چگونه دونالد ترامپ حمله به پایتخت را تجربه کرد

[ad_1]

او کاپیتول در محاصره بود – سوغاتی های جنگ داخلی ، پرچم های کنفدراسیون ، قانون گذاران پناهندگان ، شورش ها – و همه چیز در کاخ سفید طبیعی به نظر می رسید. چهارشنبه دیگر در یکنواختی قدرت.

در آن زمان ملانیا در حال عکاسی بود. نورافکن ها و دوربین ها از پنجره های محل اقامت دیده می شدند. بانوی اول دکوراسیون خود را از بال شرقی به تصویر کشید. میراث او

شوهرش ، دونالد ترامپ ، پس از بازگشت از ترتیب دادن راهپیمایی به سمت حریم دموکراسی ، کارهای معمول را با چنین رئیس جمهور شلوغ انجام داد. او برای تماشای شخصی که کودتا را با سخنان خود ویرایش کرده بود ، به تلویزیون خم شد.

طبق یک سری از درزهای مطبوعات ، ترامپ مشتاقانه از توانایی خود در بسیج بود و از آنجا که این افراد در دفاع از دروغ او ، به افتخار او عمل می کردند تا از تأیید پیروزی جو بایدن جلوگیری کنند. تنها چیزی که او را آزار می داد این بود که بیش از حد “طبقه پایین” را می دید.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، مواضع سرسختانه خود را حفظ کرده و هنوز پیروزی جو بایدن دموکرات را تصدیق نکرده است.  عکس: DPA

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، مواضع سرسختانه خود را حفظ کرده و هنوز پیروزی جو بایدن دموکرات را تصدیق نکرده است. عکس: DPA

سناتور جمهوری خواه بن ساس ، که در ترس از جمعیت زندگی می کرد ، گفت: “دونالد ترامپ از تبلیغاتی که به کاپیتول حمله کرد خوشحال شد و از اینکه دیگران دیدگاه او را نمی پذیرند متعجب شد.”

جذب شغل وی باعث شده تا رئیس جمهور از قانونگذار و معتمد کوین مک کارتی ، رهبر اقلیت محافظه کار چشم پوشی کند. او به او التماس می کند که یک پیام آرام را منتشر کند ، در شبکه فاکس ظاهر شود ، زیرا او تنها کسی است که می تواند جلوی این حمله را بگیرد ، که در 4 نوامبر توسط شبکه های گروه های نئونازی ، مافوق سفیدپوست ، توطئه گران و شخص ترامپ و خانواده اش سازمان یافته است. .

او نه تنها انگشتش را تکان نداد ، بلکه در حین کمین تلاش کرد یکی از سناتورهای نوازشگر خود ، تامی توبرویل را فشار دهد. اما او اشتباه کرد و مایک لی را صدا کرد. با شنیدن این موضوع متوجه شد که تماس تلفنی با توبربیل است و تلفنش را به او داد. ترامپ به منظور طولانی کردن روند تلاش کرده است تا از تمام کشورهای مورد منازعه جلوگیری کند. نگرانی آنها روشن بود.

پوسترهایی علیه دونالد ترامپ در جریان راهپیمایی امروز شنبه در نیویورک.  عکس: DPA

پوسترهایی علیه دونالد ترامپ در جریان راهپیمایی امروز شنبه نیویورک. عکس: DPA

همچنین وی از دستور اعزام گارد ملی خودداری کرد ، تصمیمی که مایک پنس معاون رئیس جمهور تصویب کرد. با وجود این واقعیت که پنس یکی از پناهگاه های پناهگاه امن پایتخت بود ، ترامپ نشان داد که اکنون از او متنفر است زیرا در توطئه او سهیم نیست: او علاقه ای به او ندارد. او غرید: “من حرفه سیاسی او را نجات دادم.”

بنزین بیشتر در کنار آتش

سرانجام ، او با استفاده از توییتر پیامی را برای توصیف شورش ها به عنوان “میهن پرستان بزرگ” و ارسال ویدیویی با “دوستت دارم” استفاده کرد. توییتر او را در مدت دوازده ساعت متوقف کرد. معنی این متون بیشتر بنزین بود.

ترامپ صریح با لغو دستگیری خود ، ویدئویی را در محکومیت خشونت “متجاوزان” ساخت و انتقال صلح آمیز را در 20 ژانویه تضمین کرد.

وی سپس با استفاده از این سکوی اعلام کرد که به افتتاحیه برنامه ریزی شده برای 20 ژانویه نخواهد رفت. توییتر دیده است که بسیاری پیام را به عنوان فراخوان برای عمل تفسیر می کنند. ترس از یک شورش جدید وجود دارد. این شبکه اجتماعی ، میگافونی که سیاست زورگویی و زورگیری خود را پیکربندی کرده است ، حتی کشف کرده است تماس احتمالی دیگر برای حمله به پایتخت در 17.

بنابراین ، سرانجام توئیتر وی با حدود 89 میلیون دنبال کننده ، به عنوان مجازات تحریک خشونت و خطر تشویق به تحریکات بعدی ، لغو شد. “آنها ما را غرق نخواهند کرد!” او لایحه رسمی رئیس جمهور را در موضوعی از توییت های سبک خود نوشت که آن ها نیز حذف شدند.

شورش های کاپیتول

استیضاح دیگر؟

از محیط وی ، که به طور فزاینده ای توسط دیاسپورا محدود می شود ، فراتر از آن است ترامپ در آتش است. او ابراز تأسف می کند که فیلم انتقال منظم را منتشر کرده است – مشاوران حقوقی او را متقاعد کرده اند ، زیرا توهین وی می تواند عواقب جنایی برای او به همراه داشته باشد ، و او از اینکه دموکرات ها استیضاح جدیدی را آغاز کرده اند عصبانی است.

اگر ترامپ روز دوشنبه معرفی شود ، عدم صداقت اولین رئیس جمهوری که دو بار به اتهام متهم شده است ، صادق نخواهد بود.

این بار با حدود 200 عضو حزب دموکرات ، حتی جمهوریخواهانی هستند که قدم جلو گذاشته اند با وجود پرواز باریک مانور. سناتور لیزا مورکوفسکی مصمم بود: “من می خواهم او برود ، او به اندازه کافی آسیب رسانده است.”

مایک پنس ، معاون رئیس جمهوری که در صورت استعفای زودهنگام دونالد ترامپ ، مسئولیت را به عهده خواهد گرفت.  عکس: خبرگزاری فرانسه

مایک پنس ، معاون رئیس جمهور که در صورت استعفای زودهنگام دونالد ترامپ مسئولیت را به عهده خواهد گرفت. عکس: خبرگزاری فرانسه

همکارانش ساسه و سوزان کالینز در را نمی بندند در حالی که پت تامی یک اتهام را می بیند. میچ مک کانل ، رهبر اکثریت محافظه کار در مجلس بالا و متحد سابق رئیس جمهور ، به دوستان نزدیک گفت که به اندازه کافی ترامپ کافی است. با این حال ، او گزارشی تهیه کرد که سنا تا سه شنبه نوزدهم ، در آستانه روز جو بایدن ، دیگر جلسه نخواهد داشت.

نانسی پلوسی ، رئیس مجلس می خواهد تغییری ایجاد کند. این شنبه ، او خواستار فرصتی برای جمهوری خواهان شد تا ترامپ را ترغیب به ترک کنند ، همان کاری که در سال 1974 با ریچارد نیکسون کردند. و هنوز قدرت گرفتن پنس را رد نمی کند فعال سازی اصلاحیه 25 ، که اعتبار رئیس جمهور را مجاز می داند.

پلوسی گفت: “متأسفانه ، مرد قدرت دیوانه شده است ، او دیوانه است ، او یک رئیس جمهور خطرناک است.”

در این متن اگر راه دیگری نباشد استیضاح این دوشنبه برداشته خواهد شد زیرا “ترامپ تمامیت دموکراسی را تهدید می کند”. آنها همچنین در مورد یک قیام یا کودتا صحبت می کنند.

منتقدان جمهوری خواه می گویند این هنوز تحریک کننده خواهد بود رویارویی بیشتر. دموکرات هایی هستند که این روند را به دلیل طولانی شدن آن ، عارضه ای در دستور کار دولت بایدن می دانند. اما دیدگاه غالب این است که حتی اگر موضوع به درازا کشد ، پایان آن ارزش دارد: دیگر هرگز ، ترامپ.

توسط فرانچسك پیرون ، خبرنگار La Vanguardia در نیویورك

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *