چرا طوفان اینقدر ویرانگر بود؟

[ad_1]

سیلاب که مناطق غربی را ویران کرد آلمان و برخی مناطق بلژیک، لوکزامبورگ و هلند مقیاس بی سابقه ای داشتند ، حداقل 150 کشته و ده ها مفقود در این شنبه.

علت این سیل چه بود و چرا این همه خسارت وارد کرد؟ در اینجا توضیح برخی از کارشناسان آمده است.

ژان گوزل ، متخصص اقلیم و معاون سابق IPCC ، گروهی از متخصصان اقلیم ، گفت: “توده های هوایی پر از آب فراوان در ارتفاعات با درجه حرارت سرد مسدود می شود ، که باعث می شود آنها برای چهار روز در منطقه راکد بمانند.” در ONU.

نتیجه بارندگی شدید ، بین 14 و 15 ژوئیه بود که به “100 و 150 میلی متر” رسید ، که برابر با دو ماه باران است ، طبق اعلام سازمان جهانی هواشناسی.

كای شرودر ، متخصص آب شناس در دانشگاه پوتسدام گفت: اگرچه این منطقه به باران های سیل آسا عادت كرده است ، “از نظر مقدار آب ریخته شده و خشونت آن استثنایی بوده است.”

امدادگران در حال جستجوی قربانیان در بزرگراه کاملاً سیل زده در ارفشتات آلمان ، این شنبه هستند.  عکس: BLOOMBERG

امدادگران در حال جستجوی قربانیان در بزرگراه کاملاً سیل زده در ارفشتات آلمان ، این شنبه هستند. عکس: BLOOMBERG

تغییر اوضاع و مبارزه سیاسی

بحث شدید است. چندین سیاستمدار اروپایی به وضوح ارتباطی بین این طوفان ها و تغییرات آب و هوایی برقرار کرده اند. اما راست افراطی آلمان این توضیح را رد می کند.

کای شرودر برآورد می کند: “در حال حاضر نمی توان با اطمینان گفت که این رویداد مربوط به تغییر اقلیم است” ، اما چنین رویدادهای شدید به دلیل گرم شدن کره زمین “مکرر و بیشتر” می شوند.

وی توضیح می دهد که افزایش دمای سیاره باعث افزایش مکانیکی تبخیر آب از اقیانوس ها و رودخانه ها می شود و “توده های بزرگتری از آب را به جو وارد می کند.”

این محقق می گوید: این پدیده می تواند خطر بارندگی شدید و شدید را افزایش دهد.

به گفته IPCC ، به طور کلی ، حوادث شدید آب و هوایی به دلیل گرم شدن کره زمین بیشتر اتفاق می افتد.

سیل اروپا

چرا این همه قربانی؟

بارش ناگهان باعث افزایش جریان رودخانه های کوچک و انشعاباتی شد که قادر به مقاومت در برابر چنین مقداری آب و آنها محافظت نمی شدند با بانکهای بالا

رئیس جمهور آلمان نوردراین-وستفالن روز جمعه گفت: “راین به سیلاب عادت کرده است ، بزرگترین مشکل رودخانه های کوچک ، انشعابات است.”

شرودر می گوید: “رودخانه های بزرگ آهسته تر و گسترده تر هستند ، آب با سرعت کمتری بالا می رود و ما زمان بیشتری برای آماده سازی داریم تا رودخانه های کوچک.”

عدم آینده نگری؟

برخی از رسانه ها و کارشناسان آلمانی عدم آمادگی را زیر سوال ببرید توسط مقامات ، که نمی توانستند از قبل به مردم هشدار دهند.

خانه هایی که در خشم سیل در پپینستر بلژیک تخریب شدند.  عکس: رویترز

خانه های ویران شده از خشم سیل در پپینستر بلژیک. عکس: رویترز

هانا كلاك ، استاد هیدرولوژی دانشگاه ریدینگ در انگلیس ، گفت: “تحلیلگران سیگنال هایی را صادر می كردند و هنوز هشدارها جدی گرفته نشده و آماده سازی ناكافی بود.”

علاوه بر این ، عدم آگاهی جمعیت ساکن در مناطق سیل زده در مورد این خطرات وجود دارد.

آرمین شوستر ، رئیس BBK ، یک نهاد عمومی متخصص در بلایای طبیعی ، در یک روزنامه آلمانی گفت: “برخی از قربانیان خطر را دست کم می گیرند و در هنگام بارندگی شدید دو قانون اساسی را دنبال نمی کنند: از زیرزمین هایی که آب وارد می شود خودداری کنید و بلافاصله برق را قطع کنید.” . تصویر.

خطر سیمان

ده ها نفر در زیرزمین های خود پیدا شده بودند.

برخی از کارشناسان به شهرنشینی و میزان رو به رشد سیمان در خاک آلمان غربی ، مرکز اقتصادی اروپا اشاره می کنند.

“شهرنشینی ، که در این مناطق مهم است ، نقش مهمی (در فاجعه) داشته است. آیا چهل سال پیش این همه مرده بودند؟ “ژان گوزل می پرسد.

مصنوعی بودن خاک مانع از نفوذ آب به خاکهایی می شود که دیگر نقش قارچ را ندارند و خطر طغیان را افزایش می دهد.

منبع: خبرگزاری فرانسه

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *