کشته شدگان “جنگ با مواد مخدر” در فیلیپین از گورهای خود برخاسته اند

[ad_1]

یک صحنه دلخراش در یک گورستان مانیل وجود دارد: دو مرد استخوان های رودسون انریکز را از یک قبر بیرون کشیدند و آنها را در یک کیسه قرار دادند. پنج سال پس از مرگ مرد جوان در جنگ مواد مخدر در فیلیپین، اهدای مراسم خاکسپاری منقضی شد.

مادر 63 ساله او ، كورازون انریكز ، در حالی كه دو مرد ماسك دار و لباس محافظ آنچه را از پسرش باقی مانده بود ، به خبرگزاری فرانسه گفت: “من نمی خواهم كه آنها بقایای او را دور بریزند.”

انجمن ها از این امر قدردانی می کنند ده ها هزار نفر کشته شدند از همان زمان رئیس جمهور فیلیپین رودریگو دوترته در یک کارزار کاملاً بحث برانگیز که هدف اصلی آن جوانان بود ، به نیروهای امنیتی دستور پیگیری معتادان و قاچاقچیان مواد مخدر را داد.

بسیاری از کشته شدگان در خاک به خاک سپرده شدند قبرهای مرتب شده در ارتفاعی در گورستان پایتخت ، جایی که امتیاز پنج ساله حدود 5000 پزو (تقریبا 100 دلار) هزینه دارد.

هنگامی که این اجاره های کوتاه مدت منقضی می شود ، یک موسسه خیریه کاتولیک به خانواده هایی کمک می کند که نمی توانند برای از بین بردن بقایای عزیزانشان هزینه کنند و می خواهند سوزانده شوند.

نبرد خونین رودریگو دوترته

مانند بسیاری دیگر از ساکنان ، کورازون انریکز ، مادر 7 فرزند ، قول رئیس جمهور برای قطع مواد مخدر در سال 2016 را تحسین کرد.

دوترته در آن زمان گفت: “اگر معتادان به مواد مخدر را می شناسید ، جلو بروید و آنها را بكشید ، زیرا انجام این كار برای والدین آنها بسیار درد آور خواهد بود.”

اما او هرگز تصور نمی کرد که خانواده اش یکی از قربانیان این حمله باشد.

چندین نفر از کشته شدگان سرکوب مواد مخدر دولت فیلیپین باید تا پایان قرارداد گورهای خود را ترک کنند.  عکس: خبرگزاری فرانسه

برخی از کشته شدگان سرکوب مواد مخدر توسط دولت فیلیپین باید برای پایان قرارداد خود قبور خود را ترک کنند. عکس: خبرگزاری فرانسه

رودزون یک کارگر بندر بود که در شیفت شب بیدار ماندن از مت آمفتامین استفاده می کرد. وقتی او در رختخواب بود پلیس او را کشت چند هفته پس از مراسم تحلیف رئیس جمهور ، وی گفت.

وی با اشاره به خاکستری که تا زمانی که مکان خاصی برای قرار دادن آن پیدا نشود ، می گوید: “من می خواهم که او در خانه با من باشد ، حتی اگر بدنش از نظر جسمی آنجا نباشد. من می دانم که او هست.”

وی افزود: “درد هنوز وجود دارد. ای كاش می توانستم جای خود را برای او عوض كنم.”

کشیش Flavi Villanueva ، بسیار منتقد Duterte ، در نبش قبر شرکت کرد. چه بگو ممکن است هزاران وجود داشته باشد زیرا تخفیف ها منقضی می شوند.

وی امیدوار است که بتوان خاکستر را در کلمباریوم نگهداری کرد تا متوفی بتواند در مکانی با وقار استراحت کند و این عزاداری خانواده ها را تسهیل می کند.

اقدام ضد مواد مخدر در سال 2017 در مانیل.  به گفته سازمانهای مستقل ، حمله وحشیانه دولت رودریگو دوترته منجر به هزاران کشته شده است.  عکس: خبرگزاری فرانسه

اقدام ضد مواد مخدر در سال 2017 در مانیل. به گفته سازمانهای مستقل ، حمله وحشیانه دولت رودریگو دوترته منجر به هزاران کشته شده است. عکس: خبرگزاری فرانسه

استخوان در کیسه ها

“از دست دادن یک خویشاوند بسیار دشوار است. چگونه آنها می توانند از دست دادن بقایای خود را بپذیرند؟ “از کشیش می پرسد ، که برای کمک به بستگان متوفی پول جمع می کند.

برای بعضی ها خیلی دیر است. کسی قبلاً استخوانها را بیرون آورده و در کیسه های افراد دیگر مرده گذاشته بود کشیش ویلانوئوا توضیح می دهد ، حتی قبل از انقضا امتیاز. او شکایت می کند: “آنها مردم هستند.” “آنها لیاقت بهتر را دارند.”

در یک روز ، او شاهد هفت نبش قبر زیر نظر خانواده های از بین رفته بود.

علاوه بر این ، بسیاری از متوفیان به آوردن پول به خانه و با مرگ آنها ، خانواده ها بدون منابع باقی ماندند ، اضافه کردن.

مادر مرد جوانی که در پلیس مبارزه با مواد مخدر در فیلیپین توسط پلیس کشته شد ، در حال انتقال گل به مزار پسرش در گورستانی در مانیل است.  عکس: خبرگزاری فرانسه

مادر مرد جوانی که توسط پلیس در یک عملیات مواد مخدر در فیلیپین کشته شد ، گلها را به قبر فرزندش در قبرستانی در مانیل می برد. عکس: خبرگزاری فرانسه

“اگر شما به اندازه کافی برای تغذیه فرزندان خود ندارید ، اگر افراد زنده گرسنه هستند ، چگونه می توانید از سرنوشت مردگان مراقبت کنید؟”

رینالدو ، شوهر ژورالین فولاس ، روزی که 39 ساله شد توسط افراد مسلح موتور سوار مورد اصابت گلوله قرار گرفت.

او برای کسب درآمد کمی بیشتر به عنوان راننده کار کرد تا بتواند هزینه تولد 11 کودک و او را پرداخت کند. بعداً این را فهمید در لیست سیاه قرار دارد.

این زن پس از مشاهده استخراج و سوزاندن استخوان های خود گفت: “خوشحالم كه توانستم او را به خانه ببرم.” “من می توانم به بچه هایم بگویم ، پدر اینجا است.

تحقیقات در دادگاه لاهه

دادستان دادگاه کیفری بین المللی (ICC) در ماه ژوئن اعلام کرد که وی درخواست کرده است آغاز تحقیقات در مورد هزاران قتل مرتکب شده در طی این “جنگ مواد مخدر” و اینکه آنها می توانند “جنایات علیه بشریت” باشند.

این تحقیقات شامل سه سال اول حکومت دوترته تا سال 2019 است.

رودریگو دوترته ، رئیس جمهور فیلیپین یک کارزار خونین علیه معتادان و قاچاقچیان مواد مخدر آغاز کرده است.  عکس: EFE

رودریگو دوترته ، رئیس جمهور فیلیپین ، یک کارزار خونین علیه معتادان و قاچاقچیان مواد مخدر آغاز کرده است. عکس: EFE

رئیس جمهور که سال آینده نمی تواند برای دوره دوم نامزد شود ، از همکاری در تحقیقاتی که غیرقانونی می داند خودداری کرده است.

پسر فلیسیتاس ، ناروارتی ادوارد ، دو هفته قبل از روی کار آمدن دوترته مورد اصابت گلوله قرار گرفت و کشته شد ، اما وی رئیس جمهور را مقصر مرگ وی دانست.

ساعاتی بعد از اینکه آنها در خانه غذا خوردند ، او صدای تیراندازی را شنید و پسرش فریاد زد: “مامان! مامان!”

این پیرمرد 60 ساله پس از قرار دادن شمع بر روی مزار پسرش به خبرگزاری فرانسه گفت: “من آرامش نخواهم یافت تا زمانی كه مردی كه دستور قتل معتادان را صادر كرده است پشت میله های زندان باشد.”

وی قصد دارد بقایای آن را در جعبه کوچکتر و ارزان تری نگه دارد تا نوه اش قبل از آنها نگهداری شود.

اما شما وقت ندارید که پول مورد نیاز برای تمدید کمک هزینه تدفین را جمع آوری کنید خانم سرشار از احساس غرق گفت: “من نمی خواهم استخوانهای او با استخوانهای دیگران مخلوط شود.”

منبع: خبرگزاری فرانسه

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *