چگونه گروه ترسناک الکساندر لوکاشنکو در بلاروس فعالیت کرد؟

[ad_1]

رژیم بلاروس ، آخرین دیکتاتوری در اروپا ، اگر رانش های اقتدارگرایانه مجارستان و لهستان را کنار بگذارند ، در سال 2012 برای کشتن مخالفان سیاسی که در خارج از کشور پناهنده بودند ، جوخه مرگ را سازمان داد.

تحقیقات محیطی EuObserver با اسنادی از دیکتاتوری تضمین می کند الكساندر لوكاشنكو، چی یک روزنامه نگار که به عنوان پناهنده در اوکراین زندگی می کند در سال 2016 کشته شد..

این عملیات برای پایان دادن به زندگی این روزنامه نگار (پاول چرمت) و سه رهبر سیاسی سابق که پس از ترک رژیم به آلمان پناهنده شده بودند ، سازماندهی شده بود.

لوکاشنکو ، که 26 سال با مشت آهنین بلاروس را اداره می کند ، 1.2 میلیون یورو به تیم مرگ می دهد. اتحادیه اروپا حمایت می کند تحریم ها مقابل بلاروس.

چرمت که در سال 2012 در مسکو زندگی می کرد ، جایی که پس از فرار از مینسک به آنجا پناهنده شده بود ، در ژوئیه 2016 در کیف ، پایتخت اوکراین ، بر اثر انفجار کشته شد یک بمب چسبناک که زیر وسیله نقلیه شما قرار گرفته است.

نیروهای امنیتی بلاروس معترضان را در جریان راهپیمایی مخالفان لوکاشنکو در پایتخت بلاروس بازداشت کردند.  مینسک ، در سپتامبر.  عکس: خبرگزاری فرانسه

نیروهای امنیتی بلاروس معترضان را در جریان راهپیمایی مخالفان لوکاشنکو در پایتخت بلاروس بازداشت کردند. مینسک ، در سپتامبر. عکس: خبرگزاری فرانسه

ترور وی ، اندکی پس از مداخله روسیه در اوکراین برای به دست گرفتن اسلحه در استان کریمه اوکراین و حمایت از جدایی طلبان طرفدار روسیه در دونباس ، منطقه جنوب شرقی اوکراین با سلاح و مردم ، سپس به سرویس های مخفی روسیه اوکراین نسبت داده شد.

حتی دادگستری اوکراین سالها بدون موفقیت در تحقیقات در سرویس های مخفی کشورش تحقیق کرده است ، بدون اینکه شک کند قاتلان چرمت به دستور دولت وی از بلاروس همسایه آمده اند.

سوابق و اسناد مخفی

پژوهش EuObserver، یک رسانه آنلاین متخصص در مورد اطلاعات مربوط به موسسات اروپایی ، مبتنی بر اسناد و ضبط های صوتی کمی بیش از 20 دقیقه است.

در این فایل صوتی وادیم زایتسف ، رئیس سرویس های مخفی بلاروس بین سال های 2008 و 2012 (آنها هنوز هم KGB خوانده می شوند) در مورد سازماندهی قتلها بحث می کند با اعضای گروه آلفا ، یک واحد ویژه که مجبور بود آنها را درگیر کند.

هزاران نفر هفته گذشته در بلاروس علیه انتخابات جنجالی الکساندر لوکاشنکو در ماه اوت در میان ادعاهای کلاهبرداری برنده شدند.  عکس: AP

هزاران نفر هفته گذشته در بلاروس علیه انتخابات جنجالی الکساندر لوکاشنکو در ماه اوت در میان ادعاهای کلاهبرداری برنده شدند. عکس: AP

در این گفتگو چگونگی نفوذ عوامل بلاروس در آلمان و چگونگی ترور اهداف خود به گونه ای که امکان سرزنش رژیم بلاروس وجود نداشت ، مورد بحث قرار گرفت.

کشتار افرادی که در آلمان مخفی زندگی می کردند تا حدی ناکام ماند زیرا سرویس های مخفی آلمان از برنامه ها هشدار دادند ، به اهداف هشدار دادند و از آنها محافظت ویژه ای از سرویس های مخفی خود داشتند.

این افراد که هنوز زنده هستند ، اولگ آلکاف (رئیس سابق زندان بلاروس) ، ولادیمیر بوروداچ (سرهنگ سابق نیروهای مسلح) و ویاچسلاو دودکین (رئیس سابق سرویس ضد فساد) هستند.

انتخابات تقلب در بلاروس

سه مقام ارشد هستند که طی سالهای گذشته از رژیم فاصله گرفته اند و از ترس جان خود ، سرانجام فرار كرد و به آلمان پناه برد ، مقصد مشترک مخالفان روسی و بلاروسی.

منبع سابقه ارائه شده EuObserver ایگور ماکار ، یک افسر ارشد سابق KGB بلاروس است که برای واحد ضد تروریستی خود کار می کند و اکنون کار می کند او پنهان از رژیم زندگی می کند در یک کشور اروپایی

گرچه داستان EuObserver که اکنون ، بیش از هشت سال پس از اطلاع از سازمان گروه قاتلان ، معتقد است که این عملیات باید “در همبستگی با تظاهرات طرفدار دموکراسی در بلاروس” علنی شود.

جوخه های مرگ لوکاشنکو قبل از 2012 است. در دسامبر 2019 ، یک عضو سابق یک واحد نخبگان خدمات مخفی بلاروس به شبکه آلمان اعتراف کرد دویچه می گوید که او به یکی از آن گروهها تعلق داشت که در سال 1999 سه مخالف سیاسی را از جمله یوری زاخارنکو وزیر داخله سابق کشته است.

نقش نیروهای امنیتی (همانطور که اعضای سرویس های مخفی در روسیه و بلاروس شناخته می شوند) برای حفظ رژیم اقتدارگرا رئیس جمهور الكساندر لوكاشنكو ضروری است. بدون حمایت آنها ، آخرین دیکتاتور اروپا صندلی خود را می لرزاند.

بروکسل ، ویژه

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *