کمپین واکسیناسیون Covid در ایالات متحده تفاوت نژادی را نشان می دهد

[ad_1]

که در ماطبق گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده (CDC مخفف اختصارات) ، سیاه پوستان ، اسپانیایی ها و هندی ها در اثر ویروس کرونا با سه برابر میزان سفیدپوستان می میرند.

کمپین واکسیناسیون ویروس کرونا نیز در حال حاضر نشان می دهد اختلاف نژادی: سیاه پوستان در بسیاری از مناطق از سفیدپوستان عقب هستند ، تجزیه و تحلیل آسوشیتدپرس.

زیرا ترس از اخراجفعالان می گویند ، در میان اسپانیایی ها نیز بی اعتمادی وجود دارد که تلاش برای واکسیناسیون در جامعه را تضعیف می کند.

یک مطالعه مقدماتی بر روی 17 کشور و دو شهر که در 25 ژانویه تجزیه نژادی واکسیناسیون را منتشر کرد ، نشان داد که سیاه پوستان در همه جا هستند در سطح زیر سهم خود از جمعیت واکسینه شده اند ، در برخی موارد به طور قابل توجهی پایین تر است.

این در حالی است که سیاه پوستان درصد بسیار بیشتری از کارکنان بهداشت در کشور را تشکیل می دهند که با شروع کارزار در اواسط دسامبر در بالای خطوط تزریق قرار گرفتند.

طبق چندین مطالعه ، واکسیناسیون به همین سرعت به اقلیت های ایالات متحده نمی رسد.  عکس: AP

طبق چندین مطالعه ، واکسیناسیون به این سرعت به اقلیت های ایالات متحده نمی رسد. عکس: AP

به عنوان مثال در کارولینای شمالی ، سیاه پوستان 22 درصد از جمعیت و 26 درصد از کارمندان بهداشت را تشکیل می دهند ، اما آنها فقط 11 درصد از کسانی هستند که تاکنون واکسن زده اند. سفیدپوستان ، مقوله ای که در آن ایالت اسپانیایی تبار و سفیدپوست شامل 68٪ از جمعیت و 82٪ از افراد واکسینه شده است.

نابرابری و بی اعتمادی

اختلاف نژادی در واکسیناسیون با توجه به اینکه ویروس کرونا ایجاد کرده است ، نگران کننده متخصصان است تعادل نامتناسب بالاتر بین بیماری جدی و مرگ در میان سیاه پوستان در ایالات متحده ، که در آن همه گیر بیش از 430،000 نفر را کشته است.

دکتر اوچه بلک استاک ، پزشک اورژانس در نیویورک و مدیر ارشد اجرایی گفت: “ما شاهد گسترش و تشدید نابرابری های بهداشت نژادی خواهیم بود که قبل از همه گیری وجود داشته و در طی بیماری همه گیر بدتر شده است.” مدیر پیشبرد سلامت عدالت ، یک گروه طرفدار تعصب و نابرابری.

کارشناسان می گویند عوامل مختلفی می توانند علت بروز نابرابری باشند ، از جمله: بی اعتمادی عمیق به جامعه سیاه پوستان در بیمارستان به دلیل سابقه تبعیض ، دسترسی ناکافی به واکسن در محله های سیاه پوستان و شکاف دیجیتالی ، که می تواند دستیابی به اطلاعات مهم را دشوار کند. ثبت واکسن بیشتر بصورت آنلاین انجام می شود.

سیاه پوستان یا اسپانیایی ها از ویروس کرونا رنج می برند بسیار بالاتر از سفیدپوستان در ایالات متحده است.  عکس: BLOOMBERG

سیاه پوستان یا اسپانیایی ها از ویروس کرونا رنج می برند بسیار بالاتر از سفیدپوستان در ایالات متحده است. عکس: BLOOMBERG

دکتر میشل فیسکوس ، که یک برنامه واکسیناسیون را در تنسی اجرا می کند ، ایالتی که دوزهای ارسال شده به برخی از مناطق روستایی را که به شدت تحت تأثیر قرار گرفته اند ، اما با بی اعتمادی عمیق نسبت به برخی از سیاه پوستان روبرو است ، شکایت کرد: “این بسیار عصبانی و دشوار است.”

فیسکوس هشدار داد: “ما باید بسیار سخت تلاش کنیم تا این اعتماد را جبران کنیم و این افراد را واکسینه کنیم.” “آنها در حال مرگ هستند. آنها در بیمارستان بستری شده اند.”

اسپانیایی ها در واکسیناسیون نیز عقب مانده اند، اما سطح آن در اکثر مکانهای مورد مطالعه به انتظارات نزدیکتر است.

به طور متوسط ​​اسپانیایی ها نسبت به سایر آمریکایی ها جوان ترند و هنوز واکسیناسیون برای جوانان امکان پذیر نیست.

با این حال ، چندین کشور که جوامع اسپانیایی زبان به طور ویژه توسط ویروس تحت تأثیر قرار گرفته اند هنوز تعداد آنها را گزارش نکرده اند ، به ویژه کالیفرنیا و نیویورک.

طبق اطلاعات مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها ، آمریکایی های آفریقایی تبار در ایالات متحده واکسینه شده اند.  عکس: AP

طبق اطلاعات مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها ، آمریکایی های آفریقایی تبار در ایالات متحده واکسینه شده اند. عکس: AP

برنامه های جو بایدن

رئیس جمهور جو بایدن سعی دارد برابری بیشتری را در راه اندازی کمپین واکسیناسیون که از دولت دونالد ترامپ به ارث برده ارائه دهد. دولت جدید دولت ها را ترغیب می کند تا با استفاده از ابزاری مانند شاخص آسیب پذیری اجتماعی CDC ، که شامل داده هایی در مورد نژاد ، فقر ، مسکن پرجمعیت و سایر عوامل است ، محلات آسیب پذیر را نقشه برداری و هدف قرار دهند.

دکتر مارسلا نونس اسمیت ، رئیس گروه کاری بایدن برای Covid-19 ، گفت: “ما اقدامات بیشتری برای دستیابی به غیرقابل دسترسترین افراد انجام خواهیم داد و اکنون کار در حال انجام است.”

اکثر کشورها هنوز اطلاعات نژادی در مورد واکسیناسیون منتشر نکرده اند. حتی برای کسانی که خرابی ارائه داده اند ، داده ها اغلب ناقص هستند و جزئیات زیادی در مورد این رقابت وجود ندارد. با این حال ، اطلاعات گمشده در بیشتر موارد برای تغییر تصویر کلی کافی نیست.

داده ها از آلاسکا ، کلرادو ، دلاور ، فلوریدا ، ایندیانا ، مریلند ، می سی سی پی ، نبراسکا ، نیوجرسی ، کارولینای شمالی ، اوهایو ، اورگن ، تنسی ، تگزاس ، ورمونت ، ویرجینیا و ویرجینیای غربی به علاوه دو شهر: فیلادلفیا و.

تجزیه و تحلیل AP نشان داد که سفیدپوستان معمولاً با سرعتی نزدیک به یا بیشتر از حد انتظار در بیشتر ایالات مورد واکسیناسیون قرار می گیرند.

در ابتدا ، کارمندان بهداشت و ساکنان خانه های مراقبت طولانی مدت برای تزریق در ایالات متحده در اولویت قرار گرفتند.

در دو هفته گذشته ، بسیاری از کشورها حق دسترسی به گروه گسترده تری از افراد مسن و کارگران بیشتر در خط مقدم را در برابر بیماری همه گیر فراهم کرده اند که می تواند سهم نسبی سیاهان واکسینه شده را بیشتر کاهش دهد.

جمعیت بالای 65 سال در ایالات متحده سفیدتر از سنین دیگر است.

برخی نتیجه گیری ها از این مطالعه

-در مریلند ، جمعیت سیاه پوست 30٪ از کل و 40٪ از کارکنان بهداشت را نشان می دهد ، اما فقط 16٪ از افراد تاکنون واکسینه کرده اند. سفیدپوستان ، که شامل سفیدپوستان اسپانیایی در این ایالت هستند ، 55٪ از جمعیت و 67٪ از افراد واکسینه شده را تشکیل می دهند. اسپانیایی های هر نژاد 11٪ از جمعیت و 5٪ از افراد واکسینه شده را تشکیل می دهند.

-در فیلادلفیا ، سیاه پوستان 40٪ از جمعیت را تشکیل می دهند ، اما فقط 14٪ از واکسیناسیون های موجود در شهر تاکنون. اسپانیایی ها 15٪ از جمعیت و 4٪ از افراد واکسینه شده را تشکیل می دهند.

-در شیکاگو ، سیاه پوستان 30٪ از جمعیت را تشکیل می دهند ، اما تاکنون فقط 15٪ از افراد واکسینه شده است. در میان لاتین ها ، این تعداد 29 درصد در مقابل 17 درصد است.

چند روز پیش مردی وارد مرکز واکسیناسیون ویروس کرونا در نیویورک شد.  عکس: EFE

چند روز پیش مردی وارد مرکز واکسیناسیون ویروس کرونا در نیویورک شد. عکس: EFE

عوارض و تأخیرها

فعالیت واکسیناسیون کندتر بود و مشکلات بیشتری از حد انتظار داشت. بسیاری از آمریکایی ها از هر نژاد برای تهیه واکسن مشکل داشته اند زیرا لوازم محدود است.

به طور کلی ، حدود 7 درصد از مردم ایالات متحده قبلا حداقل یک دوز دریافت کرده اند ، اما متخصصان می گویند مشکلات دیگری نیز وجود دارد که باعث تاخیر در واکسیناسیون در میان سیاه پوستان آمریکایی و سایر گروه ها می شود.

در برخی از محله های سیاه ، هیچ کس برای واکسیناسیون ثبت نام نکرده است.

دکتر توماس دابز ، یک مقام بهداشت در می سی سی پی گفت: “ما بارها و بارها این موضوع را شنیده ایم: بسیاری از سیاه پوستان می خواهند این واکسن را از پزشک یا کلینیک محلی خود دریافت کنند.”

لوئیزیانا از ابزار CDC برای استفاده می کند یافتن محله های آسیب پذیر بدون مکان برای واکسیناسیون دکتر جوزف کانتر از بخش بهداشت ایالتی گفت و در این مناطق واکسینه می کند.

استراتژی های دیگری که در برخی از ایالت ها در جریان است: حمل و نقل را فراهم کنید تا افراد بتوانند به موقع به جلسات بروند و از طریق واحدهای واکسیناسیون سیار به افرادی که در خانه گیر کرده اند برسند.

افراد مشهور در مورد این کمپین

برای رفع مشکل بی اعتمادی ، توماس لاویست ، رئیس دانشکده بهداشت عمومی و طب گرمسیری در دانشگاه تولان در نیواورلئان ، استخدام آمریکایی های آفریقایی تبار معروف برای ارتقا vacc واکسیناسیون.

این کمپین با نام “پوستی که شما دارید” یک ویدیو توسط هنرمند محلی هیپ هاپ Big Freedia ایجاد کرد که به شوخی نحوه ماسک زدن را نشان می دهد.

اگرچه لا ویست حمایت از تولید واکسن ها را به دولت قبلی فدرال می داند ، اما وی گفت که نامگذاری پروژه “سرعت عمل پیچ” یک تصمیم “فاجعه بار” است زیرا بر سرعت تأکید دارد تا بررسی دقیق علمی.

لاوئیست ، که اولین دوز خود را روز دوشنبه دریافت کرد ، گفت: “من کاملا بی اعتمادی را درک می کنم.” “اما شما باید خطر Covid را در مقابل خطر واکسن در نظر بگیرید. این یک بیماری ویرانگر است و به طور نامتناسبی بیشترین تأثیر را بر سیاه پوستان دارد. این همان چیزی است که ما می دانیم.”

بسیاری از سیاه پوستان آمریکایی و سایر غیر سفیدپوستان در حال انجام اقداماتی برای اطمینان از دریافت واکسن در جوامع خود هستند ، از جمله کارمند بهداشتی دیترویت ، سامیرا Singletary که به زودی اخراج خواهد شد.

بیش از 1700 نفر از ساکنان بزرگترین شهر سیاه کشور از جمله برخی از دوستان و مادرخوانده سینگلتاری بر اثر ویروس جان خود را از دست داده اند ، اما او می داند که بسیاری از واکسیناسیون خودداری می کنند.

“من فکر می کنم یک آسیب جمعی در میان سیاه پوستان وجود دارد ، حتی در دیترویت ، که بسیاری از مردم چیزی برای از دست دادن ندارند” ، تک آهنگ ها بازی کردند. “آنها چنان آسیب دیده اند که اهمیتی نمی دهند زیرا ویروس فقط یک چیز بد دیگر است.”

با این حال ، وی افزود: احساس می کنم باید در بهبودی خود نقش داشته باشیم.

توسط کارلا کی جانسون ، آنجلیلکا کاستانیس و کت استفورد ، آسوشیتدپرس

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *