پیام سناتورها در هرج و مرج کنگره گرفتار شده است

[ad_1]

پس از درگیری با پلیس ، معترضان به نفع دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در میانه جلسه هر دو مجلس کنگره که پیروزی جو بایدن در انتخابات 3 نوامبر را تأیید کرد ، به زور وارد پایتخت شدند.

در بحبوحه هرج و مرج ، سناتورهای سالن مجبور شدند با تمام عدم اطمینان صندلی های خود را تخلیه کنند. شاید پیامی که بیشتر او را تحت تأثیر قرار داده همان چیزی است که او نوشته است سینما کرستنسناتور دموکرات آریزونا: “من امن هستم“، یک پیام کوتاه اما محکم و جدی وضعیت را توضیح می دهد.

همتای او از ایلینوی ، تامی داکورثوی گفت که زندگی بالغ خود را “با دفاع از قانون اساسی ما و حقوق مردم برای تظاهرات مسالمت آمیز” سپری کرده است. “من هرگز فکر نمی کردم که مجبور باشم از دموکراسی در برابر تلاشی خشونت آمیز برای سرنگونی پایتخت ملت خود دفاع کنم.. من تسلیم کسانی نخواهم شد که می خواهند به دموکراسی ما آسیب برسانند“تیراندازی کردن.

پیام سناتور کرستن سینما.  عکس توییتر.

پیام سناتور کرستن سینما. عکس توییتر.

به نوبه خود دموکرات نیز چنین کرد کریس ون هولنمریلند مهمات سنگینی به سمت دونالد ترامپ شلیک می کند: “جدی گرفتن آتش سوزی های سیاسی دشوار است ، از ترامپ شروع می شود ، زمانی که آنها می گویند پس از آتش زدن بازی می خواهند آتش را خاموش کنند.”

وی افزود: “من هرگز تصور نمی كردم كه روزی را كه گروه های خشن كاپیتول را تصرف می كنند زنده كنیم. من برای کشورمان گریه می کنم“، او نوشت.

وی گفت: “من و کارمندان ایمن هستیم ، در محل پناه گرفته ایم و طبق دستورالعمل ها و پروتکل های پلیس کاپیتول عمل می کنیم.” اد مارک، از ماساچوست

معترضین کمی پس از آغاز جلسه مشترک کنگره ، ایستگاه های بازرسی پلیس را شکستند. برخی از آنها با پلیس درگیر شدند در حالی که چندین افسر مجبور شدند از اسپری فلفل استفاده کنند تا مردم را متفرق کنند.

در حالی که مجلس نمایندگان تخلیه شد ، وضعیت منجر به بسته شدن ساختمان کاپیتول ، ساختمانی شد که دو اتاق کنگره آمریکا را در خود جای داده است.

پلیس در ساختمان هشدار اضطراری صادر کرد که با پیامی از مردم در داخل این تاسیسات خواسته شد “به دلیل” تهدید داخلی “” پناه بگیرند “و” سکوت کنند “.

موریل بواسر ، شهردار واشنگتن ، ساعتی عصر را از ساعت 18:00 به وقت محلی در این شهر وضع کرده است که طبق گزارش خود از طریق شبکه اجتماعی توییتر ، ساعت 6:00 روز پنجشنبه ادامه خواهد داشت.

ترامپ به نوبه خود خواستار “لطفا” پشتیبانی از پلیس کاپیتول و نیروهای امنیتی ایالات متحده شد. وی در شبکه اجتماعی فوق الذکر گفت: “آنها واقعاً در کنار ما هستند” و از معترضین خواست “در صلح” بمانند.

منبع: آژانس ها.

تنش در پایتخت واشنگتن در میان معترضان ترامپ قبل از تأیید آتی پیروزی بایدن[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *