چریک سابق ساندنیستا دورا تلس بازداشت شده است

[ad_1]

پلیس نیکاراگوئه تامارا داویلا ، فعال مخالف را شنبه شب دستگیر کرد، و این یکشنبه ، پس از محاصره خانه اش ، چریک سابق ساندیستی دستگیر شد دورا ماریا تله زسخنگویان سیاسی گفتند ، مخالف سرسخت دولت دانیل اورتگا.

پلیس در بیانیه ای دستگیری داویلا را که “برای اعدام” تحقیق می کند ، تأیید کرد اقداماتی که استقلال را تضعیف می کنند“حاکمیت و تعیین سرنوشت” و “درخواست تحریم های خارجی” ، همین اتهامات علیه هفت رهبر مخالف دیگر بازداشت شده در روزهای گذشته از جمله چهار نامزد ریاست جمهوری عنوان شده است.

داویلا رهبر جنبش مخالف یوناموس ، جنبش تجدید حیات Sandinista سابق (MRS) است ، اختلاف نظر از حزب جبهه Sandinista به رهبری اورتگا. این همچنین بخشی از مخالفت وحدت ملی آبی و سفید (UNAB) است که پس از ناآرامی های اجتماعی در آوریل 2018 ایجاد شد.

در همین حال سخنگویان یوناموس چنین گفتند صبح روز یکشنبه ، پلیس خانه تلس را محاصره کرد، بنیانگذار و رهبر MRS ، جنوب ماناگوا. در خانه Teles ، و همچنین مخالف آنا Margarita Vigil است.

دورا ماریا تله ز.  عکس AFP

دورا ماریا تلس. عکس AFP

“گوشواره های آنا مارگاریتا ویگیل و دورا ماریا. هواپیماهای بدون سرنشین قبلاً وارد ملک شده اند” اولاما هرتادو ، سخنگوی UNAB ، در گفتگویی با خبرنگاران گزارش داد.

این یک بیانیه است پلیس همچنین دستگیری هوگو تورس را تأیید کرد ، ژنرال 73 ساله سابق ارتش Sandinista که سالها پیش حزب اورتگا را ترک کرد زیرا با رهبری خود مخالف بود. تورس نایب رئیس جنبش مخالف آناموس است.

این م institutionسسه قبلاً از دستگیری تلس ، آنا مارگاریتا ویگیل ، تامارا داویلا و سوان باراهونا ، همه رهبران مخالف یوناموس ، توسط گشت های پلیس ضد شورش خبر داده بود. باراهونا رئیس جمهور همان گروه مخالف است.

“این یک حمله است بیشتر از دیکتاتوری اورتگا موریلو علیه مخالفت نیکاراگوئه و علیه یوناموس ، “در گزارشی از اتحاد ملی آبی و سفید (UNAB) ، ائتلافی که جنبش به آن تعلق دارد ، آمده است.

تاکنون 11 مخالف وجود دارد که از 2 ژوئن بازداشت شده اند. بر اساس گزارش های پلیس ملی ، آنها در بیشتر موارد “به دلیل اقداماتی که استقلال ، حاکمیت و تعیین سرنوشت را از بین می برند” و “درخواست تحریم های خارجی” مورد تحقیق قرار می گیرند.

فرمانده

تلس ، 65 ، وی یک فرمانده چریک در جبهه ساندیستینا بود. در سن 22 سالگی ، در سال 1978 ، او به کاخ ملی نیکاراگوئه ، جایی که کنگره زیر نظر دیکتاتور آناستازیو سوموزا نشسته بود ، حمله کرد. این حمله بدنام به رهبری Eden Pastor (فرمانده Cero) که سال گذشته درگذشت ، اجازه آزادی دهها چریک زندانی را داد.

او وزیر بهداشت در اولین دولت جبهه ساندیستینا (1979-1990) بود ، اما سالها بعد پس از انتقاد شدید از رهبری اورتگا ، حزب را ترک کرد. آنها را “caudillo” و “دیکتاتور” خواند. اورتگا در سال 2007 به قدرت بازگشت و در سال 2009 MRS غیرقانونی اعلام شد.

پس از ناآرامی های اجتماعی در آوریل 2018. اورتگا Télez و MRS را به “تحریک کنندگان” متهم کرد اعتراضاتی که دولت آن را “کودتای نافرجام” برای برکناری رهبر ساندنیستا به دنبال سومین انتخاب مجدد خود در انتخابات 7 نوامبر توصیف کرد.

روزنامه نگار مسیحی چامورو، دختر رئیس جمهور سابق ویولتا چامورو و نظرسنجی مورد علاقه علیه اورتگا در نظرسنجی های انتخاباتی ، از 2 ژوئن در حبس خانگی است ، تحت تحقیق به اتهام “پولشویی” ، در حالی که کاندیداهای مخالف آرتورو کروز ، فلیکس مارادیاگا و خوان سباستین چامورو به دادگاه فرستاده شدند بازداشت محاکمه هفته گذشته.

دادستانی به مخالفان آن اشاره می کند سفر به ایالات متحده برای “خواستار تحریم” علیه حدود 31 مقام و بستگان اورتگا. آخرین تحریم ها این هفته توسط وزارت دارایی علیه دخترش ، كامیلا اورتگا موریلو و سه مقام ارشد دولت دیگر اعمال شد.

مخالفان تأیید می کنند که اورتگا می خواهد مخالفان خود را از روند انتخابات حذف کند زیرا او “اطمینان” می دهد “ترس” از باخت در انتخابات. دانیل اورتگا که در نوامبر 76 ساله خواهد شد ، تقریباً 15 سال است که قدرت را در دست دارد و برای سومین دوره انتخاب مجدد خود برای چهارمین دوره متوالی شرط می بندد.

شورای دائمی سازمان ایالات آمریكا (OAS) سه شنبه آینده وضعیت نیکاراگوئه را تجزیه و تحلیل خواهد کرد.

منبع: AP و AFP

PB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *