Pfizer ارسال واکسن ویروس کرونا در اروپا را به تأخیر می اندازد

[ad_1]

دارویی فایزر جمعه این هفته تغییر در ظرفیت تولید واکسن کرونا ویروس را تأیید کرد که باعث کاهش تعداد دوزهای توزیع شده در اروپا طی هفته های آینده خواهد شد.

این شرکت مستقر در نیویورک در بیانیه مطبوعاتی گفت که “سخت تلاش می کند دوزهای بیشتری را از مقدار اولیه برنامه ریزی شده برای امسال تحویل دهد” و برای افزایش ظرفیت خود نیاز به اصلاح روند تولید دارد که “به مصوبات نظارتی اضافی نیاز دارد”.

اگرچه این امر به طور موقت در اواخر ژانویه و اوایل فوریه تأثیر می گذارد ، در اواخر فوریه و مارس افزایش قابل توجهی در دوزهای موجود در بیماران را فراهم می کند “، این داروساز در بیانیه ای گفت.

وی با اشاره به کارخانه اروپایی این شرکت که واکسن ویروس کرونا را تولید می کند ، گفت: “بنابراین ممکن است در آینده قابل پیش بینی نوسانات سفارشات و تحویل برنامه ریزی شده در تأسیسات Puurs ما باشد.”

این شرکت دارویی این اطلاعات را پس از صدور بیانیه ای از وزارت بهداشت نروژ در اوایل روز جمعه تأیید کرد و گفت که از هفته آینده “و در آینده” عرضه واکسن تولید شده توسط Pfizer با همکاری BioNTech آلمان کاهش می یابد.

مقامات نروژی در بیانیه ای گفتند: “انتظار می رفت كه در هفته سوم 43،875 دوز واكسن از Pfizer دریافت كنیم. اکنون به نظر می رسد كه فقط 36،075 دریافت خواهیم كرد.” “

اعلام این کاهش پس از آن است که هفته گذشته اتحادیه اروپا اعلام کرد سفارش خود را برای واکسن Pfizer دو برابر کرده است.

رئیس کمیسیون اروپا اورسولا فون در لاین گفت که توافق با این شرکت دارویی به اتحادیه اروپا اجازه می دهد تا 300 میلیون واکسن دیگر پس از دریافت انتقاداتی مبنی بر اینکه 300 میلیون اولیه اولیه بسیار پایین ارزیابی شده ، خریداری کند.

همچنین ببینید

هرج و مرج در فرانسه به دلیل واکسن: وقت قبلی غیرممکن است و دوز مصرفی وجود ندارد

همچنین ببینید

جهان به دنبال واکسن بیشتر علیه COVID-19 ناامید است

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *