گزینه دلتا در ایالات متحده و انگلیس در حال گسترش و نگران کننده است

[ad_1]

گزینه دلتا ویروس کرونا ، که برای اولین بار در هند شناسایی شد و با سطح بالایی از عفونت مشخص می شود ، باعث نگرانی می شود و بریتانیا

جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده هشدار داد گزینه دلتا این یک سوال از “نگرانی جدی“زیرا” به راحتی منتقل می شود ، به طور بالقوه کشنده تر و به ویژه برای جوانان خطرناک است. “

“اگر واکسینه نشوید ، ممکن است به شدت بیمار شوید ، بمیرید یا آلوده شوید. گزینه جدید افراد واکسینه نشده را حتی بیشتر آسیب پذیر می کند بیش از یک ماه پیش ، “بایدن روز جمعه در یک کنفرانس خبری گفت.

علاوه بر این ، رئیس کاخ سفید خاطرنشان کرد که ایالات متحده در 150 روز اول دولت خود به 300 میلیون واکسن تزریق شده در جمعه رسیده است ، که 65٪ از جمعیت را با حداقل یک دوز نشان می دهد.

رئیس جمهور گفت: “این مرحله مهمی است که به سادگی به خودی خود یا به طور تصادفی اتفاق نیفتاده است.”

وی گفت: “ما به نبوغ دانشمندان آمریكایی ، ظرفیت كامل شركت های آمریكایی و پاسخ كل دولت از طریق دولت های فدرال ، ایالتی ، قبیله ای و محلی نیاز داریم.”

رئیس جمهور ایالات متحده  جو بایدن مردم را به واکسیناسیون علیه Covid-19 دعوت کرد.  عکس: AP

رئیس جمهور ایالات متحده جو بایدن مردم را به واکسیناسیون علیه Covid-19 دعوت کرد. عکس: AP

“موج سوم”

این نسخه پرخطر Covid-19 ، که در تعدادی از کشورها در حال گسترش است ، در انگلیس نیز نگران کننده است که تصمیم گرفته است برنامه های خود را برای از سرگیری به تعویق بیندازد.

موج سوم عفونت های ویروس کرونا “قطعاً در راه است” آدام فین ، عضو کمیته مشترک واکسیناسیون و ایمن سازی (JCVI) ، مشاور دولت بوریس جانسون ، گفت: در انگلیس ، جایی که عفونت های روزانه دوباره از 10 هزار نفر عبور می کند.

در مصاحبه ای با ایستگاه محلی BBC Radio 4 ، دانشگاهیان دانشگاه انگلیسی بریستول گفت که لcovid-19 “افزایش” می یابد ، اگرچه او اذعان کرد که “شاید بتوان کمی خوش بین بود زیرا (آنها) سریعتر رشد نمی کنند.”

اما وی هشدار داد که نگهبانان نباید برداشته شوند: “به همین ترتیب موارد در حال افزایش است و این موج سوم قطعاً در راه است.”

این کارشناس در نظر گرفت که اکنون “وجود دارد مسابقه با زمان بین برنامه واکسیناسیون ، به ویژه برای تهیه سالمندان با دوز دوم (مرحله آماده سازی) و موج سوم از نوع دلتا (یا هند) ، که عفونت ها را تسریع می کند.

متخصصان در انگلیس واکسیناسیون علیه covid را تسریع می کنند تا با نسخه جدید Delta روبرو شوند.  عکس: رویترز

متخصصان در انگلیس واکسیناسیون علیه covid را تسریع می کنند تا با نسخه جدید Delta روبرو شوند. عکس: رویترز

پسران را واکسن بزنید؟

JCVI به کار خود ادامه می دهد تصمیم بگیرید که آیا کودکان باید در برابر Covid-19 ایمن سازی شوند یا خیراگرچه وی معتقد است که فعلاً این تصمیم “اولویت” نیست ، زیرا ابتدا باید توسط سازمان های کنترل دارو تصویب شود.

“حتی اگر تصمیم گرفته شود که کودکان ایمن سازی شوند ، انجام این کار در حال حاضر ، نه در اینجا و نه در هیچ قسمت دیگر از اروپا (…) صحیح نیست ، زیرا بزرگسالان بیمار هستند ، بنابراین واکسیناسیون سالمندان بدیهی است که حق تقدم است اکنون گفت: “فین گفت.

طبق آخرین اطلاعات رسمی ارائه شده توسط وزارت بهداشت انگلیس ، که در روز جمعه منتشر شده است ، تعداد آلودگی های ثبت شده در انگلستان طی 24 ساعت 10،476 است.

علاوه بر این ، 11 مرگ دیگر بر اثر این بیماری گزارش شده است.

از زمان شیوع ، این کشور در مجموع 127956 مورد مرگ ویروس کرونا را ثبت کرده است.

منبع: خبرگزاری فرانسه و EFE

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *