7000 نفر در یک سال ناپدید شدند و صدها گور دسته جمعی

[ad_1]

کارتل های مواد مخدر همچنان مردم مکزیک را نابود می کنند ، کشوری که پس از تغییر در دولت ها و وعده های سیاسی نمی تواند این آفت را ترک کند.

آخرین گزارش رسمی نشان می دهد که گزارش هایی در سال گذشته وجود داشته است حداقل 7000 نفر در کشور ناپدید شده اند. این بدان معناست که طی دو سالی که آندرس مانوئل لوپز اوبرادور حکومت می کرد ، قاچاق مواد مخدر صورت می گرفت قبلاً 16،875 نفر جان خود را از دست داده اند.

این ارقام از قولی که وی داده بود برای جلوگیری از خشونت و از بین بردن سیاست های پیشین خود دور است. انریکه پنا نیتو.

زیرا به اصطلاح “جنگ علیه قاچاق مواد مخدر” از سال 2006 با رئیس جمهور آغاز شد فیلیپه کالدرونو اینکه دولت های مختلف ادامه می دهند ، وجود داشت 80517 مورد ناپدید شدن در کشور.

رئیس جمهور آندرس مانوئل لوپز اوبرادور نمی توانست پیشرفت کارتل های مواد مخدر را کنترل کند.  (DPA)

رئیس جمهور آندرس مانوئل لوپز اوبرادور نمی توانست پیشرفت کارتل های مواد مخدر را کنترل کند. (DPA)

“2006 نقطه عطفی است که در آن کشور راهی بسیار شوم آغاز می کند و در آن ناپدید شدن یکی از بدترین اعمال است“گفت معاون وزیر حقوق بشر الخاندرو انسیناس.

گزارش نیز این را توضیح می دهد در سال 2020 ، 559 گور مخفی پیدا شده است در مکزیک ، جایی که 1086 جسد پیدا شد ، در میان مارپیچ خشونت مربوط به مافیا در چندین کشور.

“کشف گورهای مخفی و اجساد ترمیم شده باقی مانده است ، که به دلیل من استافزایش جرایم سازمان یافتهبه گفته انسیناس ، عمدتا برای درگیری “در سه کشور: گواناجواتو و جالیسکو در مرکز غرب و گوئررو در جنوب.

دانشمندان پزشکی قانونی در یک گور غیرقانونی در شهرداری ال سالتو ، جالیسکو مشغول کارند ، جایی که 245 جسد پیدا شد.  (EFE)

دانشمندان پزشکی قانونی در یک گور غیرقانونی در شهرداری ال سالتو ، جالیسکو مشغول کارند ، جایی که 245 جسد پیدا شد. (EFE)

در این کشورها کار می کند نسل جدید کارتل جالیسکوکه درگیر اختلافات خشونت آمیز زمین با گروه های دیگر است. در سال گذشته تنها در شهرداری ال سالتو ، جالیسکو ، 189 جسد پیدا شد.

شناسایی و بازگشت این اجساد به خانواده های آنها بسیار دشوار است. از 2395 جسد بازسازی شده از زمان روی کار آمدن دولت فعلی در دسامبر 2018 ، 39٪ شناسایی شده و تقریبا 22٪ آنها به نزدیکان خود بازگردانده شده اند.

جنگ برای قدرت و برتری بر سرزمین

دولت لوپز اوبرادور قدرت نیروهای مسلح را برای مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر و همچنین پنا نیتو حفظ و در برخی موارد افزایش می دهد ، اما در اخراج موفق نمی شود. کارتل های بزرگی که قاچاق مواد مخدر را به چالش می کشند ایالات متحدهs ، بازاری است که سود بزرگی را برای آنها به همراه دارد.

عملیات نیروهای امنیتی علیه قاچاقچیان مواد مخدر در میچوآکان.  (EFE)

عملیات نیروهای امنیتی علیه قاچاقچیان مواد مخدر در میچوآکان. (EFE)

برعکس ، چندین سازمان از هم پاشیدند و گروه های کوچکی در مناطق دیگر مستقر شدند و کنترل سرزمینی توسط کارتل ها را بیشتر گسترش دادند.

نبردهای داخلی سازمان ها ، جذب نوجوانان و جوانان برای فروش و قاچاق مواد مخدر و عملیات وحشیانه نیروهای امنیتی با هم ترکیب شده تا تعداد زیادی از مفقودان وجود داشته باشد.

بیشتر کشته شدگان این فاجعه ها در گورهای دسته جمعی شومی سقوط می کنند. در سال های اخیر ، گروه هایی از والدین ناامید انجمن هایی برای جستجوی فرزندان خود ایجاد کرده اند.

در مکزیک ، تعداد سرانه قتل نیز بسیار زیاد است. پارسال تعداد کل قتل ها 34515 مورد است، طبق گزارش موسسه ملی آمار و جغرافیا (INEGI) ، بسیار شبیه به سال 2019 است.

کشتارها بین این کارتل ها بیشتر شده است.  گروهی در اوروپان ، دومین شهر مهم میچوآکان اعدام شدند.  (EFE)

کشتارها بین این کارتل ها بیشتر شده است. گروهی در اوروپان ، دومین شهر مهم میچوآکان اعدام شدند. (EFE)

از زمان روی کار آمدن رئیس جمهور لوپز اوبرادور ، میزان ترور در سطوح بالای تاریخی باقی مانده است. 29 قتل در هر 100000 نفر ، مقیاس بسیار بزرگ در سراسر جهان.

این تعداد به ویژه در مرز با ایالات متحده ، جایی که کارتل های مواد مخدر فعالیت می کنند ، در حال افزایش است. در باخا کالیفرنیا ، چیاهوا ، کولیما و گوآناجواتو ، میزان قتل 70 نفر در هر 100000 نفر است. شهر مرزی تیجوآنا در سال 2020 بیش از 4000 مورد قتل ثبت کرده است که تقریباً 12٪ از کل کشور است.

تحلیلگران می گویند یکی از چالش های پیش روی مکزیک در رابطه با رئیس جمهور جدید آمریکا ، جو بایدن ، دموکرات ، مبارزه با مواد مخدر خواهد بود ، زیرا استراتژی نظامی به پایان رسیده است.

با این حال ، سناریوی جدید با توجه به اینکه لZpez Obrador به دنبال پایان دادن به ابتکار Merida است، یک توافق نامه همکاری که از طریق آن ایالات متحده برای مقابله با قاچاق مواد مخدر به مکزیک کمک امنیتی می کند.

ژنرال سالوادور سیان فوئگوس ، از ایالات متحده استرداد و در مکزیک آزاد شد.  (DPA)

ژنرال سالوادور سیان فوئگوس ، از ایالات متحده استرداد و در مکزیک آزاد شد. (DPA)

از طریق این توافق نامه ، گروه هایی از FBI و آژانس مبارزه با مواد مخدر (DEA) در خاک مکزیک فعالیت می کنند.

در ماه دسامبر ، پس از دستگیری وزیر دفاع سابق مکزیک در لس آنجلس سالوادور سینفوئگوس از طرف نمایندگان DEA که وی را به قاچاق مواد مخدر متهم کردند ، قانونگذاران مکزیکی به اصلاح قانونی رای دادند نمایندگی نمایندگان خارجی در مکزیک را محدود می کند.

Cienfuegos برای شکایت احتمالی به مکزیک تحویل داده شد ، اما در حالی که دادستان کل مکزیک پرونده DEA را در مورد Cienfuegos منتشر کرد ، مورد انتقاد وزارت دادگستری آمریکا قرار گرفت ، توسط دادستان کل کشور تبرئه شد.

به گفته کارشناسان ، این اقدام روابط مکزیک با آژانس های امنیتی ایالات متحده را تضعیف می کند ، که می تواند در گسترش قاچاق مواد مخدر در مرز تأثیر بگذارد.

منبع: خبرگزاری فرانسه ، EFE و مطبوعات اروپا

DV

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *