یک ماراتن در نیویورک بسیار شبیه جنگ گروهی است

[ad_1]

نیویورک یانکی ها در تلویزیون حضور داشتند ، اما هیچ کس در بار ورزشی نورت برانکس به بازی نگاه نکرد. البته برخی افراد راه راه پوشیده بودند ، اما این به این دلیل بود که آنها مانند شخصیت های یک گروه تخیلی به نام خشم بیسبال لباس پوشیده بودند. برخی ویسکی می نوشیدند ، اگرچه بیشتر آنها آب می نوشیدند. مردی با شلوار جین لاغر یک پاکت ژل الکترولیت می نوشید. قرار بود شنبه شب طولانی در جزیره کانی به پایان برسد ، و قرار بود برنامه اجرا شود آنجا.

“این یک مسابقه مسافت طولانی نیست”رامون برمو ، 54 ساله دونده فوق العاده اسپانیایی که اکنون در South Plainfield ، نیوجرسی زندگی می کند ، گفت. “خیابانها در یک ماراتن معمولی بسته شده اند ، بنابراین مسابقه کمی سخت تر است. اما شما هنوز هم باید هوشیار باشید. مسافت چالش برانگیز نخواهد بود.”

این درست است که مسابقه 45 کیلومتری برای افرادی مانند برمو ، که به طور منظم می دوند ، اتفاق بزرگی محسوب نمی شود. فاصله های گیج کنندهبه شما دیگر یک ماراتن معمولی 42 کیلومتری را نمی دوید. حالا او برای مسابقه تمرین می کند 320 کیلومتر از آلپ ایتالیا ، که به گفته وی معادل فیزیکی سه بار صعود به اورست است.

اما او آن شب لباس پوشید جلیقه چرمی در حالی که افسانه جنگجویان به پشت دوخته شده است ، به عنوان قهرمان فیلم فرقه ای 1979 در مورد گروهی از اعضای باند که باید راه خود را از طریق مناطق مختلف سرزمین دشمن طی کنند تا به قلمرو خود در جزیره کانی برسند.

او و سایر شرکت کنندگان در 2021 Warriors UltraRun – برخی از آنها حتی از کالیفرنیا آمده اند – باید لباس های محدود کننده بپوشند ، با ترافیک برخورد کنند (و همچنین عابران پیاده گیج شده) و در طول شب دستشویی خود را پیدا کنند.

مردم در جریان برادوی در نیویورک ، نیویورک ، در جریان 202 Warriors UltraRun می دوند.  عکس: یونا روزنبرگ / نیویورک تایمز

مردم در برادوی در نیویورک ، نیویورک ، در جریان 202 Warriors UltraRun از جنوب فرار می کنند. عکس: یونا روزنبرگ / نیویورک تایمز

طرفدار رزمندگان

این 90 دونده آنها طرفداران “رزمندگان” بودند یا دستیاران تاد آیدلوت ، که خود را تنها “دونده فوق العاده تاریخی” در جهان می نامد.

آیدلوت ، که در روابط عمومی کار می کند و اهل روچستر ، نیویورک است ، برای اولین بار این ماراتن را برگزار کرد شبه قانونی در سال 2019 با حدود 30 شرکت کننده به این ترتیب ، او در میان زیرگروه فوق العاده دوندگان در ساحل شرقی قهرمان شد ، خرده فرهنگی که عمدتا در آن سوی کشور وجود دارد.

“این است در بین افراد غیرمعمول غیر معمول است“مایک گالیاردی ، دونده فوق العاده شهری که از مسابقه فیلادلفیا آمده بود. و حتی در بین افراد وسواسی ، آیدلوت از جدول خارج شده است. تمایل او برای دویدن در مسافت های طولانی به عنوان شکلی از در برابر الکل مقاومت کنید آیدلوت که 53 ساله است می گوید از 10 سالگی از میل غیرقابل کنترل به مشروب رنج می برد و در 20 و 30 سالگی نیز توانسته با شدت یکسان بدود.

“من 16 کیلومتر دویدم تا به بار رسیدم”، گفت. “و در حقیقت ، بسیاری از افرادی که اولترا ماراتن انجام می دهند ذهنیت مشابهی دارند.”

پس از قطع نوشیدنی ، هر دو زانو را شکست هنگام تمرین برای یک ماراتن

آیدلوت در بازگشت بزرگ خود در 50 سالگی 50 مایل دوید ، تجربه ای که او آن را هم هیجان انگیز و هم خسته کننده توصیف می کند. این به این دلیل است که اکثر دالان های فوق العاده تمایل دارند در مکان های زیبا مانند کلرادو زندگی کنند ، جایی که زیبایی چشم انداز می تواند به آنها در رسیدن به حالت ذن کمک کند.

اما ایدلوت در محله ای زندگی می کند که می توان آن را مید تاون یا ضلع شرقی بالابسته به اینکه از چه کسی می پرسید او به عنوان یک شهرنشین مجبور بود خلاق باشد تا در این آزمایشات به خود انگیزه بدهد. او گفت: “من سعی می کنم این چیز فیزیکی را در خارج با یک مشبل داخلی جایگزین کنم.”

اولین مسابقه موضوعی او بود ادای ادگار آلن پو که خودش این کار را کرده است ایدلوت عاشق داستان است و ایده او از پرخوری پو ناشی می شود.

او گفت: “من همسر شما را مطالعه کردم.” “من یک زندگینامه خواندم. او رابطه وحشتناکی با پدرش داشت و یک الکلی وحشتناک بود. این مغز من را پر کرد.”

او بریده روزنامه ها و نقشه های توپوگرافی را مورد بررسی قرار داد و سرانجام مسیری به طول 23 مایل در طول زندگی شاعر در نیویورک را برنامه ریزی کرد. سپس مسابقات موضوعی پیرامون PT Barnum ، مخترع نیکولا تسلا و تئودور روزولت ، و سایر افراد ، برگزار شد.

تام لزنر روی تانک عرق کرده خود را نشان می دهد.  عکس: یونا روزنبرگ / نیویورک تایمز

تام لزنر روی تانک عرق کرده خود را نشان می دهد. عکس: یونا روزنبرگ / نیویورک تایمز

بیشتر دویدن های طولانی آیدلوت در گذشته بسیار شخصی و نزدیک به تجربیات مذهبی بوده است ، اما او تصمیم می گیرد مسابقات Warriors را برای همه باز کنیدبه

خطر عبور از نیویورک

قرار بود سرگرم کننده باشد. شرکت کنندگان باید سند تأیید را امضا می کردند خطر ذاتی عبور از نیویورک در نیمه شب ، لباس اعضای گروه را پوشید ، اما بیشتر رسمی بود. تصور این که یک جوان 20 ساله مست در هنگام بسته شدن میله های بووری را ترک کرده و به صحنه فیلم B تبدیل شود مسخره بود.

آیدلوت مجبور نبود آنقدر منتظر بماند تا عکس العمل دلخواه را بدست آورد. در ساعت 1 بامداد ، هنگامی که گروه بطور دسته جمعی از بار خارج شده بود ، مردی گیج از ماشین خود فریاد زد: “چرا اعتراض می کنید برادران؟”به مردم برای عکس گرفتن به عنوان دونده های با لباس – ده ها نفر از خشم و جنگجویان ، و همچنین پراکنده شده توسط Van Cortlandt Rangers ، Lizzies و Turnbull AC – در پارکینگ شلوغ کردند.

ایدلوت روی یک کارتن شیر پرید تا شروع فیلم را که در آن جنگجویان متهم به قتل هستند ، دوباره بسازد. “من می گویم آینده متعلق به ما است ،” او با لب های خود ترکیب کرد ، “اگر می توانید حساب کنید!” با صدای شلیک (که بر روی آیفون پرتاب شد) ، دوندگان خود را در برادوی پرت کردند.

پس از فرار با پلوتون در 10 مایل اول ، ایدلوت سوار جیپ خود شد تا بقیه مسابقه را براند. او سرعت خود را از برانکس و منهتن گذراند به ویژه در میدان تایمزبه او شنیده بود که یکی از دونده ها از زنی که در فیس بوک ملاقات کرده بود خواسته بود تا آنجا را با یک بطری آب منتظر بماند. او گفت: “در ماراتن های دیگر ، این یک کلاهبرداری است ، اما برای ما ، این عقل است

آیدلوت این صحنه را از دست داد و در واقع از سرعت سریع مردم در مسابقه شگفت زده شد. شخصی کمی بعد از ساعت 3 بامداد با او تماس گرفت و گفت که دو نفر هستند آنها پیاده از خط پایان عبور کرده بودند، با سرعتی در حدود 7 دقیقه در کیلومتر. چند بلوک دیگر برایش باقی مانده بود ، و برای ملاقات با برنده از خیابان استیلول دوید: کوری فلمینگ 29 ساله ، که نسبتاً تازه وارد دنیای دویدن از راه دور شده بود.

فلمینگ در سال 2017 کارمند یک قاضی فدرال در جکسونویل فلوریدا بود و در اوقات فراغت کار نسبتاً کمی داشت. یکی از همکاران دانشکده حقوق مباهات کرد که سه گانه آیرونمن را به پایان رسانده است که هرگز نشنیده بود ، و سپس فهمید که این به معنای دویدن 26 مایل ، شنا کردن 4 مایل و رکاب زدن 180 تای دیگر در همان روز است. او تصمیم گرفت زمان دوستش را که شامل یادگیری نحوه صحیح شنا و تمرین دوبار در روز بود ، شکست دهد.

در شش ماه به هدف خود رسید. بعداً ، پس از مهاجرت به نیویورک ، پزشک به او توصیه کرد که به دلیل مشکل معده نوشیدن را کنار بگذارد. او دویدن و دوچرخه سواری طولانی مدت را جایگزین زندگی شبانه کرد. او با یک آبجو نرم از یخچال معمولی در تفرجگاه کانی آیلند گفت: “روز قبل دوست من به من گفت که من معتاد به ورزش هستم.”

در واقع ، صحنه بعد از ساعت ها حال و هوای مهمانی داشت. همه آدرنالین خود را تخلیه می کردند و سحرگاه عصبانی بودند. و زمانی که فلمینگ برای خواب آماده بود ، برخی از دونده های قدیمی برتر در حال حاضر به دنبال راه حل بعدی بودند. فیلادلفیا 10K چند ساعت بعد بود ، کسی اشاره کرد و صحبت از رفتن مستقیم به آنجا شد.

در همین حال ، Aidelot در حال برنامه ریزی پروژه جدید خود بود. این بار او در داخل تحقیق می کرد. او به تازگی کشف کرد که او یکی از بستگان دور کورنلیس ون تینهوون ، دیوانسالار نیو آمستردام است ، که وی را “الکلی وحشتناک” و “بدترین مردی که تا به حال پا به آمریکا گذاشته” نامیده است.

به عنوان یک عمل رستگاری ، او مسابقه ای را برای همه مکانهایی برنامه ریزی کرد که ون تینهوون علیه بومیان آمریکا جنایت کرد. آیدلوت گفت: “من آن را اعلام نکردم زیرا در مرز پوچی قرار دارد.” “اما من او را برای 200 مایل شرمنده خواهم کرد و این شگفت انگیز خواهد بود.”

نوشته علی کونتی ، نیویورک تایمز

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *