چهل و هشت ساعت پس از حمله ، آنها مردی را كه به امانوئل مكرون سیلی زد محكوم كردند

[ad_1]

دادگاهی در والنس ، جنوب شرقی فرانسه ، روز پنجشنبه مردی را به سیلی زدن به رئیس جمهور امانوئل مکرون محکوم کرد. 18 ماه زندانمطبوعات محلی گزارش دادند ، از این تعداد 14 مورد متوقف خواهد شد.

دادستان علیه متهم ، دامین تارل 28 ساله ، در این 18 ماه به جرم “خشونت علیه شخصی در مقام عمومی” درخواست کرد. این حکم فقط 48 ساعت بعد صادر شد پرخاشگری

این مرد که سه شنبه گذشته اعتراف کرد سیلی به رئیس جمهور فرانسه زده ، زندانی شده است.

در طی جلسه دادرسی ، نماینده وزارت امور عامه اشاره کرد که سیلی ، که وی آن را “کاملاً غیر قابل قبول” توصیف کرد ، “عمل خشونت عمدی”.

لحظه سیلی خوردن رئیس جمهور فرانسه هنگام بازدید از جنوب شرقی فرانسه.  عکس از شین هوا.

لحظه سیلی خوردن رئیس جمهور فرانسه هنگام بازدید از جنوب شرقی فرانسه. عکس از شین هوا.

دامین تارل که توسط دوستانش خجالتی و مهربان توصیف شده بود ، برای افسران توضیح داده بود که با جنبش ضد دولت همدل است. “جلیقه های زرد”، و خود را وابسته به راست یا راست افراطی اعلام کرد ، البته “بدون تعلق به هیچ حزبی”.

سیلی که در سفر به ماکرون وارد شد Tain l’Hermitat (جنوب شرقی) اما موجب خشم کل طبقه سیاسی فرانسه شد رئیس جمهور این واقعه را نسبی کرد، از جمله آن در میان “اقدامات منزوی” انجام شده توسط “اشعه ماوراlet بنفش”.

ماکرون به روزنامه گفت: “من نمی خواهم افراد منزوی یا افرادی که دچار افراط و تفریط می شوند ، بتوانند هر آنچه را که به دست آمده به هر روشی پاک کنند.” لو دوفین، پس از حمله به Tain-l’Hermitat، چی منجر به دستگیری دو نفر شد.

دادگاهی که در آن دامیان تارل پس از حمله به رئیس جمهور فرانسه محکوم شد.  عکس AP.

دادگاهی که در آن دامیان تارل پس از حمله به رئیس جمهور فرانسه محکوم شد. عکس AP.

ماکرون 43 ساله که اخیراً محبوبیت وی در حال افزایش است ، به دنبال آن خواهد بود دوره دوم بر اساس نظرسنجی ها ، مارین لوپن ، رهبر راست افراطی ، به عنوان اصلی ترین رقیب است.

این حادثه سه شنبه گذشته هنگامی اتفاق افتاد که ماکرون تصمیم گرفت به گروهی مراجعه کند به آنها سلام کنید و با آنها صحبت کنید. همانطور که در این ویدئو مشاهده می شود ، که از شبکه های اجتماعی پخش شد ، مردی با پیراهن سبز ، عینک و بند از بازوی رئیس جمهور گرفت و ضربه ای به وی وارد کرد.

همانطور که مشخص شد ، متجاوز ضمن ضرب و شتم او ، فریاد زد باس لا ماکرونی (“داون ماکرون”). بلافاصله پلیس و محافظان رئیس جمهور به مرد حمله کردند تا آنها را از هم جدا کنند.

امانوئل مکرون و همسرش بریژیت مکرون درود بر مردم والنس.  عکس EFE.

امانوئل مکرون و همسرش بریژیت مکرون درود بر مردم والنس. عکس EFE.

پس از این رویداد ، اعضای بخشهای اصلی سیاست فرانسه با رئیس جمهور ابراز همبستگی کردند.

نخست وزیر ژان کاستکس برای محکوم کردن تجاوزات در مجلس شورای ملی سخنرانی کرد. “سیاست نمی تواند باشد خشونت، پرخاشگری کلامی و کمتر پرخاشگری جسمی ، “گفت.

“این است غیر قابل قبول آنها به رئیس جمهور جمهوری ، رهبران سیاسی حمله می کنند ، اما حتی بیشتر از آن به رئیس جمهور حمله می کنند. “

در همین حال ، ژان لوک ملانشون نامزد جناح چپ ریاست جمهوری در توییتر خود نوشت: “من با رئیس جمهور همبستگی دارم”.

با اطلاعات آژانس ها

LGP

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *