FBI در حال آغاز “گفتگوهای طولانی” بصورت آنلاین برای آماده سازی اعتراضات مسلحانه است

[ad_1]

FBI “تعداد زیادی از گفتگوهای آنلاین نگران کننده” را تحت نظارت دارد ، از جمله خواستار تظاهرات مسلحانه قبل از مراسم تحلیف ریاست جمهوری هفته آینده ، در مامدیر گفت کریس ری پنج شنبه.

در اولین حضور عمومی خود از زمان شورش های 6 ژانویه در پایتخت ایالات متحده ، پارادایس به جلسه امنیتی معاون مایک پنس معاون رئیس جمهور گفت هنوز نگران است در مورد احتمال خشونت در هنگام اعتراضات و تظاهرات در واشنگتن و پایتخت های ایالتی در سراسر کشور.

راي هشدار داد كه اين حوادث مي تواند منجر به افراد مسلح در نزديكي ساختمانهاي دولتي و مقامات منتخب شود و خاطرنشان كرد: “يكي از چالش هاي واقعي در اين فضا تلاش براي تشخيص آنچه بلند پروازانه از آنچه عمدي است” است.

همسایگان از ترس تجارت در روزهای آینده با پلاک در لانسینگ ، میشیگان از تجارت خود دفاع می کنند.  عکس: رویترز

همسایگان از ترس تجارت در روزهای آینده با پلاک در لانسینگ ، میشیگان از تجارت خود دفاع می کنند. عکس: رویترز

رای گفت FBI آن را دریافت کرده است مقدار “قابل توجهی” از اطلاعات که او قبل از تحلیف ریاست جمهوری به سایر نهادهای اجرای قانون فرستاد. اشتراک اطلاعات قبل از هر رویداد عمومی مهمی مانند این بسیار مهم است ، اما به دلیل نشانه هایی که اجرای قانون نشان می دهد ، این موضوع مورد توجه ویژه قرار می گیرد آنها آماده نبودند برای محاصره خشن و مهلک کاپیتول توسط وفاداران به دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا.

مقامات فدرال به اجرای قانون محلی هشدار داده اند که قیام کاپیتول هیل به احتمال زیاد دیگران را با قصد خشونت الهام می دهد.

“ما به دنبال افرادی هستیم که بتوانند ایده ای داشته باشند همان نوع خشونت را تکرار کنید هفته گذشته شاهد آن بودیم “، رای گفت و افزود كه از 6 ژانویه ، FBI بیش از این یافته است 200 مظنون

وی افزود: “ما می دانیم آنها چه کسانی هستند. اگر شما آنجا باشید ، یک عامل FBI به دنبال شما می آید.”

سیم خاردارهای اطراف پایتخت.  عکس: خبرگزاری فرانسه

سیم خاردارهای اطراف پایتخت. عکس: خبرگزاری فرانسه

کشورها در سراسر کشور در حال حاضر هستند افزایش امنیت ، آماده شدن برای اعتراضات و خشونت های احتمالی مسلحانه آخر هفته ، به ویژه در ایالت ها ، در میان جلسات قانونگذاری و مراسم افتتاحیه. مسئولان در حال ارزیابی مجدد برنامه های امنیتی خود برای اهداف پرخطر هستند و پلیس در شهرهای بزرگ خود را آماده می کند تا در صورت لزوم در حالت آماده باش تاکتیکی باشد. در بیانیه FBI در اوایل این هفته نسبت به اعتراضات مسلحانه احتمالی هشدار داده شد. در تمام 50 ایالت

رای گفت ، برای نظارت بر تهدیدها ، به اشتراک گذاشتن اطلاعات و تصمیم گیری در مورد نحوه تخصیص منابع ، هنگام تحلیف رئیس جمهور ، FBI یک پست فرماندهی را 24 ساعت شبانه روز در مقرها و در هر 56 دفتر دفاعی خود کار می کند.

وی گفت: “موضع ما تهاجمی است و در زمان تحلیف رئیس جمهور نیز چنین خواهد بود.”

جفری روزن ، وكیل دادستان روز پنجشنبه در یك جلسه توجیهی جداگانه در مركز اطلاعات و عملیات استراتژیك FBI شركت كرد و در آنجا از جزئیات برنامه امنیتی مراسم افتتاحیه مطلع شد و با رهبران FBI دیدار كرد تا تحقیقات را به روز كند.

به طور جداگانه ، پنس روز پنجشنبه برای اولین بار به كاپیتول بازگشت از زمانی كه یك قیام نیروهای امنیتی را مجبور كرد او را به محل حادثه برساند و پس از قطع كار معترضین ، با مشاهده شمارش آرا در كنگره دانشكده انتخاباتی ، وی را به محل امن منتقل كند.

معاون رئیس جمهور از نیروهای امنیتی محافظت شده در خارج از پایتخت دیدار کرد و به آنها گفت که وی به دلیل فرمانداری با گارد ملی آشنا است.

پنس گفت: “از اینکه یک قدم به جلو برای کشور خود برداشتید متشکرم.” او به سربازان گفت كه آنها شاهد پخش خواهند بود و از آنها به خاطر خدماتشان تشكر كرد.

پنس افزود: “افتخار بزرگی برای من بود که معاون شما باشم.” قبل از اینکه با یک دور دیگر تشکر کند و برای سربازان آرزوی “ورود امن و سوگند به رئیس جمهور و معاون جدید رئیس جمهور” را داشته باشد ، اضافه کرد.

که نگهبانان با فریاد شادی پاسخ دادند.

روزنامه نگاران از آسوشیتدپرس، دارلین سوپرویل ، مایکل بالسامو و کالین لانگ از واشنگتن در تهیه این گزارش همکاری داشتند.

ap

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *