80 میلیون نفر برای زندگی خود فرار می کنند

[ad_1]

یک دلیل دارد که یکشنبه است روز جهانی پناهندگان. سازمان ملل در سال 2000 موافقت كرد كه 20 ژوئن مصادف با سالگرد كنوانسيون 1951 درمورد وضعيت پناهندگان ، روز انتخاب شده باشد.امروزه ، با 80 ميليون پناهنده و آواره آگاهي ، اين سياره از فاجعه های بزرگ انسانی

برای آژانس پناهندگان سازمان ملل ، این رقم بخشی از سوابق غم انگیز پنج داده “غیر قابل قبول” است. از جمله این واقعیت است که آوارگی اجباری امروز بیش از 1٪ از بشریت را تحت تأثیر قرار می دهد ، به این معنی که از هر 97 نفر یک نفر برای نجات جان خود مجبور به ترک خانه خود شده است. اکنون آنها برای زنده ماندن به کمک نیاز دارند.

واقعیت مفتضحانه دیگر این است که 40٪ از آوارگان آنها پسر هستند. تقریباً نیم میلیون از آنها آنها خودشان را نشان دادند پناهندگی خواستن

تحت شعار “همه اینها # قابل قبول است #”، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد کمپین ponchoazules.org را برای نمایان ساختن واقعیت پناهندگان آغاز کرده است.

آنها در UNHCR توضیح دادند: “ابتکار Ponchos Azules در تلاش است تا مردم را آگاه سازد و با وضعیت غیرقابل قبولی که بیش از 80 میلیون پناهنده و آوارگان اجباری در جهان تجربه کرده اند درگیر شود ، که یکی از بزرگترین فاجعه های بشردوستانه در کره زمین است.”

در تاریخ 20 ژوئیه ، سازمان ملل متحد تلاش می کند تا بزرگترین بحران بشردوستانه تاریخ از زمان جنگ جهانی دوم را روشن کند و حقوق همه افرادی را که مجبور به ترک خانه های خود شده اند به رسمیت بشناسد.

“این بحران عظیم بشردوستانه ما را مجبور می کند که به درون نگاه کنیم و فکر کنیم که ما می توانیم هر یک از ما را به کمک و تحول واقعیت تبدیل می کند. وضعیت پناهندگان و آوارگان غیر قابل قبول است ، اما همه ما فرصتی برای انجام کاری داریم کارولینا مارتیننگی ، مدیر ارتباطات بنیاد کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در آرژانتین ، گفت:

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل خواستار یک پانچو آبی است. و با ورود به سیستم شما را به عضویت دعوت می کند www.ponchosazules.org.

مرگبارترین مرز

یکی از خطرناک ترین مکان ها برای آوارگان و پناهندگان ، دریای مدیترانه است که بهشت ​​را از جهنم جدا می کند. هزاران نفر در یک پرواز ناامیدانه به اروپا برای عبور نامشخص از آن می شتابند.

مادر و دختر سوری وارد لسبوس یونان می شوند.  عکس: UNHCR

مادر و دختر سوری وارد لسبوس یونان می شوند. عکس: UNHCR

طبق گفته پزشکان بدون مرز ، مدیترانه مرکزی باقی مانده است مرگبارترین مرز دریایی جهان.

در سال جاری بیش از 800 نفر گزارش شده است مرده یا گمشده

در اواسط ماه مه ، MSF عملیات جستجو و نجات خود را در دریا از سر گرفت ژئو بارنتس، قایق جدید برای کمک به سازمان.

قایق نجات

قایق نجات “Geo Barents”. عکس: dpa

فقط در یک آخر هفته و در کمتر از 48 ساعت ، تیم های MSF با سیو Geo Barents 7 سیو انجام دادند. آخرین بار در 12 ژوئن ساعت 6 صبح برگزار شد. در کل 299 مرد ، 12 زن و 99 کودک، که 91 سفر به تنهایی ، آنها از غرق شدن در دریا نجات یافتند.

سپس داستان های ترسناک روی کشتی پخش می شوند. نجات یافته ها از شرایط دشواری که برای جستجوی امنیت در طول سفر خود باید پشت سر بگذارند و علائم خستگی مفرط را نشان می دهند.

MSF گزارش می دهد که برخی از آنها واکنش های کندتری نسبت به حالت طبیعی نشان می دهند ، برخی دیگر علائم هیپوترمی را پس از خارج از کار و تمام شب نشان می دهند.

مادر و دختر ، پناهندگان قربانی خشونت جنسیتی.  عکس: UNHCR

مادر و دختر ، پناهندگان قربانی خشونت جنسیتی. عکس: UNHCR

“برای هفتمین سال متوالی ، MSF عملیات جستجو و نجات در مدیترانه مرکزی را برای نجات جان افراد ، ارائه خدمات فوریت های پزشکی به افراد نجات یافته از سر گرفته و همچنان شاهد این بحران است ، که متاسفانه به نظر می رسد که پایان وجود ندارد“ژوزفینا مارتورل ، مدیر دفتر MSF اسپانیایی زبان آمریکای جنوبی می گوید.

“سازمان های بشردوستانه مجبور به انجام وظایف امداد و نجات در برابر سیاست های بی توجه مهاجرت اروپا هستند ، که هزاران مرد ، زن و کودک را که به دنبال امنیت در اروپا هستند محکوم می کند تا در دریا بمیرند.”

در آستانه گرسنگی

همزمان با روز جهانی پناهندگان ، برنامه جهانی غذا یکی دیگر از واقعیت های انحراف آمیز این جمعه را یادآوری کرد: 41 میلیون نفر امروز هستند در آستانه گرسنگی.

آژانس سازمان ملل هشدار داد کمبود بودجه، که منجر به کاهش برنامه هایی شده است که صدها هزار نفر به آنها به زنده ماندن بستگی دارند ، به ویژه در آفریقا ، جایی که سه چهارم پناهندگان جیره غذایی خود را کاهش داده اند.

مارگو ون در ولدن ، مدیر وزارت شرایط اضطراری ، این کمبودها را دلیل این امر می داند به “تأثیر COVID-19 بودجه دولت های اهدا کننده ، “که در نهایت به آسیب پذیرترین افراد آسیب می رساند. بنابراین او از جامعه جهانی خواست” پشت به پناهندگان نکند وقتی بیشتر به آنها احتیاج دارند “.

ap

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *