چین به بزرگترین ارتش جهان نزدیک است و هدف ناتو است

[ad_1]

این شوخی این است که ناتو ایجاد شده است تا آمریکایی ها را در داخل ، روس ها در خارج و آلمانی های زیر را تحت کنترل داشته باشند.

این اروپا بود که از جنگ جهانی دوم ظهور کرد. برای دهه ها ، اتحاد آتلانتیک شکلی است که چتر امنیتی آمریکا از آن استفاده کرده است. حفاظت از اروپای غربی در برابر اتحاد جماهیر شوروی.

امروز همچنان وظیفه اصلی آن است ، اما فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی باعث شده تهدید مسکو کمتر مشهود باشد.

سقوط دیوار برلین بیش از 30 سال پیش بزرگترین سازمان نظامی جهان را بدون پایان مشخص ترک کرد ، بنابراین این سازمان بر آنچه “جنگ علیه تروریسم” خوانده بود متمرکز شد.

این جنگ ، نمادی از آن است مداخله در افغانستان پس از حملات در سال 2001 در نیویورک و واشنگتن ، وی این ماهها را با عزیمت از کشور آسیایی به پایان رساند ، که احتمالاً دوباره به دست طالبان خواهد افتاد. بیست سال جنگ به شکست نظامی ختم می شود.

قرن بیست و یکم ممکن است حداقل در نیمه اول مربوط به قرن بیست و یکم باشد رقابت بین ایالات متحده ، یکی از اعضای اصلی ناتو و چینابرقدرت آسیایی که می خواهد با واشنگتن روبرو شود.

رئیس جمهور چین ، شی جین پینگ هنگام رژه نظامی در میدان تیان آن من در پکن به مناسبت هفتادمین سالگرد تأسیس جمهوری چین در پوپالا در سال 2019 ، نیروهای خود را بررسی می کند. عکس: خبرگزاری فرانسه

شی جین پینگ ، رئیس جمهور چین هنگام رژه نظامی در میدان تیان آن من در پکن به مناسبت هفتادمین سالگرد تأسیس جمهوری چین در پوپالا در سال 2019 ، نیروهای خود را بررسی می کند. عکس: خبرگزاری فرانسه

اجلاس کلیدی

30 وزیر امور خارجه ناتو این دوشنبه و سه شنبه در بروکسل دیدار کردند تا مقدمات اجلاس دو هفته ای را برگزار کنند ، اولین اجلاسی که جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا در آن شرکت می کند.

وزرا علاوه بر پرونده های در حال انجام (بحران بلاروس یا خروج از افغانستان) ، بحث هایی را درباره رهبران چین ترتیب داده اند که رهبران خواهند داشت.

از آن زمان بعید است پکن دشمن شماره یک ناتو باشد منافع اقتصادی آنها بسیار مهم هستند و سعی در ایجاد روابط دارند ، اما نگرانی ها در مقر اتحاد در حومه پایتخت بلژیک افزایش می یابد. پتانسیل نظامی غول آسیایی.

به گفته دبیرکل ناتو ، ینس استولتنبرگ ، نیروهای مسلح چین از نظر عضویت در جهان اولین هستند و اکنون پس از تنها ایالات متحده ، بودجه کلی دوم دارند.

جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا برای اولین بار در ماه جاری در اجلاس ناتو شرکت خواهد کرد.  عکس: خبرگزاری فرانسه

جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا برای اولین بار در ماه جاری در اجلاس ناتو شرکت خواهد کرد. عکس: خبرگزاری فرانسه

مجموع کشتی های جنگی وی نشان دهنده آن است بزرگترین نیروی دریایی کره زمین گرچه هنوز هیچ ناو هواپیمابر نظامی اعزام نشده است ، که ایالات متحده از آن لذت می برد.

یک منبع غیرنظامی ناتو توضیح می دهد ، پکن در حال سرمایه گذاری زیادی در توسعه است سلاح ها و فن آوری های جدید، از موشک های مافوق صوت گرفته تا شناسایی چهره از طریق هوش مصنوعی و داده های بزرگ.

“رقیب استراتژیک”

چین در نتیجه گیری اجلاس ناتو در سال 2019 ظاهر شد ، اما باید در این اجلاس فضای بیشتری وجود داشته باشد ، زیرا بحث با توجه به علاقه روزافزون ایالات متحده ، محتوای بیشتری خواهد داشت.

اگر در سال 2019 به سختی گفته می شد که “نفوذ فزاینده چین و سیاست های بین المللی گاهی فرصت هایی را فراهم می کند ، اما همچنین چالش هایی است که باید با هم به آنها پاسخ دهیم” ، دو سال بعد انتظار می رود در برابر پکن زبان تندتری ارائه شود. اتحادیه اروپا قبلاً در سال 2020 چین را به طور رسمی “رقیب استراتژیک” معرفی کرده است.

نیروهای مسلح چین

استولتنبرگ این هفته گفت كه چین نیز “مطابق ارزشهای ما نیست و به دموكراسی اعتقادی ندارد.”

این مقام افزود: “ما آنها را در فضای مجازی می بینیم ، آنها را در آفریقا می بینیم ، آنها را در قطب شمال می بینیم ، آنها می بینند که آنها سرمایه گذاری زیادی در زیرساخت های مهم ما انجام می دهند.”

با توجه به مدل ناتو – یک موقعیت ، یک هماهنگ کننده به جای یک رهبر واقعی – اتحاد آتلانتیک “باید بر اساس قوانینی که زیر سوال می رود ، نقش مهمتری در حفظ نظم بین المللی داشته باشد. رژیم های استبدادی مانند آنها در روسیه و چین

طبق آخرین اطلاعات CIA World Factbook ، نیروهای مسلح چین تقریباً دو میلیون عضو دارند (1.1 میلیون ارتش ، 250 هزار نیروی دریایی ، بین 350 تا 400 هزار نیروی هوایی ، 120 هزار ارتش). بین 150،000 تا 175،000 نیروهای پشتیبانی استراتژیک).

آنها به این تعداد بین 600000 تا 650،000 پلیس نظامی اضافه می کنند.

چین در سال های اخیر تعدادی سلاح جدید تولید کرده است.  عکس: خبرگزاری فرانسه

چین در سال های اخیر تعدادی سلاح جدید تولید کرده است. عکس: خبرگزاری فرانسه

طبق همین منبع ، ایالات متحده حدود 1.38 میلیون نفر دارای سلاح دارد (482000 نفر در ارتش ، 347000 نفر در نیروی دریایی ، 334000 نفر در نیروی هوایی ، 181000 نفر در تفنگداران دریایی ، 41000 نفر در گارد ساحلی) گارد ملی 336000 نفر و گارد ملی هوایی 106000 نفر دیگر اضافه کردند.

طبق سایت تخصصی “ArmedForces.eu” (https://armedforces.eu/compare/country_USA_vs_China) ، ایالات متحده و چین دارای نیروهای زمینی با ظرفیت مشابه هستند ، اما نیروی هوایی ایالات متحده چینی ها را در سه برابر می کند.

دارایی های دریایی چینی ها بیشتر است ، اگرچه فقط دو ناو هواپیمابر ، در مقایسه با 20 آمریکایی. واشنگتن حدود 6500 بمب هسته ای دارد (اگرچه فقط 1600 بمب مستقر است) و چین نیز حدود 280 کلاهک هسته ای دارد و نمی داند چه تعداد بمب هسته ای مستقر کرده است.

بروکسل ، ویژه

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *