چگونه درگیری بین حماس و اسرائیل بوجود آمد

[ad_1]

درگیری در غزه چگونه آغاز شد و چه اتفاقی می تواند رخ دهد؟ در گفتگو با کلاریون ، روزنامه نگار آرژانتینی ، مارسلو کیسیلوسکی ، که در اسرائیل زندگی می کند ، سناریویی را توصیف کرد که در آن جنگ جدیدی مانند جنگ 2014 منتفی نیست ، “همه چیز باز است”. و او توضیح می دهد که دلایلی که منجر به این وضعیت شده اند فقط در یک مورد خلاصه نمی شوند ، بلکه در گروهی از عوامل

وی گفت: “درگیری” از آنجا آغاز می شود که بسیاری از امور با هم جمع می شوند.

ماه رمضان مسلمانان ، روز بیت المقدس یهودیان ، درگیری ها در صفحه مساجد ، درگیری بین فلسطینی ها و پلیس اسرائیل ، حکم دادگاه عالی اسرائیل علیه مستاجران فلسطینی ، کارآموز فلسطینی … لیست طولانی است. و هر عنصر سهم خود را برای ایجاد وضعیتی که منجر به اصابت موشک های حماس و واکنش اسرائیل متعاقب آن شود ، اضافه کرد.

یک فلسطینی پس از حمله هوایی اسرائیل بر خسارت وارد شده به خانه نظارت می کند.  عکس: EFE

یک فلسطینی پس از حمله هوایی اسرائیل بر خسارت وارد شده به خانه نظارت می کند. عکس: EFE

اسرائیل زیر آتش است.  هر سه دقیقه یک موشک و حداقل 35 کشته ، از جمله 12 کودک در غزه

ارتباط مشترک با ماه رمضان ، ماه روزه داری مسلمانان و روز بیت المقدس ، هفته گذشته ، که در آن اسرائیلی ها اتحاد مجدد شهر را در سال 1967 در محوطه فوق العاده حساس مسجد جشن گرفتند ، یکی از دلایل این امر بود.

“از یک طرف ما در ماه رمضان هستیم ، از طرف دیگر ، در وسط روز بیت المقدس سقوط می کند ، جایی که یک موکب بسیار بزرگ با پرچم های اسرائیل وجود دارد و همه جوانان در اطراف و داخل شهر قدیم اورشلیم جشن می گیرند ، جشن می گیرند اتحاد مجدد اورشلیم در سال 67 ، در جنگ شش روزه ، “کیسیلوسکی گفت.

جشن های ماه رمضان و روز بیت المقدس در حساس ترین قلب درگیری اسرائیل و فلسطین شعله ور شده است. اما موارد بیشتری وجود دارد. مال خود فلسطین داخلی

شورش در اورشلیم

محمود عباس ، رئیس جمهور فلسطین ، که از سوی دولت ایالات متحده معرفی شده است ، تصمیم گرفته است انتخابات پارلمانی را در 22 مه برگزار کند ، در حالی که انتخابات ریاست جمهوری و شورای ملی فلسطین به ترتیب در 31 ژوئیه و 31 آگوست برگزار می شود.

پیش بینی ها حاکی از آن است که عباس مطمئناً در کرانه باختری به حماس باخت. در 29 آوریل ، عباس به دلیل امتناع اسرائیل از اجازه دادن به انتخابات فلسطین در بیت المقدس شرقی ، انتخابات را به حالت تعلیق درآورد.

این تعطیلی خشم حماس را برانگیخت ، و سپس تهدید “جهنم” در خاورمیانه شد.

کیسیلوسکی گفت: “این زندانی فلسطینی قرمز می شود.” یک عامل تشدید کننده دیگر به این موارد اضافه شده است: تصمیم دادگاه عالی اسرائیل در مورد تصویب حقوق مالکیت یهودیان در منطقه شیخ جارا در بیت المقدس شرقی ، جایی که مستأجر فلسطینی وجود دارد.

“این تصمیم درست در اواسط ماه رمضان و در داخل فلسطین قرار می گیرد. در آنجا زمین در اورشلیم در حال گرم شدن است. شورش در دروازه دمشق از شهر قدیم اورشلیم ، جایی که جوانان فلسطینی در شبهای ماه رمضان هنگام شکسته شدن روزه در آنجا جمع می شوند ، “این روزنامه نگار گفت.

وی ادامه می دهد: “آنها شروع به درگیری با یهودیان فوق مذهبی می کنند ، درگیری هایی که در فیلم tik tok بارگذاری می شود ، در داستانی که همه چیز را با همه چیز مخلوط می کند. پلیس ایده ای بهتر از مسدود کردن تابلوی بزرگ در دروازه دمشق ندارد به همین ترتیب نه برای وجود آنها ، شورش وجود دارد و این اوضاع را بدتر می کند زیرا اکنون شورش ها هر شب در پلیس هستند و تا امروز ادامه دارند. “

حماس

مجموعه موشکهایی که از نوار غزه می آیند

مجموعه موشکهایی که از نوار غزه می آیند “گیج کننده” است. عکس: خبرگزاری فرانسه

در آنجا ، حماس وارد بازی ای می شود که سنگین ترین بال آن 10 دهم ماه مه اولین موشک خود را علیه منطقه اورشلیم شلیک می کند و دروازه های جهنم را باز می کند.

کیسیلوسکی گفت: “حماس در حال انجام یک نمادین برای متحد کردن غزه با اورشلیم است ، غزه سپر اورشلیم است. همه چیز به هرج و مرج می رود. و حماس در این هرج و مرج سوار می شود.”

از نظر این روزنامه نگار ، گروه رادیکال فلسطینی “معادله تهدید اسرائیل را با این جمله” اگر شما به خانه ها شلیک کنید ، ما نیز به خانه ها شلیک خواهیم کرد “، و آنها آن را انجام می دهند. اسرائیل را نمی توان رها کرد زیرا توسط تروریسم تهدید می شود. “

چهار شب است که موشک ها از غزه بیرون می آیند و اسرائیل سرزمین فلسطین را بمباران کرده و 7 کشته در اسرائیل و 67 کشته در نوار از جمله 16 کودک برجای گذاشته است. اما اعداد با ساعت تغییر می کنند.

میانجیگری مصر انجام شد گونی شکسته. و اسرائیل این پنجشنبه دستور بسیج 3000 ذخیره را داد تا با هر سناریویی روبرو شوند. اولین نتانیاهو ، با مشکلات داخلی خود ، به دلیل فساد تحت پیگرد قانونی قرار گرفت و قادر به تشکیل دولت نبود ، حمله زمینی به غزه در روز پنجشنبه را رد نکرد.

گنبد آهن اسرائیل سپر موشکی

کیسیلوسکی به گفت: “معلوم نیست که آیا جنگی مانند جنگ در 2014 وجود دارد یا خیر. همه چیز باز است.” کلاریون. “ورود از طریق زمین برای اسرائیل در زندگی بشر و همچنین برای فلسطینیان بسیار گران تر است.”

اگر اسرائیل از راه زمینی به غزه وارد شود ، “این پویایی را کاملاً تغییر می دهد. اسرائیل برای جلوگیری از این امر همه کار ممکن را انجام خواهد داد. مصر در تلاش است تا میانجیگری کند ، اما در این مرحله تلاش خود را متوقف کرده است زیرا پاسخی دریافت نمی کند. اسرائیل برای آشتی باز است. “

پدیده جدی دیگری نیز به درگیری غزه اضافه می شود: خشونت در شهرهای مختلط اسرائیل. جایی که تا همین اواخر عرب ها و یهودیان با هم زندگی مسالمت آمیزی داشتند ، اکنون لنچ ، ماشین سوخته و مساجد مورد حمله قرار گرفته است.

ap

همچنین ببینید

درگیری در غزه: این است

اسرائیل در جنگ: حماس در اول شخص به تل آویو حمله می کند

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *