کیکو فوجیموری ، در آستانه یک شکست عصبی

[ad_1]

کیکو فوجیموری ، نامزد ریاست جمهوری فقط در بیست و چهار ساعت درگیر یک تحول باورنکردنی شد. او ساعت هفت یکشنبه شب با شنیدن دهان دهان ، که به او یک مزیت جزئی می داد ، جهش شادی ، اشک و آغوشی را که با خانواده اش در میان گذاشت ، پشت سر گذاشت. در یک خانه تشییع جنازه ، ساعت هفت دوشنبه شب ، هنگامی که دوباره برای محکوم کردن “نشانه های تقلب در انتخابات” ظاهر شد. چند دقیقه زودتر ، سرشماری رسمی به نفع رقیب وی ، پدرو کاستیلو ، چپگرای چرخانده شد.

پروها یادآوری کردند که آخرین باری که تقلب در انتخابات گسترده برای تغییر جهت رأی گیری انجام شده است انتخابات ریاست جمهوری 2000 ، که در آن آلبرتو فوجیموری خود را برای سومین دوره ریاست جمهوری اعلام کرد.

ناظران بین المللی تأیید کرده اند که فوجیموریسم رأی دهندگان را کنترل می کند و بنابراین می تواند این کار را انجام دهد کنترل را دستکاری کنید از آرا in به نفع آنها ، همچنین مشخص شد که رژیم میلیون ها دلار منابع عمومی برای تأمین بودجه مبارزات انتخاباتی پدر کیکو فوجیموری اختصاص می دهد.

کیکو فوجیموری تقلب در انتخابات در لیما را محکوم می کند.  عکس: خبرگزاری فرانسه

کیکو فوجیموری تقلب در انتخابات در لیما را محکوم می کند. عکس: خبرگزاری فرانسه

تفاوت بزرگ این است که نه نامزد پدرو کاستیلو ، یک دهقان و معلم روستایی که در پایتخت لیما زندگی نمی کند بلکه در استان فقیر چوتا در شمال آند زندگی می کند ، و نه حزب او ، پرو لیبر ، از یک بنیاد استانی اخیر زمینه، آنها بودجه کافی ندارند گویی برای سازماندهی تقلب عظیم انتخاباتی ، لازم برای تحریف اراده رای دهندگان.

اما در کنفرانس مطبوعاتی ، کیکو فوجیموری پرو لیبره و رقیبش پدرو کاستیلو را معرفی کرد ماشین سازمان یافته برای سو استفاده از سوابق انتخاباتی و فیلتر کردن آرا in به نفع آنها.

با کمال تعجب ، نامزد فوجیموری شکایتی مبنی بر کلاهبرداری را به مقامات انتخاباتی ارائه نداد ، که همانطور که توسط رئیس سابق سرویس ملی انتخابات (ONPE) ، فرناندو توئستا اشاره شده ، در یک راستا است.

نامزد فوجیموری شکایتی درباره ادعای کلاهبرداری نزد مقامات انتخاباتی ارائه نکرده است.  عکس: خبرگزاری فرانسه

نامزد فوجیموری شکایتی مبنی بر کلاهبرداری را به مقامات انتخاباتی ارائه نکرده است. عکس: خبرگزاری فرانسه

دینا بولوارته ، نامزد معاون ریاست جمهوری پرو ، ادعاهای فوجیموری را رد کرد: “من ادعاهای فوجیموری در مورد ادعای تقلب در انتخابات را رد می کنم. بر خلاف آنها ، این چیزی نیست که ما را مشخص کند. دیروز او اشاره کرد که به نتایج احترام می گذارد ، اما امروز واقعیت متفاوت به نظر می رسد.

ساعت هفت صبح امروز سه شنبه ، ONPE گزارش داد که 96.7٪ از سوابق پردازش شده است ، Castillo 50.2٪ در مقابل 49.7٪ رهبری را حفظ می کند فوجیموری که نشان دهنده اختلاف 86875 رأی است. نتیجه هرچه باشد ، کاستیلو و فوجیموری بر کشوری کاملاً متفرق حاکم خواهند شد.

اگر کاستیلو برنده شود

در صورت تصدی ریاست پدرو کاستیلو ، یک کنگره پیدا خواهد کرد عملا مخالف. از مجموع 130 قانونگذار ، نیروی مردمی ، حزب کیکو فوجیموری ، 24 نماینده خواهد داشت که باید به نمایندگان پارلمان سازمان های سیاسی حمایت کننده از نامزد فوجیموری اضافه شود: اتحاد برای پیشرفت (15) و تجدید مردم ( 13) مخالفت با کاستیلو 52 نماینده مجلس را به 37 عضو پرو لیبر اضافه خواهد کرد.

حکم کنگره های حزب راستگرای اقدام مردم ، که 16 سال دارند ، مهم خواهد بود. آخرین سابقه نمایندگی این حزب محافظه کار قدیمی حمایت از نمایندگی فوجیموری برای آزادی رئیس جمهور مارتین ویسکارا در 9 نوامبر سال 2020 و تعیین یکی از نمایندگان پارلمان به نام مانوئل مرینو به جای وی است.

به دلیل اعتراض نسبت به اقدامات Popular Action ، Merino مجبور شد در کمتر از یک هفته استعفا دهد.

در صورتی که پدرو کاستیلو ریاست جمهوری را به دست بگیرد ، کنگره را عملاً مخالف خود می داند.  عکس: خبرگزاری فرانسه

در صورتی که پدرو کاستیلو ریاست جمهوری را به دست بگیرد ، کنگره را عملاً مخالف خود می داند. عکس: خبرگزاری فرانسه

بنابراین تعجب آور نیست اگر Popular Action اتحادی با Popular Force ایجاد می کندبه طوری که مخالفت ها در برابر کاستیلوی چپ به 68 کنگره می رسد.

علاوه بر این ، Popular Force و Popular Action تجربه مالکیت را به اشتراک می گذارند سران دولت های برکنار شده که با کنگره مخالف هستند. در سال 2018 ، اکثریت فوجیموری پدرو پابلو کوچینسکی را از قدرت کنار زد. و در سال 2020 ، پوپولیست های اکشن و فوجی موریست ها بخشی از دفاع از مارتین ویسکارا بودند. Castillo بسیار بیشتر از هشدار است.

اگر کیکو برنده شود

کیکو فوجیموری شما همچنین یک کشور بسیار دشوار خواهید یافت برای حكمرانی: از 25 منطقه ، قلمرو ملی 9 برنده شد. در 16 منطقه باقیمانده ، پدرو كاستیلو آرا حتی بیش از 80٪ نیز بدست آورد ، به ویژه در مناطق بسیار فقیر كه به شدت تحت تأثیر همه گیر ویروس كرونا قرار گرفته اند.

حمایت از رای به نفع کیکو فوجیموری در لیما است و در مناطق ساحلی که از رشد اقتصادی بهره مند شده اند ، که باید استان های محروم را برای آنها بدست آورد ، حتی در برخی از شهرک ها حضور آنها در طول مبارزات ریاست جمهوری رد شد.

آنچه بدون شک دختر رئیس جمهور سابق آلبرتو فوجیموری را بیش از همه نگران می کند این است که او در میانه سال حکومت خواهد کرد دادگاه دادگاه به جرم سازمان یافته ، پولشویی ، جلوگیری از عدالت و دروغ گفتن.

دختر رئیس جمهور سابق آلبرتو فوجیموری کسی است که در میانه دادگاه حکم صادر می کند.  عکس: خبرگزاری فرانسه

دختر رئیس جمهور سابق آلبرتو فوجیموری کسی است که در میانه دادگاه حکم صادر می کند. عکس: خبرگزاری فرانسه

تیم ویژه لاوا جاتو برای وی 30 سال و 10 ماه زندان خواسته است زیرا وی این مجازات را دریافت کرده است 17.3 میلیون دلار منشا غیرقانونی این مبلغ شامل 1 میلیون دلار است که توسط شرکت ساختمانی Odebrecht برزیل به وی اعطا شده است.

اگرچه دادرسی علیه وی در دوره احتمالی وی به حالت تعلیق در خواهد آمد ، اما این پرونده علیه شوهرش مارک ویتو ویلانلا ادامه خواهد داد، دادستانی برای آنها 22 سال و 8 ماه زندان و همچنین علیه همکاران اصلی وی در Fuerza Popular – که 30 تا 20 سال زندان دارد – خواستار زندان شده است ، که دولت او را ناراحت می کند.

نمی توان این واقعیت را از دست داد که پیروزی نهایی کیکو فوجیموری باعث او خواهد شد رئیس دولت ششم با رسوایی بزرگ فساد اودبرشت: الخاندرو تولدو (2006-2001) ، آلن گارسیا (2006-2011) ، اولانتا هومالا (2011-2016) ، پدرو پابلو کوچینسکی (2016-2018) و مارتین ویسکارا (2018-2020).

پیروزی برای رئیس جمهور باعث می شود کیکو فوجیموری استراحت پنج ساله ، اما این مانع از مراجعه وی به دادگاه بعد از دوره نهایی خود در سال 2026 نخواهد شد. و اگر او از دست بدهد ، هیچ چیز نباید مانع مراجعه به دادگاه شود.

لیما ، مخصوصا برای کلارین

ap

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *