چرا تولید آنها دشوار است؟

[ad_1]

تقاضای واکسن علیه Covid-19 از عرضه جهانی پیشی می گیرد ، و هم مردم ناامید و هم دولتها می خواهند بدانند که چگونه می توانند به چیزهای بیشتری دست پیدا کنند. خیلی بیشتر. همین الان.

این متخصص ، متخصص واکسن گفت: ماریا النا بوتاتسی، از دانشکده پزشکی بیلور است که “این مانند نیست آب بیشتری به سوپ اضافه کنید

تولید کنندگان واکسن Covid باید این کار را به درستی انجام دهند ، تولید را به صدها میلیون دوز افزایش دهند و هر افت جزئی می تواند منجر به تاخیر شود. برخی از مواد تشکیل دهنده آن تولید نمی شوند هرگز به حجم عظیمی که اکنون لازم است.

و پیشنهادات به ظاهر ساده مبنی بر تغییر کارخانه های دیگر برای تولید واکسن های جدید قابل اجرا نیست. از یک روز به روز دیگر.


یک “مزرعه برای یخچال” به اندازه یک زمین فوتبال در کارخانه Pfizer در Puurs ، بلژیک. عکس: AP

در همان هفته ، شرکت داروسازی فرانسه سانوفی تصمیم غیرمعمول را اعلام کرد بسته بندی کمک خواهد کرد و برخی از واکسن های تولید شده توسط رقبای خود Pfizer و شریک آلمانی BioNTech را بسته بندی کرد. اما این دوزها از تابستان آغاز نمی شود و Sanofi فقط به دلیل تأخیر واکسن خود در کارخانه آلمان جایی دارد که خبر بدی برای محموله های جهانی جهانی است.

دکتر پاول اوفیت از بیمارستان کودکان فیلادلفیا ، مشاور دولت واکسن در ایالات متحده ، گفت: “ما فکر کردیم ، خوب ، خوب ، آنها مانند پیراهن هستند ، درست است؟ من فقط جایی دیگر برای تهیه آنها خواهم داشت.” آسان “.

واکسن های مختلف ، دستور العمل های مختلف

کلاسهای مختلف واکسنهایی که در کشورهای مختلف استفاده می شود ، بدن را برای شناسایی ویروس کرونا ، به طور عمده گلیکوپروتئین که آن را پوشانده ، آموزش می دهد. اما آنها نیاز دارند فن آوری های مختلف، مواد اولیه ، تجهیزات و دانش.

دو واکسن که در حال حاضر در ایالات متحده تأیید شده اند ، Pfizer و Moderna ، توسط تولید می شوند یک قطعه کد ژنتیکی mRNA نامیده می شود – دستورالعمل این گلیکوپروتئین – در یک گلوله کوچک چربی.

تولید مقادیر کم از mRNA دکتر درو ویسمن از دانشگاه پنسیلوانیا گفت ، این در یک آزمایشگاه تحقیقاتی آسان است ، اما “هیچ کس قبلاً یک میلیارد دوز انجام نداده است ، نه 100 میلیون ، حتی حتی یک میلیون دوز mRNA.”

کامیون های یخچال دار واکسن را در بلژیک بارگیری می کنند.  عکس: AP

کامیون های یخچال دار واکسن را در بلژیک بارگیری می کنند. عکس: AP

مقیاس گذاری فقط به معنای ضرب مواد برای به دست آوردن بیشتر نیست. ایجاد mRNA شامل یک واکنش شیمیایی بین آنزیم ها و عناصر ژنتیکی است و وایسمن اشاره کرد که آنزیم ها به همان اندازه کارآمد کار نمی کنند وn مقادیر زیاد.

واکسن AstraZeneca که قبلاً در انگلیس و سایر کشورها مورد استفاده قرار گرفته و واکسنی که قرار است به زودی توسط جانسون و جانسون منتشر شود ، با ویروس سرماخوردگی که ژن گلیکوپروتئین را به بدن منتقل می کند. تولید آن بسیار متفاوت است: شامل سلولهای زنده از این ویروس است بیوراکتورهای عظیمقبل از استخراج و خالص سازی

ویسمن گفت: “اگر سلول ها پیر شوند یا خسته شوند یا شروع به تغییر كنند ، می توانید كمتر شوید.” “متغیرهای بسیار بیشتری وجود دارد و شما باید خیلی بیشتر بررسی کنید.”

انواع کلاسیک تر ، ویروس های “غیر فعال” مثل ساخت چین سینوواک، هنوز هم نیاز دارد مراحل بیشتر و امنیت زیستی را بهبود بخشید زیرا آنها با تولید می شوند ویروس کرونا ویروس

همه واکسن ها یک چیز مشترک دارند: آنها باید تحت تولید شوند قوانین سختگیرانه که به تسهیلاتی نیاز دارند که تحت بازرسی های خاص قرار بگیرند و در هر مرحله بازرسی انجام دهند زمان بر اما ما باید به کیفیت همه حواله ها اطمینان داشته باشیم.

زنجیره تأمین چطور؟

تولید به میزان کافی بستگی دارد ماده خام. Pfizer و Moderna اصرار دارند که تأمین کنندگان قابل اعتمادی دارند.

با این وجود سخنگوی دولت ایالات متحده گفت كه كارشناسان لجستیك مستقیماً با كارخانه های تولید واكسن در حال پیش بینی و حل مشكلات تأمین هستند.

مدیر عامل مدرن ، استفان بانسل ، تصدیق می کند که چالش ها باقی مانده اند.

جعبه های واکسن مدرن در ایالات متحده آمریکا.  عکس: AP

جعبه های واکسن مدرن در ایالات متحده آمریکا. عکس: AP

وی اخیراً به سرمایه گذاران گفت: “این شرکت 24 ساعته تولید خود را حفظ می کند ، بنابراین اگر روزی ماده ای نباشد ، ما نمی توانیم تولید محصولات را شروع کنیم و این ظرفیت برای همیشه از بین می رود زیرا نمی توانیم آن را جبران کنیم.”

Pfizer موقتاً حملات خود را برای چند هفته به اروپا قطع کرده است پیشرفت در کارخانه خود در بلژیک و افزایش تولید.

و گاهی حواله ها کافی نیست. AstraZeneca به اتحادیه اروپا خشمگین گفت که شرکت آن نیز در ابتدا دوزهای کمتر از قول داده شده را تحویل می دهد. دلیل اعلام شده: تولید کمتر از حد انتظار در برخی از مراکز تولید در اروپا.

نورمن بیلور ، مدیر سابق واکسن در سازمان غذا و داروی ایالات متحده ، گفت: “بیش از صنایع دیگر ، هنگامی که شما با مواد آلی کار می کنید ،” مواردی وجود دارد که ممکن است اشتباه باشد و اشتباه برود. ” تغییرات معمول است.

چه مقدار تولید می شود؟

این بسته به کشور متفاوت است. Moderna و Pfizer انتظار دارند 100 میلیون دوز را تا پایان ماه مارس و 100 میلیون مورد دیگر را در سه ماهه دوم سال به ایالات متحده ارسال كنند. رئیس جمهور بایدن از برنامه های خود برای خرید بیشتر در تابستان برای واکسیناسیون خبر داد 300 میلیون آمریکایی جمع.

مدیر عامل شرکت Pfizer ، آلبرت بورلا ، این هفته در یک کنفرانس بلومبرگ گفت که شرکت او سرانجام 120 میلیون دوز را تا پایان ماه مارس تحویل خواهد داد ، نه به این دلیل که تولید سریع شده است ، بلکه به دلیل اینکه کارکنان بهداشت و درمان از قبل مجاز شده اند. دوز اضافی بخور از هر ویال.

Covid-19 همچنان نگران کننده همه افراد در سال 2021 است. من هر دقیقه پیشرفت برنامه واکسیناسیون جهانی را دنبال می کردم.

جهان به نبرد Covid-19 ادامه می دهد. و همه کشورها روند واکسیناسیون را برای جلوگیری از همه گیری آغاز کرده اند. اقدامی که حد و مرزی ندارد و توسط سازمان بهداشت جهانی ، دانشگاه جاس هاپکینز ، Worldmeters و ردیاب انگلیسی Our World in Data ، که از اطلاعات دانشگاه آکسفورد استفاده می کند ، نظارت می شود

به طور خاص ، دنیای ما در داده ها وظیفه نظارت بر تعداد واکسینه شده در هر کشور و تعداد واکسیناسیون در هر میلیون نفر را دارد. وی پس از پردازش انواع داده ها ، آنها را بر روی نقشه دور می زند تا سطح واکسیناسیون Covid-19 را در کشورهای مختلف که از دوزهای مختلف تأیید شده استفاده می کنند ، کنترل کند.

ارقام بر اساس کشور

کشور مقدار مصرف تجویز می شود دوز به ازای هر 100 نفر واکسن تجویز شده اخرین بروزرسانی

منبع: دنیای ما در داده ها

اما دریافت شش دوز به جای پنج بار نیاز به استفاده دارد سرنگ های تخصصیو تردیدهایی در مورد عرضه جهانی وجود دارد. سخنگوی وزارت بهداشت و خدمات انسانی گفت که ایالات متحده با هر محموله از Pfizer دسته خاصی سرنگ تهیه می کند.

Pfizer همچنین گفت که به روزرسانی در کارخانه آن در بلژیک بحث بر سر منافع طولانی مدت است ، زیرا این تغییرات به افزایش تولید جهانی به 2 میلیارد دوز در این سال ، به جای برنامه ریزی اولیه 1.3 میلیارد.

Moderna همچنین اخیراً اعلام کرده است که قادر به ارائه 600 میلیون دوز واکسن در سال 2021 در مقایسه با 500 میلیون برنامه اولیه است و ظرفیت خود را برای رسیدن به یک میلیارد افزایش می دهد.

اما شاید ساده ترین راه برای دریافت دوزهای بیشتر بررسی این موارد باشد واکسن های دیگر در توسعه آنها کار می کنند. داده های ایالات متحده در مورد اثربخشی داروی تک دوز جانسون و جانسون به زودی انتظار می رود و شرکت دیگری به نام نواواکس در آخرین مراحل آزمایش است.

احتمالات دیگر

ماه هاست که شرکت های بزرگ تولید واکسن “قرارداد تولیدکنندگان” را در ایالات متحده و اروپا امضا کرده اند تا به آنها در تولید دوز و تکمیل بسته بندی کمک کنند. به عنوان مثال مدرن با یک شرکت سوئیسی همکاری می کند. لونزا

در خارج از کشورهای ثروتمند ، موسسه سرم هند قراردادی برای تولید 1 میلیارد دوز واکسن AstraZeneca منعقد کرده است. این یک تولید کننده واکسن است بزرگترین در جهان استو انتظار می رود منبع اصلی کشورهای در حال توسعه باشد.

واکسن های دیگر

اما به نظر می رسد برخی تلاش های محلی برای افزایش تجهیزات با مشکل روبرو شده است. دو مutesسسه تحقیقاتی برزیل انتظار دارند میلیون ها دوز واکسن AstraZeneca و Sinovac تولید کنند اما به تأخیر افتاده است توضیح داده نشده هنگام تهیه مواد از چین.

علاوه بر این ، بوتاسی خاطرنشان كرد ، جهان همچنین باید به تولید واكسن علیه فلج اطفال ، سرخك ، مننژیت و سایر بیماریهایی ادامه دهد كه همچنان در كودكهای همه گیر در کمین هستند.

ویسمن ، یک متخصص در دانشگاه پنسیلوانیا ، چنین کرد فراخوان صبر

وی گفت: “من فکر می کنم ما هر ماه واکسیناسیون بیشتری نسبت به ماه قبل انجام خواهیم داد.”

نویسنده روزنامه نگار آسوشیتدپرس است

ap

تور بزرگترین کارخانه تولید واکسن در جهان ، موسسه سرم در هند

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *