چرا پلیس واشنگتن نتوانست جلوی حمله به پایتخت را بگیرد؟

[ad_1]

ایمنی کاپیتول بر ما این پنجشنبه پس از حمله انبوهی از طرفداران دونالد ترامپ ، رئیس جمهور برکنار شده به ساختمان نمادین برای جلوگیری از تأیید آرا و تصویب پیروزی جو بایدن در انتخابات 3 نوامبر ، در میانه اختلاف باقی ماند.

حوادثی که به جا مانده است چهار مرده و دهها مجروح و بازداشت شده ، هشدارهایی را در پایتخت کشور به راه انداختند ، جایی که نمایندگان کنگره ، سیاستمداران و کارشناسان خود را نشان دادند خشم از امنیت ظاهری اندکی تعبیه شده در اطراف پایتخت برای یک روز از اهمیت ویژه برخوردار است.

اگرچه نیروهای امنیتی برنامه مفصلی را برای محافظت از کنگره در هفته گذشته ترسیم کردند ، در حالی که پیروزی بایدن تأیید شد ، اما آنچه که در روز چهارشنبه رخ داد ، توسط بسیاری توصیف شد “شکست” پلیس.

در میان آنها تیم ریان ، رئیس کمیته مجلس ، مسئول نظارت بر بودجه ویژه پلیس کاپیتول است.

همانطور که وی در اظهارات خود به CNN توضیح داد ، “آنها به وضوح ثبت نام کرده اند شکست های عظیم ، استراتژیک و برنامه ریزی شده توسط پلیس از کاپیتول و همچنین گروهبانهای مسلح و همه کسانی که در هماهنگی این نوع دفاع نقش مشابهی داشته اند. “

این سیاستمدار دموکرات ، یکی از نمایندگان کنگره در ایالت اوهایو ، توضیح داد که آنها برای یک روز در مکانی مانند کاپیتول ایالات متحده “ضروری برای روند انتخابات” نبودند. وی همچنین یادآوری کرد که رفتن به میدان مجاور ممنوع است و این هیچ کس به پله های ساختمان دسترسی ندارد.

چه اتفاقی برای ماموران 2000 افتاد؟

برای اکثر افراد اینگونه است رمز و راز چگونه نزدیک به 2000 نفر از عوامل کاپیتول هیل – با 515.5 میلیون دلار بودجه – نتوانستند با موفقیت از کنگره دفاع کنند. به همین دلیل رایان پیشنهاد می کند تغییراتی در مقر پلیس ایجاد شود.

وی هشدار داد: “روشن است که افراد زیادی هستند که به دلیل این حمله شرم آور خیلی زود کار خود را از دست می دهند.”

علاوه بر این ، نمایندگان مجلس خواستار تحقیق در این زمینه شده اند. زو لوفگرن ، یکی از اعضای کنگره کالیفرنیا ، شکایت کرد که این وضعیت “باعث ایجاد هشدارها و زیر سوال بردن امنیت” در تپه کاپیتول است.

اقدامات پلیس روز چهارشنبه در برابر حمله به پایتخت انتقادات شدیدی را به دنبال داشته است.  عکس: EFE

اقدامات پلیس در روز چهارشنبه در برابر حمله به پایتخت انتقادات شدیدی را به دنبال داشته است. عکس: EFE

به این معنا ، این تضمین می کند که نمایندگان و سناتورها به درخواست کمیته اداری مجلس نمایندگان ، که ریاست آن را بر عهده دارند ، در روزهای آینده این موضوع را بررسی خواهند کرد.

خرابکاری و سرقت

گروهی از طرفداران ترامپ پنجره های شکسته و سرقت های کوچک را پشت سر گذاشته اند ، مانند آنچه توسط سناتور دموکرات جف مرکلی ، که ادعا می کند “غارتگران” یکی از لپ تاپ های خود را از دفتر خود سرقت کرده ، مورد نکوهش قرار داده است.

“آنها در را شکستند ، آن را از لولا بیرون آوردند ،” او در یک ویدیو منتشر شده در حساب توییتر خود گفت. به این ترتیب ، او توضیح داد كه “آنها چیزها را از دیوارها پاره كردند” و رایانه را با خود بردند. این سناتور اطمینان داد که دفترش را مورد سرقت قرار داده اند و اصرار دارد که “حتی می توانید بقایای زمین را ببینید”.

در یک کنفرانس مطبوعاتی ، رئیس پلیس رابرت جی کنتی توضیح داد که پس از دستگیری مظنونان ، پنج سلاح کشف و ضبط شد. هیچ یک از آنها ساکن واشنگتن نیستند.

مبلمان خرابکارانه پس از عصبانیت بعد از ظهر در ساختمان کنگره ایالات متحده در روز چهارشنبه.  عکس: BLOOMBERG

این مبلمان پس از عصبانیت بعد از ظهر روز چهارشنبه در ساختمان کنگره ایالات متحده از بین رفت. عکس: BLOOMBERG

از طرف خود ، کارل راسین ، دادستان کل واشنگتن گفت که “ناامیدی” در واقع از سوی نمایندگان در سطح فدرال ایجاد شده است.

وی گفت: “پلیس در واشنگتن ، صریحاً ، وظیفه خود را انجام داده است. آنها به پلیس كنگره كمك كرده اند تا نظم را برقرار كرده و افرادی را كه ممنوع الخروج هستند ، دستگیر كنند.” وی گفت: “کسانی که ما را ناامید کردند همکاران ما در سطح فدرال بودند.”

راسین همچنین توضیح داد که کارگزاران در سطح محلی صلاحیت لازم برای اتهام بیشتر جرایم را ندارند ، وظیفه ای که به عهده نیروهای فدرال است.

این ویدئوها که در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده است ، حاکی از ادعای همدستی مامورانی است که به نظر می رسد با پیروان ترامپ عکس می گیرند یا مقاومت کمی در ورودی کاپیتول دارند.

پنجره های پنجره های مختلف در هنگام حمله به پایتخت در واشنگتن در روز چهارشنبه شکسته شد.  عکس: BLOOMBERG

در حمله روز چهارشنبه شیشه شیشه های چند پنجره شکسته شد. عکس: BLOOMBERG

تعداد بیشتری از نیروهای گارد ملی

گارد ملی تصمیم گرفته است تا 6200 سرباز دیگر را برای کمک به عوامل زمینی در واشنگتن مستقر کند.

منابع وزارت دفاع به سی.ان.ان با اشاره به ایالت های دیگر مانند پنسیلوانیا ، دلاور و ویرجینیا گفتند که 1000 نیرو از ایالت نیویورک وارد می شوند ، در حالی که مریلند و نیوجرسی هرکدام حدود 500 نفر را اعزام می کنند. آنها پول نقد ارسال می کنند.

به این ترتیب آنها در واشنگتن می مانند برای مدت 30 روز برای اطمینان از امنیت پایتخت و مناطق اطراف آن پس از 20 ژانویه ، تاریخ تحلیف بایدن. پیش از این ، گارد ملی در پاسخ به حمله به پایتخت 1100 پرسنل داشت.

از طرف خود ، موریل بوئرز ، شهردار گفت که در مجموع 68 نفر در جریان این حمله دستگیر شدند ، 36 نفر از آنها به دلیل نقض قانون منع رفت و آمد ، 25 نفر به دلیل نقض مقررات منع رفت و آمد و ورود به پایتخت ، پنج نفر به دلیل داشتن غیرقانونی اسلحه و دو نفر دیگران به دلیل داشتن غیرقانونی سلاح های دیگر.

منبع: DPA

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *