چرا یک شرکت اسرائیلی در حال توسعه “واکسن بدون سوزن” علیه ویروس کرونا است

[ad_1]

واکسن کرونا را به شکل قرص تصور کنید: بدون سوزن ، بدون نیاز به متخصصان پزشکی برای اداره آن ، مستقیماً به خانه های مردم تحویل داده می شود.

شرکت دارویی اسرائیلی اورامد در تلاش است تا به این هدف برسد و آماده حرکت است اولین آزمایش بالینی آن در اوایل آگوست ، نداو کیدرون ، مدیرعامل در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه گفت:

فقط با 15 درصد از جمعیت جهان به طور کامل واکسینه شده است ، مبارزه برای پایان دادن به همه گیری هنوز به پایان نرسیده است.

واکسن های خوراکی آنها به ویژه جذاب هستند Kidron گفت ، برای کشورهای در حال توسعه زیرا آنها بار لجستیکی کمپین های ایمن سازی را کاهش می دهند.

نداو کیدرون ، مدیرعامل اورامد.  عکس از خبرگزاری فرانسه

نداو کیدرون ، مدیرعامل اورامد. عکس از خبرگزاری فرانسه

اما همچنین ممکن است استقبال در کشورهای ثروتمند را افزایش دهدکه در آن نفرت سوزنی اغلب نادیده گرفته می شود.

یک مطالعه اخیر نشان داد که نزدیک به 19 میلیون آمریکایی کسانی که از واکسن امتناع می کنند ، در صورت داشتن گزینه قرص ، آنها را مصرف می کنند.

استفاده کنید

“برای اینکه واکسن واقعا خوب کار کند ، ما تا آنجا که ممکن است به پذیرش آن نیاز داریمگفت کیدرون.

مزایای دیگر شامل کاهش ضایعات پلاستیکی و سرنگs ، و عوارض جانبی به طور بالقوه کمتر.

با وجود مزایای نظری فراوان ، تعداد کمی واکسن خوراکی موفق وجود دارد زیرا مواد فعال هنگام عبور از دستگاه گوارش زنده نمی مانند.

موارد استثنا شامل واکسن بیماری هایی است که از طریق دهان و دستگاه گوارش منتقل می شوند. وجود دارد ، برای مثال ، واکسن م oralثر فلج اطفال

راشل گرشون 83 ساله واکسن کرونا را در اسرائیل دریافت می کند.  عکس AP

راشل گرشون 83 ساله واکسن کرونا را در اسرائیل دریافت می کند. عکس AP

اورامد ، که در سال 2006 تاسیس شد ، باور کنید که بر موانع فنی غلبه کرده اید با طراحی کپسولی که از محیط بسیار اسیدی روده جان سالم به در ببرد.

او فناوری خود را برای محصول قبلی ، شکل آزمایشی انسولین خوراکی ، داروی حیاتی مورد نیاز بیماران دیابتی اختراع کرد. که تا کنون فقط با تزریق تجویز شده است.

توسعه

توسعه یافته با Avram Hershko بیوشیمیست برنده جایزه نوبل ، که عضو هیئت مشاوره علمی Oramed است ، کپسول این شرکت دارای پوشش محافظ قوی است که باعث تجزیه آهسته آن می شود.

همچنین مولکول هایی به نام آزاد می کند مهار کننده های پروتئاز که مانع از تجزیه انسولین در آنزیم های روده کوچک و افزایش جذب برای کمک به انسولین برای ورود به جریان خون می شود.

این دارو در صدها بیمار در مراحل بالینی مراحل پایانی در ایالات متحده تجویز شده است ، و نتایج انتظار می رود در سپتامبر 2022.

اورامد یک شرکت جدید با نام Oravax راه اندازی می کند که فناوری کپسول را از محصول انسولین خوراکی گرفته و او از آن برای واکسن خوراکی علیه COVID-19 استفاده کرد.

برای جلب پاسخ ایمنی ، دانشمندان شرکت ذرات مصنوعی شبیه کروناویروس را طراحی کرده اند که از سه ساختار اصلی بیماری زا تقلید می کند: پروتئین سنبله ، پروتئین پوسته و پروتئین غشایی.

اکثر واکسن هایی که در حال حاضر دارای مجوز هستند ، مانند Pfizer یا AstraZeneca ، فقط بر اساس حداکثر پروتئین هستندکه باعث می شود با گذشت زمان پروتئین جهش ویروس کرونا محافظت کمتری داشته باشد.

با هدف قرار دادن قسمتهای مختلف ویروس ، از جمله ساختارهایی که کمترین جهش را دارند ، واکسن Oravax ممکن است در برابر انواع مختلف مقاوم تر باشد کیدرون گفت.

این شرکت درخواست داده است شروع آزمایش در چندین کشور و قصد دارد اولین مورد را در اسرائیل ظرف چند هفته راه اندازی کند و منتظر تأیید وزارت بهداشت است.

اگر واکسن قرص موفقیت آمیز باشد ، این همچنین یک آزمایش برای واکسن های آینده خواهد بود Kidron یادآور می شود که به صورت خوراکی تجویز می شود.

“تصور کنید … واکسن آنفولانزا از طریق پست ارسال می شود ، شما آن را مصرف کنید و تمام.”.

خبرگزاری فرانسه

PB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *