ژائیر بولسونارو از کنگره می خواهد در مورد قضاتی که علیه او حکم می گیرند تحقیق کند

[ad_1]

ژائیر بولسونارو ، رئیس جمهور برزیل امروز شنبه انتقاد خود از عدالت را دو چندان کرد و گفت که از کنگره می خواهد روند سیاسی را برای برکناری دو قاضی دیوان عالی آغاز کند. اقداماتی را علیه وی انجام داده است و وی را متهم به نقض قانون اساسی کرده استبه

این اعلامیه ، گامی جدید در بحران نهادی کشور به دلیل رویارویی رئیس دولت و اعضای قوه قضائیه ، یک روز پس از دستور دادگاه عالی فدرال بود. دستگیری یک متحد مهم سیاسی از بولسونارو

بولسونارو در پیام خود به طور خاص به قاضی لوئیس اشاره کرد روبرتو باروزو، عضو دیوان عالی کشور ، بلکه رئیس دادگاه عالی انتخابات ، و الکساندر دو موراس، مسئول شکایت علیه متحدان رئیس جمهور برزیل ، متهم به انتشار اخبار جعلی در شبکه های اجتماعی که دموکراسی را تضعیف می کند.

رئیس جمهور در بیانیه ای که در حساب کاربری خود در توییتر منتشر کرد ، با استناد به مقاله ای از مگنا کارتا گفت: “هفته آینده ، وی به رودریگو پاچکو ، رئیس مجلس سنا ، دادخواستی مبنی بر آغاز روند رسیدگی علیه این دو بر اساس اصل 52 قانون اساسی ارائه می کند.” به کنگره اجازه می دهد محاکمات استیضاح را آغاز کند.

“برای مدت طولانی ، قاضیان الکساندر د موراس و لوئیس روبرتو باروسو از دادگاه عالی فدرال ، آنها با تصمیمات خود مرزهای قانون اساسی را برون ریزی می کنند“، خط کش اضافه شد.

در حال حاضر ، بولسونارو موضوع پنج مورد رسیدگی در دیوان عالی است و یکی در دادگاه انتخاباتی به دلیل حملات خود به سیستم انتخاباتی ، افشای سند پنهان ، حفاظت از انتشار پیامهای ضد دموکراتیک ، مداخله ادعایی در پلیس فدرال و محافظت از فساد در خرید واکسن علیه COVID.

بولسونارو افزود: “مردم برزیل منفعلانه نمی پذیرند که حقوق و ضمانت های اساسی مانند آزادی بیان همچنان نقض و مجازات می شوند. زندانهای تصادفی ، دقیقاً از کسانی که باید از آنها محافظت کنند

این پیام کنایه ای آشکار از بازداشت های دستور داده شده توسط د موراس علیه رهبر سیاسی ، نماینده مجلس و روزنامه نگار نزدیک به رئیس دولت است که متهم به تبلیغ کمپینی برای انتشار پیام هایی در شبکه های اجتماعی هستند که دموکراسی را تهدید می کند.

ژائیر بولسونارو در یک کنفرانس مطبوعاتی در کاخ پلانالتو ، برزیل.  عکس: رویتر

ژائیر بولسونارو در یک کنفرانس مطبوعاتی در کاخ پلانالتو ، برزیل. عکس: رویتر

بولسونارو اطمینان داد که باروسو با آغاز فرایند ادعای بدون شواهد مبنی بر تقلب در رای گیری الکترونیکی برزیل در انتخابات ، نقض حق آزادی بیان شمابه

“همه از پیامدهای داخلی و خارجی الف مطلع هستند فروپاشی نهادی که ما نه تحریک می کنیم و نه می خواهیموی افزود ، اشاره کرد که بحران نهادی می تواند “شکاف” ایجاد کند ، اما اصرار داشت که هیچ کاری برای تحریک آن انجام نداده است.

تصمیم حاکم برای درخواست از کنگره برای محاکمه برای دادرسان یک بود واکنش به بازداشت روبرتو جفرسون نماینده سابق کنگره در روز جمعه، رئیس حزب کارگر برزیل (PDT) و متحد مهم رئیس جمهور ، در تحقیقات برای گسترش پیام های ضد دموکراتیک.

بولسونارو ، رئیس جمهور بولسونارو ، در ماه های اخیر کمپینی وحشیانه و مداوم را برای بی اعتبار کردن صندوق های رای الکترونیکی مورد استفاده در برزیل از سال 1996 آغاز کرده است.

دی موراس روز پنجشنبه دستور آغاز تحقیقات جنایی جدید علیه رئیس دولت را برای انتشار گزارش های مخفیانه پلیس فدرال در اینترنت در مورد حمله رایانه ای به سیستم های دادگاه های انتخاباتی در سال 2018 صادر کرد.

رئیس جمهور این اسناد مخفیانه را به عنوان بخشی از کمپین شدید خود برای مشروعیت بخشیدن به رای گیری الکترونیکی به اشتراک گذاشت.

بولسونارو هفته هاست که از صندوق های الکترونیکی رأی می خواهد تا “تقلب” ایجاد کنند ، اگرچه او اذعان کرد که هیچ مدرکی در این زمینه وجود ندارد و رای دهندگان را رد صلاحیت کرد.

رئیس جمهور باروزو را متهم می کند که یک “فعال” چپ گرا است و می خواهد در آستانه انتخابات ریاست جمهوری 2022 از رئیس جمهور سابق لوئیس ایناسیو لولا دا سیلوا ، رئیس جمهور سابق ، که امروز بزرگترین مورد پس از بولسونارو است ، حمایت کند. به نظر سنجی …

رهبر راست افراطی حملات خود را کاهش نداد ، حتی در حالی که مجلس نمایندگان با رای اکثریت این هفته لایحه ای را محافظت کرد که از سیستم رای گیری الکترونیکی فعلی محافظت می کند تا با یک رای که ادعا می شود از تقلب جلوگیری می کند ، تکمیل شود.

با اطلاعات EFE[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *