Lacalle Pou و Bolsonaro در مورد لزوم “انعطاف پذیری Mercosur” توافق می کنند تا هر کشور بتواند خارج از اتحادیه مذاکره کند

[ad_1]

رئیس جمهور اروگوئه ، لوئیز لاکاله پو ، چهارشنبه در برزیل توسط همتای خود ژایر بولسونارو پذیرفته شد ، باید “انعطاف پذیرتر” مرکور شود و اجازه دهید هر یک از اعضا مذاکرات تجاری خود را انجام دهند.

لاکاله پو گفت ، “ما متعلق به مرکوسور هستیم و 30 سال در این انجمن را جشن خواهیم گرفت.” بر اساس توافق نامه های خود ، “می توانید پیش بروید” تجاری ، که در حال حاضر ممنوع است.

رئیس جمهور اروگوئه این حرف را بهمراه بولسونارو که در این مورد توافق کردند ، گفت.

لوئیز لاکاله پو و جائر بولسونارو در یک کنفرانس مطبوعاتی پس از دیدارشان در برزیل.  عکس: رویتر

لوئیز لاکاله پو و ژائر بولسونارو در یک کنفرانس مطبوعاتی پس از دیدارشان در برزیل. عکس: رویتر

این موضوع ، همانطور که بولسونارو اشاره کرد ، می تواند با روسای جمهور آرژانتین ، آلبرتو فرناندز و پاراگوئه ، ماریو عبدو بنیتز ، در جلسه چهار رهبر توافق شود ، که هنوز تأیید نشده است ، اما این این 26 مارس بعدی است، وقتی 30 سال از امضای قرارداد تأسیس بلوک به اتمام می رسد.

این دو رهبر ، به همراه برخی از اعضای دولت های خود ، از الف پشتیبانی كردند جلسه خصوصی در کاخ آلوورادا، محل اقامت رسمی بولسونارو ، از آنجا سپس برای بیان مختصری به خبرنگاران به مقر ریاست جمهوری نقل مکان کردند.

زیرساخت ، انرژی و همه گیری

آنها توضیح دادند که در سطح دو جانبه در مورد پروژه های زیربنایی و انرژی ، که آنها نیز دارند ، صحبت کردند شخصیت منطقه ای.

در میان آنها ، لاكال پو توسعه راه آبی در رودخانه اروگوئه را برجسته كرد ، پروژه ای كه به گفته وی می تواند “به نفع” كشور خودش بلكه جنوب برزیل و آرژانتین باشد كه رئیس جمهور آن آلبرتو فرناندز قبلاً به این موضوع پرداخته است.

به همین ترتیب ، پروژه ساخت پل مرزی دوم بر روی رودخانه جگوارون مورد بحث قرار گرفت ، ابتکاری که به گفته دو دولت می تواند تجارت و گردشگری بین دو کشور و حتی کل منطقه مرکوسور را تقویت کند.

رئیس جمهور برزیل ژایر بولسونارو (رئیس جمهور) و رئیس جمهور اروگوئه لوئیز لاکاله پو (من) در کاخ پلانالتو در شهر برزیل (برزیل).  عکس: EFE

رئیس جمهور برزیل ژایر بولسونارو (رئیس جمهور) و رئیس جمهور اروگوئه لوئیز لاکاله پو (من) در کاخ پلانالتو در شهر برزیل (برزیل). عکس: EFE

لاکاله پو تأکید کرد که “یک برنامه بسیار بزرگ” بین برزیل و اروگوئه وجود دارد که ادامه آن توسط دو دولت مورد بحث قرار خواهد گرفت ، و بر دید مشترکی که در رئیس جمهور بولسونارو یافت ، تأکید کرد.

“من با اخباری که داریم به کشورم برمی گردم در مورد تعداد زیادی از موضوعات توافق کردندوی گفت: “این آزادی های مردم ما ، سعادت ملت های ما و البته روابط خوب و ارتباطات بین اروگوئه و برزیل است.”

اگرچه رهبران به سختی این موضوع را ذکر کردند ، منابع رسمی به Efe گفتند که بحران بهداشتی اعلام شده توسط بیماری همه گیر COVID-19 ، که در آن برزیل یکی از کشورهای آسیب دیده و اروگوئه یکی از مدل های منطقه ای برای مبارزه با بیماری ها است ، نیز رسیدگی شد.

برزیل ، با 210 میلیون نفر جمعیت ، بیش از 9.3 میلیون مورد جمع می شود و بیش از 226000 مرگ و میر است. اروگوئه با جمعیت 3.5 میلیون نفری حدود 42000 نفر مبتلا و کمی بیش از 450 مورد مرگ دارد.

مقامات اروگوئه به ویژه نگران مناطق مرزی و ظهور نسخه جدید آمازون هستند. با این حال ، آنها دارند تا حدودی مرز با برزیل را باز کرد، که ترافیک سنگینی دارند و شهروندان هر دو کشور تقریباً بدون محدودیت در آن گردش می کنند.

اروگوئه گفته است كه توافق كرده است كه اين واكسن را از آزمايشگاه Sinovac چين ، كه در اين منطقه توسط م Instituteسسه بوتان در سائو پائولو ساخته شده ، توافق كرده است كه اين اطلاعات را تاييد نكرده و توليد اوليه آن نيز بوده است. مختص دولت برزیل است.

مقامات اروگوئه به خصوص در مورد مناطق مرزی و ظهور نسخه جدید آمازون نگران هستند ، اما آنها مرزهای خود را با برزیل که بسیار شلوغ است و شهروندان هر دو کشور تقریبا بدون محدودیت در آن گردش می کنند ، تا حدی باز کرده اند.

مشکل بهداشتی در روابط دو ملیتی از اهمیت اساسی برخوردار است و بنابراین گزارش شده است که در دستور کار بوده است. اروگوئه ، که اولین شریک تجاری آن چین است و تنها کشور مرکوسور است که عضویت جاده ابریشم را امضا کرده است ، توافق نامه خرید واکسن از آزمایشگاه سینوواک چین را اعلام کرده است. این دارو در منطقه توسط موسسه بوتان در سائو پائولو تولید شده است که تولید اصلی آن مختص دولت برزیل خواهد بود.

منبع: EFE ، AFP و Clarín

PB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *