پل کروگمن هشدار می دهد که این هنوز تمام نشده است

[ad_1]

دونالد ترامپ یک فاشیست ، یک استبداد ، آماده استفاده از خشونت برای رسیدن به اهداف ملی گرایانه نژادی خود است. بسیاری از پیروان او نیز چنین هستند. اگر در این مورد شک داشتید ، حمله روز چهارشنبه به کنگره روشن شد.

اگر تاریخ در برخورد با فاشیست ها به ما درس می دهد ، بی فایده صلح است. تسلیم در برابر فاشیست ها به آنها اطمینان نمی بخشد ، بلکه فقط آنها را تشویق می کند که فراتر بروند.

پس چرا بسیاری از شخصیت های عمومی ، که باید بدانند ترامپ و جنبش او چیست ، بارها و بارها سعی می کنند با تسلیم در برابر خواسته های آنها از آنها دلجویی کنند؟ چرا آنها هنوز هم این کار را ادامه می دهند؟

چند مرحله اساسی را در جاده غارت Capitol در نظر بگیرید. یک اقدام مهم در ماه فوریه انجام شد ، زمانی که همه سناتورهای جمهوری خواه به جز میت رامنی ، علی رغم شواهد واضح و گناهکار وی ، از محکوم کردن رئیس جمهور به دلیل استیضاح خودداری کردند.

پائول کروگمن

پائول کروگمن

یک گام بزرگ دیگر در بهار بود ، هنگامی که معترضان مسلح با حمایت ترامپ مقامات میشیگان را به دلیل محدودیت های Covid-19 تهدید کردند. این تمرین لباس برای خشونت در این هفته با انتقاداتی از سیاستمداران جمهوری خواه روبرو شده است ، اما مقاومت زیادی ندارد.

سپس امتناع بی سابقه ترامپ از پذیرش شکست انتخاباتی رخ داد. و به عنوان مثال تقریباً دو سوم جمهوری خواهان به پذیرفتن رای دهندگان از پنسیلوانیا رأی دادند.

اما حتی کسانی که در تلاش های کودتای وی مشارکت فعالی نداشتند ، به ترامپ اجازه دادند که هموار پیش برود. میچ مک کانل (رهبر بلوک جمهوریخواهان در سنا) بیش از یک ماه منتظر ماند تا جو بایدن را به عنوان رئیس جمهور بپذیرد. یک ارشد جمهوری خواه به روزنامه واشنگتن پست گفت: “ضرر لذت ترامپ چیست؟” خوب حالا ما جواب را می دانیم.

بالاخره چه اتفاقی در روز چهارشنبه افتاد؟ حمله ترامپ در هنگام تایید پیروزی بایدن کاملاً قابل پیش بینی بود. پس چرا امنیت اینقدر ضعیف بود؟ چرا به سختی دستگیری شد؟ آنچه ما می دانیم این است كه افراد متعهد به دفاع از كنگره این كار را انجام ندادند زیرا آنها نمی خواستند با آنها برخورد كنند به عنوان خطری كه آنها تهدید می كنند.

وال استریت ژورنال گزارش داده است که مقامات دفاعی نگران اندیشه ارتش در پله های پایتخت هستند ، چیزی که در اعتراضات تهدید آمیز موضوع زندگی سیاهها در سال گذشته تاثیری بر آنها نگذاشته است. اما اکنون وزارت دفاع می گوید ، طبق گزارش AP ، این پلیس کاپیتول بود که پیشنهاد کمک های امنیتی را رد کرد.

طرفداران ترامپ از واشنگتن عبور می کنند.  رویترز

طرفداران ترامپ از واشنگتن عبور می کنند. رویترز

و یک بار دیگر ، تلاش برای آرام کردن نازی ها سرانجام آنها را تشویق می کند. در حال حاضر ، عبرت برای افراط گرایان ترامپ این است که آنها می توانند به نهادهای اصلی دموکراسی آمریکا حمله کنند و عواقب اندکی به دنبال داشته باشند. واضح است که آنها بهره های خود را یک پیروزی می دانند و می خواهند کارهای بیشتری انجام دهند. شک نکنید ، زیرا این کار تمام نشده است. اگر از آنچه ترامپ می تواند از حالا تا روز روی کار آمدن خود انجام دهد وحشت نداشته باشید ، توجه نکرده اید. و من نمی توانم تنها کسی باشم که نگران آنچه در طول مراسم اتفاق می افتد باشد.

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *