یک نتیجه گیری مداوم برای دولتی که همیشه با قوانین دموکراسی مخالف بوده است

[ad_1]

تصاویر بی سابقه معترضین خشن که در حال چرخیدن و بالا رفتن از دیوارهای پارلمان هستند ، در میان بنزین ، گلوله های لاستیکی و حقیقت داخل مجتمع ، با تخلیه اضطراری معاون رئیس جمهور و پناهندگی کنگره های ناامید ، چنین کارت است. بی سابقه و شرم آور است آمریکا هرگز فراموش نخواهد کرد.

این چهارشنبه یک روز تکان دهنده است ، از نظر تاریخی برای قدرت پیشرو جهان سیاه است. اما این تعجب آور نیست: این ویرانگرترین و چشمگیرترین نتیجه گیری برای آخرین است دولتی که طی چهار سال همه کارها را برای تجزیه نهادها انجام داده است و قوانین دموکراسی را نقض کنند. دونالد ترامپ به هیچ وجه نمی توانست چرخه خود را به پایان برساند زیرا در تمام مدت این کاخ سفید را به این هرج و مرج دامن زده بود.

ترامپ که همیشه به بودن خود می بالید برنده، با ناامیدی تمام دستگاه ها را جستجو کرد تا در 3 نوامبر شکست را نپذیرد ، و کلاهبرداری گسترده را بدون ارائه مدارکی محکوم کرد.

نبرد دادگاه وی با انکار عظیم دادگاه از تمام ادعاهایش دفن شد. حتی دادگاه عالی ، با اکثریت اکثریت محافظه کار ، با سه قاضی معرفی شده توسط ترامپ ، به خواسته های آنها پشت کرد. با این حال ، او هرگز اعتراف نکرد.

او به کنگره ها ، مقامات ایالتی ظلم کرد ، او آنها را در ملا public عام و در خلوت تهدید کرد. این نیز م workثر نبود: به استثنای تعداد معدودی ، اکثریت از نهادگرایی حمایت کردند.

در همین حال ، ترامپ سعی کرده است این داستان را که به دلیل ریختن انتخاب وی به سرقت رفته است ، در میان پیروان خود زنده نگه دارد اخبار جعلی و در توییتر دروغ می گوید. وی خواستار مقاومت در راهپیمایی ها شد و شبه نظامیان راست افراطی و خشن و گروه هایی مانند پسران مغرور را تشویق کرد که با خوشحالی در اطراف واشنگتن قدم می زدند و در برخی از درگیری ها شرکت می کردند.

درگیری های سنگین در مقابل پارلمان در واشنگتن روز چهارشنبه باعث آشفتگی در ایالات متحده و سراسر جهان شد.  عکس: خبرگزاری فرانسه

درگیری های سنگین در مقابل پارلمان در واشنگتن روز چهارشنبه باعث آشفتگی در ایالات متحده و سراسر جهان شد. عکس: خبرگزاری فرانسه

یک واقعیت هشدار دهنده: علی رغم این واقعیت که کلاهبرداری به طور کامل منتفی بود ، بیش از 70 درصد جمهوری خواهان معتقدند که انتخاب آنها به سرقت رفته است. آنها بیش از 50 میلیون نفر هستند. بنابراین ، رئیس جمهور برای حفظ شانس خود در صورت نامزدی احتمالی در سال 2024 ، رئیس جمهور همچنان به ترویج این واقعیت موازی غیرمعمول ادامه می دهد.

اما این چهارشنبه ترامپ داشت آخرین فرصت خود را بازی می کرد واقعی در کنگره ، که باید پیروزی اجتناب ناپذیر جو بایدن را اثبات کند ، همانطور که کالج انتخاباتی قبلاً بدون تعجب انجام داده بود. گروه کوچکی از سناتورهای جمهوری خواه تلاش کرده اند تا پیشنهادی برای بررسی نتایج در برخی ایالت ها ارائه دهند ، اقدامی که فقط مانع برگزاری مراسم خواهد شد ، زیرا احتمال موفقیت وجود ندارد ، زیرا بسیاری از جمهوری خواهان از گواهینامه بایدن حمایت می کنند.

اما مایک پنس معاون رئیس جمهور آنچه را که نمی خواست بشنود به ترامپ گفت: او دیگر فرصتی برای چرخاندن چیزهای دیگر نداشت. داستان تمام شد ، واقعیت غالب است.

یک روز بی نظیر بی نظمی در واشنگتن.  عکس: رویترز

یک روز بی نظیر بی نظمی در واشنگتن. عکس: رویترز

کنترل سنا

همچنین ، اخباری که از آن آمده است گرجستان آنها نگران حزب جمهوری خواه بودند. آنجا هستند پیروزی دو سناتور دموکرات و بنابراین سنا ملی به دست حزب بایدن می رود ، که دو اتاق را به نفع آنها اداره خواهد کرد.

در این زمینه از شکست کامل ، ترامپ به آزار پیروان خود ادامه داد و جمهوری خواهانی را که از وی حمایت نمی کردند ، مورد ضرب و شتم قرار داد. او حتی پیشنهاد داد که آنها را در راهپیمایی همراهی کند. طغیان خشم اجتناب ناپذیر بود. یک ابدیت طول کشید تا ما به صلح دعوت کنیم.

بنابراین، رئیس جمهور با مهر هرج و مرج خود دوره خود را به پایان می رساند ، در میانه حمله جدی به نهادها و دموکراسی. وی رای مردم را از دست داد و در کالج انتخابی نیز شکست خورد. حزب وی در مجلس سنا به اقلیت تبدیل خواهد شد و باید برای آینده بدون شخصیتی و رهبر مخربی مانند ترامپ گرد هم آیند. امروز ، سرمایه دار بسیار مهم فقط در پایگاه های او که او را نیمه خدایی می دانند و جرات حمله به کنگره را دارند ، در یک کارت پستال منتشر نشده حتی در جهان سوم پناه گرفته است.

بایدن برای مهار این طغیان خشن که باید مطمئناً ادامه یابد حتی برای حضور در کاخ سفید نیز باید یک طناب زنی عالی باشد.

واشنگتن ، خبرنگار

CB

تصاویر تکان دهنده عدم کنترل و خشونت در واشنگتن

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *