گرفتن شیفت غیرممکن است و هیچ دوزی وجود ندارد

[ad_1]

“آیا نوبت شما است؟” این سوالی بود که فرانسوی های بالای 75 سال و مبتلا به بیماری های پرخطر که از 18 ژانویه بعدی واکسینه می شوند ، با این جمعه ، ساعت 8 صبح از خواب بیدار شدند. یک مسابقه پر هرج و مرج در برابر ساعت ، در اینترنت ، از طریق تلفن ، در گروه دوستان یا خانواده برای غلبه بر قفل سیستم یا گرفتن صندلی در پاریس. همه چیز فروخته شد در کمتر از دو ساعت. بقیه مکان ها در حومه پاریس ، در بیمارستان های بزرگ یا مراکز واکسیناسیون یا در شهرهای ایل دو فرانسه است و تعداد کمی از آنها باقی مانده است.

دولت تصمیم گرفته است سرعت واکسیناسیون به تعویق افتاده را هر چه سریعتر افزایش دهد و اکنون هرج و مرج ایجاد شده است. افراد بالای 75 سال و در معرض خطر بالا باید از 18 ژانویه واکسینه شوند و سیستم پشتیبان خراب شده است. بزرگان آنها نمی دانند چگونه با اینترنت کنار بیایند، تلفن های مشاوره سبز شلوغ است و واکسن کافی وجود ندارد. کسانی که در معرض خطر هستند همه نیستند ، بلکه لیستی از افراد مورد پذیرش هستند و نیاز به نسخه پزشک متخصص شما دارند. وقتی می خواهید واکسینه شوید یک ماموریت دشوار است 15 میلیون نفر تا ماه مارس، و ساعات عصر روز شنبه ساعت شش بعد از ظهر آغاز می شود.

یک زن مسن در خانه سالمندان در ویلنو لوبت فرانسه واکسینه شد.  عکس: رویترز

یک زن مسن در خانه سالمندان در ویلنو لوبت فرانسه واکسینه شد. عکس: رویترز

لئو در واتس اپ اعلام کرد: “در Auberge de St Denis جایی وجود دارد!” “عجله کن.” این به سورن ختم می شود. » ماری خوزه ، مسئول چندین رزرو ، اعتراف کرد: “در پاریس چیز دیگری وجود ندارد.” حتی یک فاصله زمانی در بیمارستان Diaconess در منطقه XII ، در مرکز دامداری ، در SOS پزشکی ، یا در Edmond Rothschild. همه شیفت ها پرواز کردند. برای پاسخگویی به تلفن سبز اختصاص داده شده به افراد مسن که اینترنت را نمی فهمند ، نیم ساعت طول کشید و به افرادی که در معرض خطر حمل نسخه تجویز شده با بیماری خود هستند ، باید تلقیح شوند.

بیمارستان های خصوصی در پاریس ، مانند بیمارستان آمریکایی ، در این لیست قرار نگرفتند. و همچنین کلینیک های خصوصی که مشتاقانه منتظر دوزهای بیماران خود بودند نیز چنین نشد. همه چیز توسط دولت متمرکز شده است و سیستم شما

مقاومت واکسن در فرانسه تبخیر شده است. از روز پنجشنبه ، فقط 56 درصد می خواستند واکسینه شوند. این جمعه آمارها بالا رفت. تقریباً همه می خواستند اخبار مربوط به آن را واکسینه کنند نسخه های جدید Covid 19 در انگلیس و ترس از رسیدن به فرانسه ، جایی که نسخه های انگلیسی و آفریقای جنوبی از قبل وجود دارد. یک بار دیگر ، مانند قبل از بحران نقاب، دوزهای کافی وجود ندارد برای همه.

Covid-19 در سال 2021 همچنان نگران کننده همه است. من هر دقیقه پیشرفت برنامه واکسیناسیون جهانی را دنبال می کردم.

جهان به نبرد Covid-19 ادامه می دهد. و همه کشورها روند واکسیناسیون را برای جلوگیری از همه گیری آغاز کرده اند. اقدامی که حد و مرز نمی شناسد و توسط سازمان بهداشت جهانی ، دانشگاه جاس هاپکینز ، Worldmeters و ردیاب انگلیسی Our World in Data ، که از اطلاعات دانشگاه آکسفورد استفاده می کند ، نظارت می شود.

به طور خاص ، “دنیای ما در داده ها” وظیفه نظارت بر تعداد واکسینه شده در هر کشور و تعداد واکسینه شده در هر میلیون نفر را دارد. وی پس از پردازش انواع داده ها ، آنها را بر روی نقشه دور می زند تا سطح واکسیناسیون Covid-19 را در کشورهای مختلفی که از دوزهای مختلف تایید شده استفاده می کنند ، کنترل کند.

ارقام بر اساس کشور

دوزهای تجویز شده در سراسر جهان

34794494

به روز شده در 12.01.21

کشور اخرین بروزرسانی واکسن تجویز شده دوز مصرفی دوز در هر میلیون نفر

منبع: دنیای ما در داده ها

بیش از 75 سال و بیماران در معرض خطر

سازوکار فرانسه برای افراد بالای 75 سال و این نباید هیچ بیماری را نشان دهد واکسینه شدن

شامل داوطلبانه در خانه های سالمندان که در موسسات واکسینه شده اند اسکان داده می شود.

افراد مسن در مراکز درمانی و خدمات توانبخشی و توانبخشی نیز در این لیست هستند. شامل افراد خود اشتغالی که در اقامتگاهها ، اقامتگاههایی با دفاتر و سایر محلهای تخصصی اقامت و همچنین در “لابی” کارگران مهاجر و پناهنده زندگی می کنند ، جایی که همه آنها با هم زندگی می کنند.

موارد
0.000.000


00 000

به ازای هر میلیون نفر جمعیت.

موارد مرگ
00 000


0.000
به ازای هر میلیون نفر جمعیت.


منبع: جان هاپکینز
نمودار: شکوفه می زند | اینفوگرافیک ها: کلاریون

افراد معلول ، آسیب پذیر نیز در مکان های تخصصی یا پزشکی اسکان داده می شوند تلقیح می شوند

متخصصان بهداشت و کسانی که با افراد آسیب پذیر کار می کنند ، کمک به خانه که برای افراد مسن و افراد آسیب پذیر معلولیت مداخله می کنند و همچنین آتش نشانان بالای 50 سال.

لیست جدید

در لیست جدید فرانسوی افرادی که وجود دارند آسیب شناسی که آنها را در معرض خطر بسیار زیاد Covid قرار می دهد و آنها یک نسخه پزشکی برای واکسیناسیون به عنوان یک اولویت دارند. آسیب پذیری آنها باید شامل سرطان و بدخیمی های خون شناختی تحت شیمی درمانی ، بیماری مزمن کلیوی شدید ، از جمله بیماران دیالیزی ، پیوند اعضا ، پیوند سلول های آلوژنیک از لایه های خون ساز ، پلی پاتولوژی های مزمن ، از کار افتادن حداقل دو عضو ، برخی از بیماری های نادر ، دیابت 1 و 2 و تریزومی 21. در هر اتاق واکسیناسیون یک پزشک برای عوارض جانبی یا واکنش های آلرژیک وجود دارد.

این واکسن از عفونت عمیق محافظت می کند ، اما در نهایت می تواند در دستگاه تنفسی فوقانی گردش یابد و بدون ایجاد علائم دیگری به جز سرماخوردگی خفیف منتقل شود. بین دوز اول و دوم ، باید ده روز صبر کنید تا از خود محافظت کنید.

یک ماه بین دوز اول و دوم

شیفت های فرانسوی بر اساس یک ماه بین دوز اول و دوم تقسیم می شوند. واکسن ها واکسن دریافت می کنند و باید هفت روز در پایان هر دو دوز صبر کنند تا آنتی بادی های لازم را داشته باشند.

آزمایشگاه Pfizer BioNTech روز جمعه گفت که وجود خواهد داشت تأخیر در تحویل واکسن در اروپا و نروژ هفته آینده زیرا آنها توانایی تولید خود را بهبود می بخشند. درست زمانی که مبارزات ملی تشدید می شود ، وقتی ویروس جهش می یابد و خطرناک تر و مسری می شود.

آزمایشگاه Pfizer BioNTech روز جمعه گفت که تأخیر در تحویل واکسن در اروپا وجود دارد.  عکس: خبرگزاری فرانسه

آزمایشگاه Pfizer BioNTech روز جمعه اعلام کرد که در انتقال واکسن به اروپا تأخیر وجود دارد. عکس: خبرگزاری فرانسه

انستیتوی بهداشت عمومی نروژ گفت: “کاهش موقتی تمام کشورهای اروپایی را تحت تأثیر قرار خواهد داد.” وی گفت: “هنوز مشخص نیست كه Pfizer برای تمدید حداكثر ظرفیت تولید خود چه مدت طول می كشد كه از 1.3 به 2000 دوز در هفته افزایش می یابد.”

اتحادیه اروپا و مناطق اقتصادی آن مانند نروژ و سوئیس به طور مشترک این واکسن را از آزمایشگاه ها خریداری کرده اند و تأخیرها همه را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

حداقل 35 نفر به طور تصادفی انتخاب شده واکسیناسیون را در فرانسه تماشا می کنند و برای اولین بار در این شنبه ملاقات می کنند. آنها باید تا تابستان کار کنند ، زمانی که دولت چنین اعتقادی دارد بحران به پایان خواهد رسید و فرانسه قادر خواهد بود زندگی عادی خود را از سر بگیرد. آنها آن را شورای شهروندان لقب داده اند و درباره ترس و مسائل اخلاقی واکسن گفتگو خواهند کرد.

خبرنگار ، پاریس

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *