EMA ، تنظیم کننده دارو در اروپا ، واکسن AstraZeneca را برای همه بزرگسالان تأیید می کند

[ad_1]

نهادهای نظارتی واکسن ویروس کرونا را از این کشور مجاز کرده اند AstraZeneca برای استفاده در بزرگسالان در اتحادیه اروپا ، در میان انتقاد از اینکه واحد به اندازه کافی سریع نیست که بتواند جمعیت خود را واکسینه کند.

آژانس دارویی اروپا استفاده از واکسن را مجاز دانسته است در افراد 18 سال به بالااگرچه این هفته نگرانی هایی مطرح شده است كه اطلاعات كافی برای اثبات تأثیر آن در افراد مسن وجود ندارد.

تزریق واکسن سوم است COVID-19 ، که پس از تولیدات Pfizer و Moderna ، به آژانس دارویی اروپا چراغ سبز نشان داد. هر دو برای بزرگسالان مجاز بودند.

بسیاری از کشورهای قاره در حال تلاش برای واکسیناسیون سریع مردم مانند انگلیس ، اسرائیل ، ایالات متحده و سایر کشورها هستند و مدت ها بود که انتظار می رفت تزریق AstraZeneca به تسریع امور کمک کند.

یک ویال واکسن آکسفورد AstraZeneca.  عکس: خبرگزاری فرانسه

یک ویال واکسن آکسفورد AstraZeneca. عکس: خبرگزاری فرانسه

علاوه بر آخرین اخبار تولید کننده دارو دوز پایین تر در دوره اولیه این ترس وجود داشت که محدودیت های سنی برنامه واکسیناسیون اروپا را با مشکل بیشتری روبرو کند. برخی از پزشکان می ترسند که محدودیت استفاده از واکسن در افراد مسن ممکن است اثرات بیماری همه گیر را بدتر کند ، زیرا افراد مسن بیماری جدی تری را تجربه کرده و نسبتاً بیشتری نسبت به ویروس کرونا درگذشتند.

اما در تصمیمی روز جمعه ، آژانس اروپایی گفت واکسن AstraZeneca که با دانشگاه آکسفورد ساخته شده است ، توصیه می شود. برای همه بزرگسالان

در حالی که واکسن AstraZeneca برای همه بزرگسالان در سایر کشورها مجاز است ، تنها 12٪ از شرکت کنندگان در مطالعه خود بالای 55 سال بودند و بعداً ثبت نام کردند ، بنابراین زمان کافی برای دستیابی به نتایج وجود ندارد.

یک مطالعه بزرگ که ماه گذشته منتشر شد ، نشان داد که این واکسن حدود 70٪ در جلوگیری از بیماری ویروس کرونا در انسان موثر است ، اگرچه مشخص نیست که آیا واکسن انتقال بیماری را متوقف می کند یا خیر.

واکنش آزمایشگاهی

آزمایشگاه انگلیس AstraZeneca و دانشمندان دانشگاه آکسفورد از تأیید واکسن آنها استقبال کردند و گفتند که آنها برای اطمینان از “دسترسی گسترده و عادلانه” به دارو

اندرو پولارد ، مدیر تیم آکسفورد گفت: “تصویب” پشتیبانی پس از کنترل دقیق تنظیم کننده ها برای استفاده از واکسن برای محافظت از جمعیت ، را تقویت می کند.

“این نه تنها موثر است و به خوبی تحمل می شودتجویز آن نیز آسان است و مهمتر از همه ، در برابر بیماری های جدی و بستری شدن در بیمارستان کاملاً محافظت می کند. ”

این غول دارویی در بیانیه ای گفت AstraZeneca با دولت های سراسر جهان و سازمان های بین المللی “برای اطمینان از دسترسی گسترده و عادلانه به واکسن غیر انتفاعی در طول مدت همه گیری” کار می کند.

آژانس ها

ap

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *