15000 نیرو برای مراسم تحلیف جو بایدن در واشنگتن مستقر می شوند

[ad_1]

بعد از صحنه های خشم چهارشنبه گذشته در پایتخت ، ما او نگران شیوع مجدد خشونت در 20 ژانویه در واشنگتن است ، زمانی که جو بایدن ، دموکرات ، ریاست جمهوری را به دست می گیرد. بدین ترتیب گارد ملی این دوشنبه اعلام کرد که 15000 نیرو در آن روز در پایتخت کشور مستقر می شوند.

در حال حاضر ، حدود 6200 نفر از اعضای گارد ملی در واکنش به حمله 6 ژانویه به مقر کنگره توسط حامیان دونالد ترامپ ، رئیس جمهور کناره گیری شده ، بسیج شده اند. و طبق گفته رئیس گارد ملی آمریکا ، ژنرال دانیل هوکانسون ، تا 16 ژانویه پیش بینی می شود 10 هزار سرباز دیگر در پایتخت فدرال حضور داشته باشند.

چهارشنبه ترس از ناآرامی بیشتر ، خود بایدن این دوشنبه اطمینان داد که طبق رسم هر روز از ادای سوگند در مطب روز چهارشنبه ، 20 ام در فضای باز ، مقابل پایتخت ، نمی ترسد.

موریل بوثر ، شهردار واشنگتن پیش از این از Homeland Security خواسته بود قبل از جلسه تحلیف بایدن ، امنیت اطراف پایتخت را افزایش دهد.

پس از حمله روز چهارشنبه ، بووزر نامه ای به چاد ولف ، وزیر امور داخله ، فرستاد و از او خواست دستگاه های امنیتی ویژه را تا 24 ژانویه تمدید کند.

وی گفت: “ما معتقدیم كه تحلیف رئیس جمهور در 20 ژانویه به دلیل هرج و مرج ، جراحات و مرگ هایی كه در كپیتول آمریكا طی اپیزود قیام چهارشنبه گذشته تجربه شده بود ، رویكردی بسیار متفاوت از مراسم مشابه قبلی دارد.”

حمله بی سابقه معترضین به ادعاهای کلاهبرداری ترامپ – رد شده توسط عدالت – در انتخابات نوامبر به مقر کنگره توسط دفتر معترضین با حمایت پنج مرده ، از جمله یک مأمور پلیس کاپیتول.

از آن زمان ، بوزر بر اهمیت آغاز تحقیقات در مورد واکنش پلیس ، که از زمان حادثه در مرکز اختلاف باقی مانده است ، اصرار ورزیده است.

به گفته سایت خبری پولیتیکو ، بواسر همچنین از FBI خواسته است “هر روز پرونده تهدیدات احتمالی و اطلاعاتی” را بین 11 تا 24 ژانویه تشکیل دهد.

هفته آینده استقرار شدید نظامی و پلیس در واشنگتن تشکیل می شود.  عکس: AP

هفته آینده استقرار نظامی و پلیس سنگینی در واشنگتن تشکیل خواهد شد. عکس: AP

در همان زمان ، وی توصیه كرد كه وزارت امنیت ملی ، وزارت دفاع ، وزارت دادگستری ، كنگره و دیوان عالی “یك برنامه امنیتی فدرال” را اجرا كنند.

این توصیه های امنیتی ، شهردار گفت ، “برای نشان دادن عزم جمعی ما و اطمینان از انتقال قدرت به جلو توسط قانون اساسی ضروری است.”

شهردار پیش از این نیز چند روز پیش دستوری صادر کرده بود تمدید وضعیت اضطراری و منع رفت و آمد در پایتخت ایالات متحده برای 15 روز دیگر ، همزمان با سرمایه گذاری.

مفروض تحریک به خشونت طرف ترامپ طی روزهای گذشته تحت فشارهای فزاینده ای قرار گرفته است تا قبل از مراسم تحلیف خود کناره گیری کند. و همچنین منجر به آغاز دادرسی سیاسی علیه رئیس جمهور جمهوری خواه به جرم “تحریک قیام” شد.

جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده ، روز دوشنبه دوز دوم واکسن ویروس کرونا را در بیمارستانی در نیوآرک ، دلاور دریافت کرد.  عکس: رویترز

جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده ، روز دوشنبه دوز دوم واکسن ویروس کرونا را در بیمارستانی در نیوآرک ، دلاور دریافت کرد. عکس: رویترز

بایدن نمی ترسد

بایدن امروز دوشنبه به رسانه ها گفت: “من از قسم خوردن در فضای باز نمی ترسم.” شما دوز دوم واکسن را دریافت می کنید از Pfizer در برابر ویروس کرونا.

رئیس جمهور منتخب بار دیگر تأکید کرد که ترامپ “نباید در قدرت باشد” ، اما در مورد درخواست استیضاح علیه رئیس جمهور که ساعاتی قبل توسط دموکرات ها در کنگره ارائه شد ، توضیحی نداد.

رئیس آینده کاخ سفید همچنین اظهار امیدواری کرد کسانی که در جریان تسخیر اجباری پایتخت با رفتارهای “فتنه انگیز” روبرو شده اند ، هزینه کارهایی را که انجام داده اند پرداخت کنند.

بایدن روز چهارشنبه هفته آینده در مراسمی که به طور سنتی در پله های پایتخت برگزار می شود ، ریاست جمهوری را به دست می گیرد ، احاطه شده توسط رهبران سیاسی و دیگر چهره های بزرگ در ایالات متحده.

حمله به پایتخت چهارشنبه گذشته ، هنگامی که نمایندگان مجلس به پیروزی انتخاباتی بایدن اعتراف کردند ، ادامه داشت. ترامپ در مداخله ای قبل از جمع شدن پیروانش در مقابل کاخ سفید ، آنها را ترغیب کرد که به مقر قوه مقننه بروند و اتهامات بی اساس خود را مبنی بر اینکه وی قربانی تقلب در انتخابات شده است ، تکرار کرد.

منبع: DPA و EFE

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *