کنترل همه گیر در اروپا به دست افراد خصوصی می افتد و این س raال را ایجاد می کند: آیا این قانونی است؟

[ad_1]

بین مادرید و بولونیا ، شهر ایتالیا با قدیمی ترین دانشگاه در جهان غرب ، دارای 1728 کیلومتر و دو مرز زمینی – اسپانیا – فرانسه و فرانسه – ایتالیا – جایی که هیچ کس کنترل نمی کند که مسافران خودرو دارای گواهی واکسیناسیون اتحادیه اروپا هستند یا اگر این اتفاق نیفتد ، PCR منفی در حال انجام است.

همان سفر هوایی را انجام دهید یعنی صرفه جویی 13 ساعت و نیم سفر و واگذاری کنترل کامل توسط خطوط هوایی در گذرنامه Covid یا آزمایش تشخیصی ، ضروری است تا بتوانید در هر پرواز سوار شوید.

آنها شکایت می کنند: “آنها ما را به بازرس بهداشتی تبدیل کردند.” کلاریون همچنین صاحبان بارها و رستوران ها در ایتالیا و فرانسه ، جایی که شرط Green Pass با تأیید برنامه کامل واکسیناسیون قبل از نشستن بر روی هر میز ، از اوایل ماه اوت شروع به درخواست کردند.

زنی گذرنامه سلامتی خود را در یک پیتزا فروشی در ایتالیا نشان می دهد.  عکس: رویترز

زنی گذرنامه سلامتی خود را در یک پیتزا فروشی در ایتالیا نشان می دهد. عکس: رویترز

در اسپانیا ، دادگاه ها با توجه به این امر ، تاکنون اجازه اعمال این اقدام را نداده اند هیچ مبنای قانونی وجود ندارد برای اعمال آن

تفاوت هایی از این قبیل باعث می شود بسیاری از اروپایی ها مزه ای تلخ و غیرقابل درک داشته باشند: این احساس که کشورهای اتحادیه اروپا در حال تمرکز بر واکسیناسیون کرونا هستند. آنها را در دست خصوصی می گذارند – خطوط هوایی ، بارها و رستوران ها ، سینما و تئاترها – کنترل همه گیری.

آیا قانونی است؟

“آنها بازرس بهداشتی نیستند. عادی تر از آن است که به نظر می رسد برخی از تعهدات برای کنترل جنبه های خاصی به شرکت های خصوصی تحمیل شده است. ادارات دولتی ممکن است شرایط خاصی را برای کار خود نیاز داشته باشند ، مانند کنترل افراد برای سیگار نکشیدن. در این مورد ، آنها بررسی می کنند که آیا افراد دارای گواهی واکسیناسیون هستند یا خیر. اما این عجیب و غیرقانونی نیست. ” کلاریون Borja Adsuara Varela ، استاد ، وکیل و کارشناس حقوق ، استراتژی و ارتباطات دیجیتال.

یک مشتری گذرنامه سلامتی خود را در یک باشگاه بدنسازی در رم نشان می دهد.  عکس: AP

یک مشتری گذرنامه سلامتی خود را در یک باشگاه بدنسازی در رم نشان می دهد. عکس: AP

اسپانیا در حال حاضر واکسینه شده است 63 درصد از جمعیت آن و هرچند با تاخیر ، به وعده رئیس جمهور پدرو سانچز نزدیک می شود زمانی که او اطمینان داد که اسپانیایی ها تا قبل از پایان تابستان اروپا به مصونیت گروهی – یعنی 70 درصد مردم با راهنمایی کامل – دست پیدا می کنند.

با 66 درصد واکسیناسیون ، ایتالیا جلو می رود کمی روی داشبورد

و در فرانسه ، 53 درصد مردم مدل را تکمیل کردند

“افراد خصوصی بخشهای زیادی را کنترل می کنند. نکته این است که آنها قانونی هستند و قانونی است زیرا همکاری با یک کالای اساسی آدسوارا ، مشاور و استاد حقوق دیجیتال در دانشگاه ویلانووا در مادرید ، می افزاید.

این متخصص حقوق دیجیتال گفت: “این قانون نه تنها در مورد افراد واکسینه شده ، بلکه در مورد شرکت هایی که خدمات ارائه می دهند نیز اعمال می شود ، زیرا تعهدات قانونی دارند که در این مورد بر خطوط هوایی تحمیل می شود.” اگر با ماشین در یک فضای آزاد اروپایی که هیچ مرزی ندارد ، سفر می کنید ، کنترل تو سخت استبه “

تلفن همراه و برنامه ، یک مشکل دیگر

یکی دیگر از جنبه های خشن تحرک اروپایی هایی که برنامه واکسیناسیون کووید را تکمیل کرده اند پشتیبانی است به موجب آن هر شهروند موفق به دریافت مجوز سلامتی خود می شود.

شاید بدیهی است که همه تلفن همراه دارند آیا می توانید برنامه سیستم بهداشتی کشوری را که واکسینه کرده اید بارگیری کنید و بنابراین بتوانید گواهی دیجیتال را بارگیری کنید؟

“درست است که نمی توان مردم را مجبور به داشتن تلفن همراه کرد ، اما آنها مجبور به این کار نیستند. حق قانون دیجیتالی این نیست که به دیجیتالی شدن افرادی که مایل نیستند نیاز داشته باشد. آدسوارا می گوید همیشه باید یک روش آنالوگ وجود داشته باشد.

مردی گواهی واکسیناسیون خود را در وین نشان می دهد.  عکس: AFP

مردی گواهی واکسیناسیون خود را در وین نشان می دهد. عکس: AFP

“بله ، اجبار کردن مردم غیرقانونی خواهد بود به عنوان تنها حامل دیجیتالی گواهی واکسیناسیون اتحادیه اروپا “، او تصریح می کند.

“اگر تنها راه دیجیتال باشد غیرقانونی است ، زیرا واقعاً افرادی هستند که می توانند نمی دانم یا نمی خواهم دیجیتالی شدن – او تأکید می کند. افرادی هستند که نمی توانند به دلیل عدم توانایی تکنولوژیکی ، به دلیل عدم آگاهی ، سن یا هر چیز دیگری ، و به همین دلیل است آنها کاغذ دارند که می گوید واکسینه شده اند. “

اما در فرانسه و ایتالیا ، حداقل در روزهای اولیه اجباری شدن گذر سبز در بارها و رستوران ها ، این انتظار می رود. نمایش تلفن همراه با کد QR، که واکسیناسیون کامل را تأیید می کند ، در دستگاهی مانند posnet ، که برای کارت های اعتباری استفاده می شود ، خوانده شود.

اما تاکنون تلاش برای دریافت کارت بهداشت کووید روی کاغذ انجام نشده است ، چنین کار ساده ای

مادرید خبرنگار

ap

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *