چین با زارا ، H&M و نایک جبهه نظامی جدیدی را گشوده و خواستار تحریم است

[ad_1]

دولت چین H&M ، Nike ، Zara و مارک های دیگر را به واردات پوشاک و سایر کالاهای کودکان از این کشور متهم کرده است کیفیت بد، در یک سردرد جدید برای شرکتهای خارجی که پکن به آنها حمله می کند زیرا آنها وجود احتمالی کار اجباری را در قسمت شمال غربی کشور محکوم کردند.

در روز جهانی کودک ، گمرک لیستی از محصولات “کیفیت و ایمنی معیوب” را از این کشور منتشر کرد 16 شرکت مانند تی شرت ، اسباب بازی و مسواک.

این گزارش برای مارک های خارجی مورد حمله مطبوعات ایالت در ماه مارس به دنبال اتهامات دولت ها و گروه های حقوق بشری مبنی بر پکن ناکام ماند کار اجباری استخدام می کند در منطقه سین کیانگ در شمال غربی

فروشگاه H&M در پکن.  عکس: AP

فروشگاه H&M در پکن. عکس: AP

تحریم کردن

تلویزیون دولتی خواستار تحریم H&M شد به بیانیه شرکت مبنی بر اینکه استفاده از پنبه سین کیانگ را متوقف خواهد کرد. مطبوعات رسمی شرکت های دیگر را به دلیل ابراز نگرانی در مورد احتمال کار اجباری مورد انتقاد قرار داده اند.

شرکت های بازرگانی آنلاین چینی آنها کالاها را خارج کردند H&M از سایت های خود در حالی است که فروشگاه های برنامه ، برنامه های H&M ، Nike و Adidas را حذف کردند. چندین سلبریتی قرارداد تبلیغاتی خود را لغو کرده اند.

ایمنی محصول پس از یک سری رسوائی ها در چین نگران کننده است ناشی از شیر ، داروها و سایر محصولات غیر استاندارد یا تقلبی که باعث مرگ یا بیماری شده اند.

اوضاع در سین کیانگ

حدود 1 میلیون نفر ، عمدتا مسلمان ، آنها قفل شده اند اردوگاه های بازداشت در سین کیانگ. مقامات چینی به تمرین متهم شده اند عقیم سازی اجباری و مساجد را ویران کند.

مقامات چینی این ادعاها را تکذیب کردند و گفتند که این اردوگاه ها برای آموزش حرفه ای به منظور توسعه اقتصادی و مبارزه با افراط گرایی است.

آنها برای رد ادعاهای مربوط به کار اجباری و نگاهی دقیق به سین کیانگ به مارک های خارجی لابی کردند.

نایک ، زارا و H&M بلافاصله به درخواست های نظر پاسخ ندادند.

AP

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *