کیم جونگ اون قدرت خود را تقویت می کند و به دنبال احیای اقتصاد در حال مرگ کره شمالی است

[ad_1]

رهبر کره شمالی کیم جونگ اون سال را با موقعیت جدیدی آغاز می کند که او را به بالای قدرت می رساند و به اوج بیشتری از شخصیت او در راس رژیم کمک می کند.

به گفته تحلیلگران ، کیم به عنوان دبیرکل حزب حاکم کارگر منصوب شده است که تاکنون رئیس جمهور آن بوده است ، در تغییری که نشان دهنده تمایل وی برای تقویت قدرت است.

سمت جدیدی است که پدر و پدربزرگ وی در اختیار دارند. و از آنجا ، او مطمئناً به دنبال احیای مسیر کشور ، به ویژه اقتصاد است که به دلیل شیوع ویروس کرونا بسیار تحت تأثیر تحریم های بین المللی قرار گرفته و بیش از هر زمان دیگری منزوی شده است.

خبرگزاری دولتی KCNA روز دوشنبه گزارش داد که این انتصاب در ششمین روز از هشتمین کنگره حزب در کره شمالی در پیونگ یانگ برگزار شد.

تعیین بالاتر از همه است اهمیت داخلی قویآخرین دبیرکل تاکنون پدرش کیم جونگ ایل بود که از سال 1997 کار خود را آغاز کرد و تا زمان مرگ در سال 2011 این سمت را بر عهده داشت.

هشتمین کنگره حزب واحد در کره شمالی ، این دوشنبه در پیونگ یانگ.  عکس: AP

هشتمین کنگره حزب واحد در کره شمالی ، این دوشنبه در پیونگ یانگ. عکس: AP

میراث پدربزرگش

اما تقریباً مهمتر از این مهم است که با پدربزرگش ، کیم ایل سونگ ، بنیانگذار رژیم و احترام ترین شخصیت در کره شمالی ، که پس از مرگش در سال 1994 “رئیس جمهور ابدی” این کشور لقب گرفت ، مهمتر باشد.

کیم جونگ اون در سال 2012 ، اندکی پس از مرگ پدرش به دبیر اول منصوب شد و در کنگره قبلی حزب در سال 2016 ، وی رئیس جمهور شد ، درجه ای که پدربزرگ وی نیز بین سالهای 1949 و 1966 داشت. وقتی نوه او “چونگسئوگی” (دبیرکل) شد.

بنابراین به نظر می رسد هدف این تصمیم ساختن روایتی است که باز هم یادآور کیم ایل سونگ کره شمالی باشد ، کاری که رژیم از زمان روی کار آمدن کیم جونگ اون با استفاده از شباهت های بزرگ هم از نظر جسمی و هم از نظر شخصیتی بین پدربزرگ و نوه.

در زمانی که به نظر می رسد کشور در حال عبور است بدترین بحران اقتصادی در سالهای گذشته منطقی به نظر می رسد که شخصیت رهبر جوان را با شخصیت پدربزرگش مرتبط سازیم – مترادف با پیروزی های نظامی که توسط تبلیغات و رفاه نسبی اختراع شده است – و نه چندان با پدرش ، که عبوس است و با قحطی وحشتناک دهه 1990 همراه است.

دایره داخلی

تغییرات در چارت تشکیلاتی حزب همچنین به معنای انتصاب جو یونگ وون ، یکی از نزدیکان کیم ، به عنوان یکی از پنج عضو هیئت رئیسه دفتر سیاسی ، نهاد اصلی تصمیم گیری حزب بود.

جو جایگزین پاک پونگ جو شد و به همراه چهار عضو دیگر آن شورا به یکی از پنج چهره قدرتمند رژیم تبدیل شد: خود کیم جونگ اون ، چوی ریونگ هی ، ری پیونگ چول و کیم توک هون.

نگاهها به او معطوف بود ، زیرا از سال 2014 که وی در سفرهای دوره ای خود همراهی با رهبر را آغاز کرد ، همچنان به شهرت خود ادامه داد ، تا آنجا که به عنوان معاون عضو دفتر سیاسی و معاون مدیر سازمان انتخاب شد. و رهبری در سال 2019 ، نهادی قدرتمند که بر حزب نظارت می کند.

جو رسمی است که در پنج سال گذشته در هنگام سفر به چین در سال 2018 برای اجلاس با رئیس جمهور جنوبی مون ، بیشترین حضور را در رهبر با رهبر که او را در آزمایش های مهم سلاح همراه داشت ، نشان داده است. جا این یا دو نفر دیگر با رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ.

ناشناخته در مورد خواهر

از طرف خود ، خواهر رهبر کیم یو جونگ ، که همچنین یکی از قدرتمندترین افراد رژیم محسوب می شود ، در لیست معاونان دفتر سیاسی حزب ، جایی که برای اولین بار در سال 2017 وارد شد ، قرار نگرفت.

هاكیم یو جونگ ، خواهر رهبر كره شمالی ، شخصیتی دیگر در پیونگ یانگ.  عکس: EFE

هاكیم یو جونگ ، خواهر رهبر كره شمالی ، شخصیتی دیگر در پیونگ یانگ. عکس: EFE

بسیاری از کارشناسان امیدوار بودند که امسال که کیم یو جونگ با سخنرانی مکرر به عنوان سخنگوی رژیم سیاست خارجی از اهمیت بیشتری برخوردار شد ، به این لیست از مقامات منصوب شود.

با این حال ، مقامات دیگر اشاره دارند که عدم حضور وی به معنی از دست دادن وضعیت پرستار نیست.

رویکرد به ایالات متحده؟

فراتر از سازماندهی داخلی حزب متحد ، در جریان کنگره کیم جونگ اون از دولت ورودی جو بایدن در ایالات متحده خواست که پیشنهاد کند گزینه های جدید برای از سرگیری گفتگوی هسته ای متوقف شده، هشدار داد که ارتش کره شمالی در حال آماده سازی آزمایش های تسلیحاتی جدید است.

روز دوشنبه ، مون جه این ، رئیس جمهور کره جنوبی ، که واسطه اصلی جلب کیم برای برگزاری سه اجلاس سران با ترامپ بود ، گفت که برای تمدید روابط و روند صلح خلع سلاح خلع سلاح با مقامات کره شمالی “کجا و چه زمان” دیدار خواهد کرد. .

برخی تحلیلگران ادعا می كنند كه کره شمالی از این كنگره برای ارسال استفاده كرد پیام چالش از بایدن ، اما معقولانه ، پس از روابط پر سر و صدا بین کیم و ترامپ.

به نظر می رسد همه چیز نشان می دهد که این کنگره همچنین فرصتی برای پیونگ یانگ برای برگزاری رژه نظامی بود.

ارتش کره جنوبی می گوید که نشانه هایی از رژه یکشنبه شب پیدا کرده است ، اما نمی داند “این خود رویداد بوده یا یک تمرین”.

در ماه اکتبر به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد تأسیس حزب کارگران رژه عظیمی برگزار شد. ICBM غول پیکر در آنجا مشاهده شد.

توسط آندرس سانچز براون ، EFE

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *