IAPA رژیم ونزوئلا را به “بربریت” علیه آزادی مطبوعات متهم می کند

[ad_1]

روز دوشنبه ، انجمن مطبوعات بین آمریكایی (IAPA) “رژیم نیكولاس مادورو” در ونزوئلا را به عنوان “موج جدیدی از تجاوز و حملات” علیه رسانه ها و روزنامه نگاران مستقل محكوم كرد و از سازمان های بین دولتی و دولت های دموكرات نیز خواست تا همان كار را انجام دهند.

خورخه کاناهواتی ، رئیس جمهور ، گفت: “اگرچه ما به وحشیگری رژیم علیه آزادی مطبوعات عادت کرده ایم ، اما نمی توانیم این موج جدید تجاوزات و حملات دولت ونزوئلا را به قصد ادامه سکوت در رسانه ها و روزنامه نگاران مستقل متوقف کنیم.” از گروه SIP و OPSA مستقر در هندوراس.

کاناهواتی در بیانیه ای افزود: “رژیم همیشه از حواس پرتی ناشی از حوادث خبری دیگر مانند ایجاد قانونگذار بحث برانگیز خود استفاده می کند تا سعی کند بدون مجازات علیه آزادی مطبوعات عمل کند.”

IAPA خبرنگار تلویزیون دیجیتال کاراکاس را که در 8 ژانویه برچیده شده محکوم می کند VPITV، در طی یک عملیات مشترک بین تنظیم کننده ارتباطات از راه دور Conatel و سازمان مالیاتی Seniat.

بخشنامه رسانه های دیجیتال از مقر خود در میامی ، مصادره تجهیزات انتقال ، دوربین ها و رایانه ها ، از جمله سایر ابزارهای کار را محکوم کرد.

دولت نیکولاس مادورو حمله خود به رسانه های مستقل را متوقف نکرده است.  عکس: EFE

دولت نیکولاس مادورو حمله خود به رسانه های مستقل را متوقف نکرده است. عکس: EFE

همین امروز رسانه دیجیتالی Tal Cual دچار حمله سایبری شد.

کارلوس جورنت ، رئیس کمیته آزادی مطبوعات و اطلاعات IAPA ، درباره حملات جدید هشدار داد: “ما نمی توانیم نگهبانان خود را سرنگون کنیم.”

مدیر روزنامه صدای داخلیاز کوردوبا (آرژانتین) اطمینان داد که IAPA با “شکایت از سازمانهای بین دولتی و دولتهای دموکراتیک در منطقه” اصرار خواهد کرد.

وی گفت که “هیچ کس بدون محکوم کردن این رژیم که به نقض سیستماتیک اصول آزادی مطبوعات ناشی از منشور دموکراتیک بین آمریکایی و سایر اسناد بین المللی که آزادی بیان و مطبوعات را به عنوان پایه های اساسی جوامع آزاد معرفی می کند ، نقض نمی شود”. .

این بیانیه در مورد روزنامه نیز صدق می کند پانوراما، از Maracaibo ، به مدت پنج روز توسط سنا تحریم شد ، که وب سایت روزنامه را در 7 ژانویه بست.

رژیم همچنین رسانه ها ، Efecto Cocuyo ، Caraota Digital ، El Pitazo و Radio Fe y Alegría را به “مزدوران روزنامه نگاری” و دریافت بودجه خارجی برای سرنگونی دولت متهم کرد. IAPA گفت

منبع: EFE

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *