چرا هنوز تاریخ شروع وجود ندارد؟

[ad_1]

برزیل ، با حدود 198000 مورد مرگ و 7.8 میلیون مورد ، یکی از کشورهایی است که بیشتر در معرض همه گیری در جهان است ، هنوز تاریخی برای شروع واکسیناسیون ویروس کرونا به دلیل تاخیر در آزمایشگاه ها هنگام ثبت پادزهر خود و خودشان خطاها و مغایرت ها

این تأخیر باعث می شود که کشور دوم با بیشترین مرگ و میر در کلیه (197،732) و سومین کشور با بیشترین عفونت (7/8 میلیون) نفر ، از روند واکسیناسیون که در حدود 50 کشور از جمله برخی از لاتین ها مانند آرژانتین ، مکزیک ، شیلی و کاستاریکا.

علی رغم این واقعیت که دولت جائر بولسونارو قبلاً طرحی را ارائه داده است كه 210 میلیون برزیلی را پس از 16 ماه واكسن می زند ، اما تاكنون آژانس ملی نظارت بر بهداشت (Anvisa ، تنظیم كننده) nیا درخواستی برای ثبت نام یا مجوز واکسیناسیون دریافت کرده است.

این طرح هیچ تاریخی برای شروع ندارد ، اما رئیس جمهور بولسونارو می گوید که دولت وی در حال حاضر 4000 میلیون دلار برای خرید پادزهر آزاد کرده است و واکسیناسیون ظرف پنج روز از زمان تایید اولین واکسن آغاز می شود. از آنویسا

گورستان مانوس ، یکی از شهرهای برزیل که بیشتر تحت تأثیر کوید قرار دارد ، همچنان قربانیان ویروس را دریافت می کند.  عکس: AP

گورستان مانوس ، یکی از شهرهای برزیل که بیشتر تحت تأثیر کوید قرار دارد ، همچنان قربانیان ویروس را دریافت می کند. عکس: AP

وزارت بهداشت انتظار دارد واکسیناسیون آغاز شود بین 20 ژانویه و 10 فوریه ، اگرچه همه اینها به ثبت واکسن و مدت زمان تأیید Anvisa بستگی دارد.

برای پیچیدگی بیشتر مسائل ، بولسونارو امروز چهارشنبه پس از ملاقات با ادواردو پاسوئلو ، وزیر بهداشت خود ، خرید سرنگ مورد نیاز برای واکسیناسیون را متوقف کرد.

رئیس جمهور روز چهارشنبه در شبکه های اجتماعی نوشت: پس از اعلام وزارت بهداشت برای خرید سرنگ ، قیمت آنها “جهش کرد” ، به همین دلیل خرید “تا زمان بازگشت قیمت به حالت تعلیق” متوقف شد.

ماه گذشته ، وزارت بهداشت سازماندهی کرد مناقصه برای خرید بیش از 300 میلیون سرنگ ، اما به دلیل قیمت های پیشنهادی حدود 3 میلیون خرید.

جائر بولسونارو این سه شنبه با وزیر بهداشت خود ادواردو پاسوئلو در برزیل دیدار کرد.  عکس: AP

جائر بولسونارو این سه شنبه با وزیر بهداشت خود ادواردو پاسوئلو در برزیل دیدار کرد. عکس: AP

ثبت رسمی

آنویسا روز سه شنبه در بیانیه ای اذعان کرد که هنوز آن را دریافت نکرده است بدون درخواست از آزمایشگاه ها به طور منظم یا به دلایل فوری از واکسن های کوویید خود در کشور استفاده کنند.

در میان 19 واکسنی که قبلاً اعلام شده یا در مرحله نهایی توسعه در جهان است ، هشت مورد قبلاً در کشورهای مختلف ثبت نام کرده اند ، سه مورد از آنها به طور منظم و شش مورد نیز نتایج نهایی آخرین مرحله آزمایش خود را منتشر کرده اند.

محصولات دارویی ، علی رغم این واقعیت که چندین عملکرد انجام می دهند آزمایشات گسترده محصولات خود با داوطلبان در کشور، به روند ثبت نام در برزیل شک کنید و از مشکلات احتمالی ترسید ، علی رغم اینکه Anvisa یک ماه پیش از ساده سازی قوانین خبر داده است.

دو واکسن پیشرفته در این فرآیند ، واکسنهایی است که به طور مشترک توسط آزمایشگاه AstraZeneca و دانشگاه آکسفورد و شرکت های چند ملیتی Pfizer و BioNtech تولید شده اند ، که نتایج جزئی آزمایشات بالینی خود را در Anvisa ارائه دادند.

پس از انتقاد از خواسته های آنویسا ، فایزر روز سه شنبه اعتراف کرد که در حال مذاکره با دولت برزیل برای فروش 70 میلیون دوز واکسن است که هم اکنون در 32 کشور جهان استفاده می شود. دولت هنوز مذاکرات را با مدرنا ، دومین واکسن پرکاربرد جهان آغاز نکرده است.

ترجیحات دولت

یکی از دلایل تأخیر در واکسیناسیون در برزیل تصمیم دولت این کشور بود تقریباً تمام تراشه های خود را بر روی واکسن تولید شده توسط AstraZeneca و دانشگاه آکسفورد شرط بندی کنید.

برزیلیا از ماه ژوئیه توافق نامه انتقال فناوری را با AstraZeneca امضا کرده است تا حداکثر 100 میلیون دوز واکسن ضد ویروس خود را در این کشور تولید کند و انتظار دارد تولید آن در سال 2020 آغاز شود ، اما انتشار نتایج این پادزهر برنامه های برزیل را به تأخیر انداخت و خنثی کرد.

اگرچه برزیل انتظار دارد در روزهای آینده مواد اولیه را دریافت کند که از ماه فوریه تولید حداکثر 15 میلیون دوز از این واکسن در ماه آغاز می شود ، اما امید به این پادزهر مانع از مذاکره به موقع دولت با آزمایشگاه های دیگر مانند Pfizer و Moderna آمریکا شده است. اثبات شده است که بهتر است ، تا 95٪ بهره وری.

نبردهای سیاسی

دلیل دیگر تأخیر اختلافات سیاسی است که باعث سیاسی شدن ایمن سازی شده است و قطب های مخالف بولسونارو و جوآو دوریا ، فرماندار سائوپائولو ، پرجمعیت ترین کشور برزیل و بیشترین آسیب پذیری از بیماری همه گیر هستند.

در حالی که بولسونارو واکسن AstraZeneca را انتخاب کرد ، دوریا تعطیل شد توافق با آزمایشگاه چینی Sinovac برای خرید 46 میلیون دوز واکسن وی ، که 40 میلیون آن در موسسه بوتان در سائوپائولو تولید خواهد شد.

خوآو دوریا ، فرماندار سائو پائولو ، پس از ورود به کشور در ماه دسامبر ، دوز واکسن Sinovac ساخت چین را نشان می دهد.  عکس: رویترز

خوآو دوریا ، فرماندار سائو پائولو ، پس از ورود به کشور در ماه دسامبر ، دوز واکسن Sinovac ساخت چین را نشان می دهد. عکس: رویترز

در میان تبادل حملات بین دو سیاستمدار – متحدان سابق و اکنون رقبا – که به دنبال به چالش کشیدن انتخابات ریاست جمهوری سال 2022 هستند ، موسسه بوتان قصد دارد CoronaVac را این هفته در Anvisa ثبت کند ، در حالی که بنیاد Osvaldo Cruz ، که واکسن تولید می کند AstraZeneca در برزیل تخمین می زند هفته آینده این کار را انجام دهد.

بولسونارو برای ابراز تردید در مورد اثربخشی واکسن چینی و برنامه سائوپائولو برای شروع واکسیناسیون از 25 ژانویه ابراز داشت ، در آن زمان وی انتظار دارد 18 میلیون دوز داشته باشد ، این امر شک و تردید در مورد احتمال دخالت سیاسی در آنویسا برای تحریم برنامه های دوریا.

برای سرعت بخشیدن به روند واکسیناسیون با سرم AstraZeneca و در حالی که تولید آن در برزیل آغاز می شود ، Anvisa روز دوشنبه اجازه واردات دو میلیون دوز را داد از این پادزهر ، تولید شده توسط آزمایشگاه موسسه سرم هند و انتظار می رود در اواسط ژانویه وارد کشور شود.

انکار بولسونارو

دلیل دیگر تأخیر در امر واکسیناسیون انکار دولت بولسونارو ، یکی از مشکوک ترین حاکمان در مورد شدت بیماری همه گیر بود و برای توصیف کوویید به عنوان “آنفولانزای کوچک” ارائه شد.

رهبر راست افراطی می گوید که استفاده از واکسن را تنها زمانی تأیید می کند که اثربخشی و ایمنی پادزهرها کاملاً ثابت شود و آزمایشگاه ها مسئول عوارض جانبی محصولات آنها هستند ، چیزی که به گفته وی شرکت های دارویی از پذیرش آن امتناع می ورزند.

رئیس جمهور حتی به شوخی گفت اگر کسی به او بگوید که یکی از عوارض جانبی تمساح است ، هیچ کس واکسن نمی زند.

وی همچنین اصرار بر واکسن دارد مورد نیاز نخواهد بود در کشور؛ که هنوز نمی داند آیا به کسانی که قبلاً به این بیماری مبتلا شده اند به دلیل اینکه از قبل دفاعی داشتند ، پیشنهاد می شود یا خیر و شخصاً پادزهر را مصرف نمی کند.

توسط کارلوس مورنو ، آژانس EFE

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *