یکی یکی از سو ab استفاده ها ، شکنجه ها و اعدام ها در ونزوئلا توسط نیکلاس مادورو گزارش شده است

[ad_1]

این یکی نیست ، بلکه چندین گزارش در مورد است نقض حقوق بشر در ونزوئلا ، که حداقل از سال 2019 منتشر شده است. اولین کسی که لانه های شاخدار را لرزاند ، گزارش Bachelet در ژوئیه همان سال بود ، سندی ویرانگر که چند ماه بعد گسترش یافت و در سال 2020 ادامه یافت.

اولین گزارش کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد وجود استراتژی “خنثی سازی ، سرکوب و جرم انگاری مخالفت سیاسی” را برجسته می کند. اما حتی جدی تر این بود که این استراتژی حداقل از جهت حرکت می کرد یکی از هر کدام.

گزارش به درخواست شورای حقوق بشر سازمان ملل تهیه شده است. و او مجدداً تأیید کرد که طی دهه گذشته – و به ویژه از سال 2016 – دولت ونزوئلا و نهادهای آن یک استراتژی “با هدف خنثی کردن ، سرکوب و جرم انگاری مخالفت سیاسی و کسانی که از دولت انتقاد می کنند

میشل بچه.  عکس: EFE

میشل بچه. عکس: EFE

این فهرست ، بر اساس واقعیتهای تهیه شده توسط OHCHR ، بازداشتهای خودسرانه ، سرکوب گزینشی و آزار و اذیت به دلایل سیاسی و اعدامهای غیرقانونی.

همچنین پر از شکایت از اخراج و دستگیری رهبران اتحادیه بود ، حملات به زنان و حبس خودسرانه.

شکنجه و آزار جنسی

با سر تمام شد شکنجه و سو abuse استفاده جنسی و جنسیت و ممنوعیت یا تعطیلی رسانه ها و دستگیری روزنامه نگاران مستقل.

تا دسامبر 2019 ، Bachelet مجدداً در رده نخست قرار داشت. برای دومین بار در کمتر از شش ماه ، کمیسیونر با اطلاعات بیشتر در مورد اوضاع بشردوستانه وضعیت ونزوئلا را برجسته کرد.

“از ماه اوت تا امروز ، دفتر من همچنان مستند ادعاهای ادعا می شود اعدامهای غیرقضایی توسط اعضای نیروهای ویژه ، “در آن زمان بشلت شکایت کرد.

همین چند ماه قبل ، او فاش کرد که نیروهای نظامی و امنیتی 6856 مورد اعدام خارج از دادگاه انجام شد بین ژانویه 2018 و مه 2019 بر اساس داده های خود دولت چاویستا.

در سه ماه پس از انتشار ژوئیه 2019 ، دفتر Bachelet “118 مورد بازداشت شدگان” را خواستار کرد پاسخ اضطراری به دلایل بهداشتی ، تاخیرهای دادگاه ، عدم اجرای بولتن های دادگاه برای آزادی و / یا عدم آزادی به دلیل خدمت ».

نیکلاس مادورو در کاراکاس.  عکس: خبرگزاری فرانسه

نیکلاس مادورو در کاراکاس. عکس: خبرگزاری فرانسه

باچلت همچنین پیامدهای فاجعه اقتصادی را برای مردم برجسته و نسبت به مهاجرت عظیم ونزوئلایی ها که در سراسر منطقه گسترش یافت ، وقتی که بیماری همه گیر ویروس کرونا هنوز یک افسانه بود ، هشدار داد. داستان علمی.

وی با استناد به اطلاعات سایر دفاتر سازمان ملل 4.7 میلیون نفر زندگی در ونزوئلا را متوقف کرده اند و تخلیه “6.5 میلیون نفر تا پایان سال 2020” را پیش بینی می کند.

این در سال 2019 بود.

گزارش دوم

یک سال بعد ، علی رغم برخی وعده های جالب و مشکوک رژیم ، هیچ چیز تغییر نکرده است.

Bachelet در 38 ادعای مستند جدید اعدام جوانان بین ماه مه 2019 و مه 2020 توسط FAES و سایر گروه های خشونت آمیز.

رئیس جمهور سابق شیلی بار دیگر با جزئیات توضیح داد: “محدودیت در فضای مدنی و دموکراتیک ، نقض آزادی بیان و حق اطلاعات ، بازداشت رهبران سیاسی ، روزنامه نگاران ، اتحادیه های صنفی ، متخصصان بهداشت ، مردم معترض هستند برای خدمات عمومی “.

وی سپس حملات و ممانعت از کار نمایندگان مجلس در شورای ملی را محکوم کرد در دست مخالفان است.

گارد ملی گروهی از جوانان را در پتاره بازداشت کرد.  عکس: AP

گارد ملی گروهی از جوانان را در پتاره بازداشت کرد. عکس: AP

بر اساس گزارش ها ، وضعیت در ونزوئلا در حال پیشرفت است محافل شرور از سانسور ، خشونت ، سو abuse استفاده و سو abuse استفاده از دموکراسی.

تا سپتامبر سال 2020 ، مأموریت مستقل بین المللی حقیقت یابی در ونزوئلا گزارش داد که “هم دولت ، هم مأموران دولتی و هم گروه هایی که با آنها کار می کردند متعهد به تخلفات فاحش حقوق بشر در این کشور “

وی در پایان گفت: “رئیس جمهور مادورو و وزرای کشور و دفاع از جنایات مطلع بودند.”

جنایات علیه بشریت

مطالعه سپتامبر 2020 سازمان ملل “الگوهای کاملاً هماهنگ تخلفات و جرایم منطبق با سیاست های عمومی” را شناسایی و “رفتار گسترده و منظم را محکوم کرد ، بنابراین جنایات علیه بشریت

گزارش های سازمان ملل تنها مواردی نبودند که جنایات رژیم را محکوم می کردند.

دیده بان حقوق بشر دارای سابقه طولانی شکایت از رژیم چاویستا ، با منوی غنی از جنایات.

در سال 2016 ، قبل از گزارش Bachelet ، HRW به اصطلاح عملیات آزادی مردم را تقبیح می کند (OLP) ، یک سال قبل با استقرار تعداد زیادی از پلیس و ارتش در مناطقی که “مجبور” به انجام حمله ، دستگیری و تشنج.

HRW گفت ، در طی آن عملیات ، چندین مرگ رخ داده است. “نیروهای امنیتی با دستگیری های خودسرانه و بازرسی های غیرقانونی از خانه ، حقوق اساسی را نقض کردند. آزار جسمی و کلامی

شکنجه پرسنل ناعادل ارتش

تا ژانویه سال 2019 ، HRW بار دیگر دولت مادورو را به خاطر داشتن این قانون محکوم کرد پرسنل نظامی را بازداشت و شکنجه کرد متهم به توطئه علیه رژیم.

این گزارش 12 مورد از سال 2017 و 2018 را شامل می شود ، شامل 32 نفر ، از جمله نظامیان و غیرنظامیان ، متهم به توطئه علیه دولت ، و همچنین بستگان مظنونین.

خوزه میگوئل ویوانکو ، مدیر دیده بان حقوق بشر برای آمریکا گفت: “دولت ونزوئلا پرسنل نظامی را که متهم به توطئه هستند ، به طرز وحشیانه ای سرکوب می کند.” “در بعضی موارد آنها همچنین به دنبال خانواده های خود هستند یا غیرنظامیان دیگر وقتی نتوانند مظنونان را پیدا کنند. “

بازداشت شدگان محکوم شدند ضرب و شتم وحشیانه ، خفگی ، بریدگی با تیغه های پا ، برق گرفتگی ، روزه داری اجباری ، ممنوعیت رفتن به توالت و تهدید به مرگ.

در ژانویه 2020 ، HRW در تحلیل نقض حقوق بشر در آمریکای لاتین ، دولت ونزوئلا را به سرکوب مخالفان ، استفاده از خشونت علیه معترضان ، زندانی کردن رهبران سیاسی و انتقال غیرنظامیان به دادگاه های نظامی متهم کرد.

هنگامی که بیماری همه گیر از راه رسید ، رژیم رفتار خود را به سیستم بهداشتی منتقل کرد. در پاسخ به یکی از اولین سیگنال های تحقیق در ونزوئلا ، فرد سیگنال بازداشت شد. تحلیلگر بیوان آندره سایاگو

پس از معاینه اولین بیمار با Covid-19 ، که در 3 آوریل 2020 به بیمارستان خود در شهر والرا رسید ، از طریق پیامی در WhatsApp به همکاران خود هشدار داد تا اقدامات لازم را انجام دهند، حتی پیوست نتایج آزمون. اندکی بعد وی دستگیر شد.

وضعیت اضطراری اعلام شده توسط همه گیر پرده ای برای سو ab استفاده های بعدی بود. محکوم شد که دلیل واقعی این وضعیت آزار و اذیت دشمنان رژیم بهانه است. بحران سلامت

تا اوت سال گذشته ، HRW بازداشت های خودسرانه و سو ab استفاده را تحت عنوان محدودیت های ویروس کرونا محکوم کرد.

ویوانکو سپس هشدار داد که “در ونزوئلا امروز ، حتی امکان اشتراک گذاری وجود ندارد پیام شخصی از طریق WhatsApp که در آن ادعاهای مادورو بدون ترس از پیگرد قانونی مورد انتقاد قرار می گیرد. “

و این زمینه ای را توصیف می کند که در آن نیروهای امنیتی و گروه های مرتبط احساس می کنند “سرکوب می کنند” با وحشی بیشتر به ونزوئلایی ها “

ap

همچنین ببینید

آرژانتین به دلیل جنایات علیه بشریت در ونزوئلا از دادرسی بین المللی در لاهه خارج شد

خوان گوئیدو به آلبرتو فرناندز:

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *