پس از حمله طرفداران دونالد ترامپ علیه پایتخت ، جلسه برای تأیید پیروزی رئیس جمهور منتخب جو بایدن از سر گرفت.

[ad_1]

در میان تنش های شدید و پس از ناآرامی های بعد از ظهر در پارلمان ، کنگره ایالات متحده جلسه این چهارشنبه را که در آن پیروزی را تأیید خواهد کرد جو بایدن قبل از دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری این کشور.

معاون رئیس جمهور مایک پنس بار دیگر از رئیس جمهور کناره گیری فاصله می گیرد. وی گفت: “خشونت هرگز پیروز نمی شود ، آزادی پیروز می شود” آینده سیاسی را تعیین کنید از ایالات متحده.

این ده ها نماینده و 13 سناتور جمهوری خواه برنامه ریزی کرده بودند اعتراض به آرا elect انتخاباتی از شش ایالت که بایدن برنده شد.

نانسی پلوسی ، رئیس مجلس نمایندگان ، در از سرگیری جلسه ، که پیروزی بایدن را تأیید می کند.  عکس توسط نیویورک تایمز / بلومبرگ

نانسی پلوسی ، رئیس مجلس نمایندگان ، در از سرگیری جلسه ، که پیروزی بایدن را تأیید می کند. عکس توسط نیویورک تایمز / بلومبرگ

اولین اعتراض در مورد اعتراض در مورد آریزونا بود که با رد شدید در مجلس عالی روبرو شد: 93 رأی منفی و تنها 6 رأی مثبت.

سه سناتور جمهوری خواه نظر خود را تغییر داده اند و گفته اند كه از این اعتراضات حمایت نمی كنند ، از جمله كلی لوفلر ، نماینده مجلس ، كه رای اصلی خود در گرجستان را چند ساعت قبل از دست داده بود.

در یک جلسه تکراری در سنا ، انتقاد شدید معاون رئیس جمهور پنس از معترضین شد: “کسانی که امروز در کپیتول هیل ویرانی کردند پیروز نشدند. خشونت هرگز پیروز نمی شود. آزادی پیروز می شود.”

وی افزود که کاپیتول “باقی مانده است خانه شهر. وقتی ما دوباره در این اتاق ملاقات کنیم ، جهان بار دیگر شاهد مقاومت و قدرت دموکراسی ما خواهد بود. “

رهبران جمهوری خواه و دمکرات حوادث مربوط به معترضین در تپه کاپیتول را محکوم کردند.  عکس از بلومبرگ

رهبران جمهوری خواه و دمکرات حوادث مربوط به معترضین در تپه کاپیتول را محکوم کردند. عکس از بلومبرگ

معاون رئیس جمهور ساعاتی بعد برای تصویب نتایج انتخابات به کنگره بازگشت تا ریاست جلسه را تصویب کند ترامپ را به چالش کشید، که از او خواسته است به قدرتی که قانون اساسی به او نمی دهد ، اجازه دهد و از تأیید آرا millions توسط میلیونها آمریکایی در ایالت های مهم جلوگیری کند ، که قبلاً توسط کالج انتخاباتی تأیید شده است.

پنس تصریح کرد که قانون اساسی اجازه چنین کاری را به او نداده است و اندکی پس از آن ، طرفداران رئیس جمهور به سمت پایتخت نشین حرکت کرده و به ساختمان حمله کردند.

یک زن پس از شلیک به داخل ساختمان جان خود را از دست داد. به دلیل تنش در واشنگتن ، یک ساعت عصر اعلام شد.

هم رهبر اکثریت جمهوری و هم رهبر اقلیت دموکراتیک آنها این حوادث را محکوم کردند و پرخاشگری توسط فعالان.

میچ مک کانل رهبر جمهوری خواه سنای ایالات متحده.  عکس CNP ZUMA PRESS

میچ مک کانل رهبر جمهوری خواه سنای ایالات متحده. عکس CNP ZUMA PRESS

میچ مک کانل ، رهبر اکثریت جمهوری خواه در مجلس عالی ، گفت: “سنا مرعوب نخواهد شد ، ما توسط راهزنان ، گانگسترها یا تهدیدها از این اتاق بیرون نخواهیم شد ، ما قبل از ارعاب زانو نخواهیم زد.”

مک کانل اطمینان داد که سناتورها “با پیروی از قوانین و قانون اساسی” ادامه خواهند یافت ، انتصابی که در آن نتایج انتخاباتی که جو بایدن در اوایل ماه نوامبر دونالد ترامپ را شکست داد تأیید خواهد شد.

وی در پایان گفت: “ما بیش از دو قرن این مأموریت را انجام داده ایم ، حتی زمانی كه ملت ما در جنگ بود … ساعت دموكراسی ما همیشه در حال شمارش بود.”

به نوبه خود ، دموکرات چاک سومری وی با ابراز تاسف از “روز رسوایی” خاطرنشان كرد كه ترامپ با اتهامات مكرر خود به تقلب در انتخابات ، مسئول حوادث است.

چاک شومر ، سناتور اقلیت دموکرات ، پس از از سرگیری جلسه سنا صحبت می کند که پیروزی بایدن را تأیید خواهد کرد.  عکس AP

چاک شومر ، سناتور اقلیت دموکرات ، پس از از سرگیری جلسه سنا صحبت می کند که پیروزی بایدن را تأیید خواهد کرد. عکس AP

سامر گفت: “6 ژانویه 2021 به عنوان یک روز رسوا از آن یاد می شود.” وی همچنین این روز را “آخرین اقدام وحشتناک و پاک نشدنی چهل و ششمین رئیس جمهور ایالات متحده” توصیف کرد.

سومر تأکید کرد که این رویدادها اتفاقی نبوده ، بلکه “با انگیزه و انگیزه انجام شده است تئوری های توطئه رئیس جمهور ترامپ “.

سومر ادامه داد: “این رئیس جمهور تقصیرات زیادی را متوجه خود می داند. وقایع امروز بدون او اتفاق نمی افتاد.”

با اطلاعات از DPA ، AP و EFE

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *