گیاه واکسن AstraZeneca به دلیل تأخیر در تحویل دوز در اروپا بررسی شد

[ad_1]

مقامات بلژیکی روز پنجشنبه اعلام کردند که یک کارخانه دارویی را در این کشور بررسی کرده اند تا ببینند آیا انتظار می رود تاخیر در تحویل واکسن کرونا ویروس تولید شود AstraZeneca و دانشگاه آکسفورد به دلیل مشکلات تولید.

کمیسیون اروپا از دولت بلژیک خواسته بود تا امکانات موجود را بررسی کند اختلاف داغ بین بلوک 27 عضوی و شرکت دارویی انگلیس-سوئد. مقامات جامعه تحت فشار سیاسی زیادی قرار دارند زیرا برنامه واکسیناسیون آنها کندتر از اسرائیل یا انگلیس است.

کارخانه Novasep در Senefe بخشی از زنجیره واکسن Oxford-AstraZeneca در اروپا است.

داروساز گفت که هفته گذشته برنامه ریزی شده برای یک مدل مو عرضه اولیه واکسن در اتحادیه اروپا از 80 میلیون دوز ، برنامه ریزی شده برای 31 از کاهش بهره وری در کارخانه های تولیدی اروپا اتحادیه اروپا روز چهارشنبه گفت که این حتی کمتر خواهد شد: ساده یک چهارم ویال ها که قرار بود بین ژانویه و مارس 2021 به کشورهای عضو برسد.

ورودی محافظت شده از کارخانه Novasep در بلژیک.  عکس؛  AP

ورودی محافظت شده از کارخانه Novasep در بلژیک. عکس؛ AP

طبق بلوک ، گیاه بلژیک است یکی از چهار AstraZeneca ، در قرارداد امضا شده بین کمیسیون اروپا و شرکت واکسن برای بازار جامعه وجود دارد.

نواسپ در بیانیه ای برای آسوشیتدپرس گفت: “تیم های نواسپ سخت تلاش می کنند تا به تعهدات خود در قبال AstraZeneca با سرعت و تعهدی بی سابقه عمل کنند.”

“تولید واکسن COVID-19 از نظر مقیاس ، پیچیدگی و کمیت یک فرآیند پیشگام است. ما از نزدیک با AstraZeneca کار کرده ایم و بررسی منظم و هماهنگ فرآیندهای تولید را انجام می دهیم تا اطمینان حاصل شود که ماده فعال به موقع تحویل می شود و از بالاترین استانداردهای کیفیت و پایداری برخوردار است. “


منبع: اوید
اینفوگرافیک ها: کلاریون

فرانس دامل ، سخنگوی وزیر بهداشت بلژیک ، کارشناسان آژانس فدرال دارویی بلژیک از امکانات Novasep بازدید کردند. آنها اکنون با کارشناسان هلندی ، ایتالیایی و اسپانیایی همکاری خواهند کرد ارسال گزارش در روزهای بعدی

اتحادیه اروپا گفته است که انتظار دارد آن را دریافت کند همه واکسیناسیون ها به موقع و تهدید به انجام بازرسی از صادرات از تمام تولید شده در قلمرو خود. کمیسار اروپا در امور بهداشت و ایمنی غذا ، استلا کیریاکیدس گفت که AstraZeneca اگر نتواند به تعهد خود برای تولید در اتحادیه اروپا عمل کند ، باید واکسن ها را از مراکز خود در انگلیس تحویل دهد.

پس از دور سوم گفتگو با AstraZeneca برای حل اختلافات روز چهارشنبه ، کریاکیدس ابراز تأسف کرد “عدم وضوح مداوم در مورد برنامه تحویل “و از شرکت داروسازی خواست تا برنامه روشنی برای توزیع سریع دوزهای حفظ شده توسط واحد در سه ماهه اول سال تهیه کند.

پس از جلسه ، سخنگوی شرکت گفت كه AstraZeneca “خود را متعهد كرده است كه هماهنگی نزدیك تری را برای ترسیم مسیر تحویل واكسن در ماه های آینده انجام دهد ، زیرا ما همچنان تلاش خود را برای رساندن این واكسن به میلیون ها نفر ادامه می دهیم. از اروپایی ها در طی همه گیری. “

اتحادیه اروپا که 450 میلیون نفر جمعیت دارد ، قرارداد خرید شش واکسن مختلف را امضا کرده است ، اما تاکنون تنظیم کننده ها اجازه استفاده از تنها دو واکسن را داده اند: یکی از تولید کنندگان دیگر توسط Pfizer و شریک آلمانی آن BioNTech و دیگری که توسط Moderna ساخته شده است. آژانس دارویی اروپا روز جمعه واکسن AstraZeneca را بررسی می کند.

آسوشیتدپرس

ap

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *