چین اولین مرگ بر اثر ویروس کرونا را در طی هشت ماه تایید کرده است

[ad_1]

چین ثبت می کند اولین مرگ بر اثر covid-19 طی هشت ماه. این پنجشنبه ، مقامات بهداشتی کشور تأیید کردند که در تلاشند جلوی شیوع یک بیماری همه گیر را که به نظر می رسد تحت کنترل است ، بگیرند.

مقامات چینی همچنین 138 مورد جدید را اعلام کرده اند. این بالاترین تعادل روزانه از مارس گذشته است.

این مرگ در استان شمال شرقی هبی رخ داد، که پکن را دور می زند و صحنه بهبودی است که منجر به تعطیلی سه شهر از جمله مرکز استان شیجیازژوانگ با 11 میلیون سکنه شد.

در روزهای اخیر ، مقامات شهرهای مختلف استان را تحت سلطه خود درآورده اند محدودیت های دقیق تا جوانه های جوانه زده را در خود داشته باشد. آخرین مرگ بر اثر ویروس کرونا در سرزمین اصلی چین تاریخ آن از ماه مه سال 2020 است.

با توجه به تراز رسمی ، 4635 نفر در این کشور بر اثر covid-19 جان خود را از دست دادند، که در حال حاضر باعث نزدیک به دو میلیون مرگ در سراسر جهان شده است.

در همین حال ، در هنگ کنگ – ماهها غرق در موج چهارم عفونتها – مقامات 42 مورد جدید را اعلام کردند که با آغاز شیوع همه گیر تعداد مبتلایان به 9386 نفر رسید که از این تعداد 161 نفر فوت کرده بودند.

سرانجام ، تیمی متشکل از 10 محقق از سازمان بهداشت جهانی قصد دارد این پنجشنبه برای بررسی به کشور وارد شود. منشأ همه گیری ووهان (مرکز چین) ، جایی که ویروس برای اولین بار در اواخر سال 2019 شناسایی شد.

آژانس AFP

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *