Pfizer ادعا می کند که این واکسن بر خلاف انواع مختلف در انگلستان و آفریقای جنوبی عمل می کند

[ad_1]

به نظر می رسد واکسن تولید شده توسط Pfizer و BioNTech علیه ویروس کرونا در برابر جهش SARS-CoV-2 که توسط انواع جدید ویروس به وجود آمده است ، به اشتراک گذاشته شده است انگلیس و آفریقای جنوبی، طبق مطالعه ای که توسط یک داروساز و دانشگاه تگزاس انجام شده است.

این مطالعه در مخزن biorXiv منتشر شده است ، جایی که متن هنوز توسط متخصصان دیگر بررسی نشده است ، اگرچه می توانید نظرات خود را ارائه دهید.

انواع سریع در حال انتشار از پادشاهی متحده و آفریقای جنوبی جهش N501Y را دارند ، که “از اهمیت ویژه” برخوردار است زیرا میل پروتئین ویروسی S را برای گیرنده سلول انسانی افزایش می دهداز طریق آن وارد آن می شود.

در انگلستان ، جایی که برای اولین بار شناسایی شد ، نوع جدید فقط در سه ماه به شکل غالب ویروس کرونا تبدیل شده است ، که باعث تسریع در افزایش موارد در کشور و پر کردن بیمارستان ها می شود.

از نمونه های خون سرمی 20 شرکت کننده در مطالعه قبلی که هر دو دوز واکسن را دریافت کرده بودند و بین دو یا چهار هفته پس از ایمن سازی گرفته شده بودند ، برای مطالعه استفاده شد.

به گفته نویسندگان ، محدودیت مطالعه این است که شامل مجموعه کامل جهش ها نیست آنها “در سویه های به سرعت در حال گسترش در انگلیس یا آفریقای جنوبی یافت می شوند.”

نویسندگان خاطرنشان می کنند که “تکامل مداوم SARS-CoV-2 نیاز به هوشیاری مداوم دارد در مورد اهمیت تغییرات در دامنه واکسن “.

این مشاهده “همراه با آمادگی برای احتمال جهش در آینده SARS-CoV-2 است که نیاز به تغییر در واکسن دارد.”

طبق مطالعه ، واکسن را به روز کنید “با انعطاف پذیری فن آوری واکسن تسهیل خواهد شد که بر اساس فناوری پیام رسان RNA ساخته شده است. “

مرکز واکسیناسیون ، جایی که توسعه Pfizer در اسرائیل اعمال می شود.  عکس: AP.

مرکز واکسیناسیون ، جایی که توسعه Pfizer در اسرائیل اعمال می شود. عکس: AP.

ظهور سویه های جدید باعث نگرانی شدید در سراسر جهان شده است. آنها حتی سریعتر از ابتدای همه گیری به اقدامات منجر شدند. به عنوان مثال ، در پایان ماه دسامبر ، بیشتر کشورهای اروپا روابط خود را با انگلستان قطع کردند.

در این زمینه ، وزیر بهداشت انگلستان مت هانکوک بسیار نگران نوع جدیدی بود که در آفریقای جنوبی یافت شد.

وی با اشاره به اینکه به نظر می رسد انتقال توسط سویه مشاهده شده در کشورش آسان تر است ، “ما اقدامات بسیار جدی برای توقف پروازها از آفریقای جنوبی انجام داده ایم.”

در این گزارش ، برای جامعه علمی ، سویه آفریقای جنوبی دارای جهش های متعددی در پروتئینی به نام سنبله است که ویروس از آن برای آلوده سازی سلول های انسانی استفاده می کند.

از طرف دیگر ، آنها این را فاش می کنند بار ویروسی بالاتری وجود دارد که به معنای غلظت بالاتر ذرات است ویروس در بدن فرد آلوده و به نوبه خود میزان انتقال بیشتری است.

جدا از اینکه درجه ایمنی داروها مشخص نیست ، دولت انگلیس به شهروندان خود اجازه می دهد مخلوطی از دو واکسن مختلف را در موارد نادر دریافت کنند.

انگلستان ، جایی که کوید در حال حاضر حدود 74000 مرگ و میر ایجاد کرده است ، اولین کشور در جهان است که استفاده از واکسن را تأیید می کند ، ساخته شده توسط AstraZeneca و دانشگاه آکسفورد.

با اطلاعات از EFE.

JPE

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *