل شد. وی در حال مشاجره با اولین نگهبانان بود که سعی در جلوگیری از نفوذ داشتند و اندکی بعد در مجموعه نشستند.[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *