پس از حمله به پایتخت ، واشنگتن در حال آماده سازی با بیش از 6000 سرباز برای مراسم افتتاحیه جو بایدن است

[ad_1]

قیام خشونت آمیزی که در پایتخت آمریکا رخ داد کنترل ها را سخت تر کنید امنیت مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب جو بایدن ، که قبلاً با همه گیری همه گیر اصلاح شده است ، و احتمال عدم حضور سلف وی.

بایدن و معاون تازه انتخاب شده کامالا هریس سوگند یاد می کنند جبهه غربی پایتخت، یکی از مکانهایی که گروهی خشن پلیس را مورد ضرب و شتم قرار داده و به ساختمان حمله کردند. شورشیان نیز چنین کردند آنها بالا رفتند و جعبه ها را گرفتند و تریبون هایی که برای مراسم برپا شده بودند.

برنامه های مربوط به شناسایی قبلاً به دلیل ویروس کرونا کاهش یافته است. اما حمله گستاخانه به وجود می آید سوالات جدید در سطح آمادگی برای این رویداد ، که پس از انتخابات مورد اختلاف از دولت جدید استقبال خواهد کرد.

رهبران کنگره مسئول هماهنگی افتتاحیه پنجشنبه شب خواستار این مراسم بودند به جلو منتقل خواهد شد

روی بلانت سناتور جمهوری خواه از میسوری و سناتور دموکرات امی کلوبوچار از مینه سوتا در رابطه با حوادث روز چهارشنبه گفت: “دیروز برای کشور ما روز غم انگیز و جدی بود. “با این حال ، حمله رسوایی به پایتخت مانع نمی شود که ما به آمریکایی ها – و به جهانیان – تأیید کنیم که دموکراسی ما دوام دارد.”

پس از هرج و مرج روز چهارشنبه ، نیروهای امنیتی اقدامات احتیاطی بیشتری را آغاز کرده اند.  عکس: خبرگزاری فرانسه

پس از هرج و مرج روز چهارشنبه ، نیروهای امنیتی اقدامات احتیاطی بیشتری را آغاز کرده اند. عکس: خبرگزاری فرانسه

آنها ادامه دادند: “سنت بزرگ آمریكایی مراسم تحویل گرفتن وصیت نامه در زمان صلح ، در اوضاع آشفته ، در اوقات رفاه و در اوضاع ناگوار اتفاق افتاد.” “ما به رئیس جمهور تازه انتخاب شده بایدن قسم خواهیم خورد.”

نیروهای امنیتی در حال حاضر آغاز شده اند اقدامات احتیاطی بیشتری انجام دهید بعد از هرج و مرج در روز چهارشنبه.

مقداری 6200 عضو گارد ملی از شش ایالت – ویرجینیا ، پنسیلوانیا ، نیویورک ، نیوجرسی ، دلاور و مریلند – از پلیس کاپیتول و سایر نیروهای امنیتی در واشنگتن برای 30 روز آینده پشتیبانی خواهند کرد. او بستن خیابان ها ممکن است در روز تصدی وظایف وی تغییر یابد.

آنها همچنین در قلمرو پایتخت نصب شده اند راه راه مشکی زیاد صعود غیرممکن است ساختارهای مشابه قبلاً در اطراف کاخ سفید و سایر شهرهایی که تظاهرات طولانی برگزار شده است ، استفاده شده است.

با این حال ، به هر حال طی چند روز آینده این موانع برطرف خواهد شد ، زیرا فرضیه رویداد امنیت ملی ویژه (NSSE) است که توسط سرویس مخفی و ده ها آژانس فدرال دیگر از جمله وزارت دفاع که در اقدامات ضد تروریسم همکاری می کند ، نظارت می شود. با این رویداد

این همان سطح امنیتی است که هنگام کنوانسیون های احزاب سیاسی یا هنگام پوشیدن حجاب در کاپیتول هیل فراهم می شود – اما نه در یک جلسه قانونگذاری عادی همانطور که شورشیان به ساختمان حمله می کنند.

گردشگران از کنگره ای که بین نرده ها محصور شده است عکس می گیرند.  عکس: خبرگزاری فرانسه

گردشگران از کنگره ای که بین نرده ها قفل شده است عکس می گیرند. عکس: خبرگزاری فرانسه

سرویس های مخفی روز پنجشنبه در بیانیه ای گفتند: “ایمنی و امنیت تمام کسانی که در مراسم افتتاحیه 59 حضور دارند.” “بیش از یک سال است که ، سرویس مخفی ایالات متحده ، به همراه همکاران ما در NSSE ، به طور خستگی ناپذیر در پیش بینی و آماده سازی همه موارد احتمالی در همه سطوح برای اطمینان از یک فرض ایمن کار می کنند.”

تعداد کمی از افراد مبتلا به کوید

مقامات خواهند داشت حضور نظامی و غیرنظامی لازم برای کنترل مجموعه ای از بیش از یک میلیون نفر برای شخصی که با برنامه ریزی امنیتی آشنا است ، برای رویدادی که انتظار می رود بخشی از این مقدار به دلیل محدودیت های کنترل ویروس کرونا افزایش یابد.

کسانی که در مراسم تحلیف قبلی خدمت کرده اند ، گفتند اگرچه ممکن است امسال متفاوت باشد ، اما سنت تحویل قدرت از یک دولت به دولت دیگر ادامه دارد.

“آیا آنها به همان اندازه تکان دهنده خواهند بود؟” تصویری از یک میلیون نفر جمع شده وجود نخواهد داشت ، بنابراین شما چنین تصویر قدرتمندی نخواهید داشت. اما من فکر می کنم که به هر حال ما چنین احساسی را خواهیم داشت. ” هاله تغییر حضور خواهد بود. “

رئیس جمهور درحال خروج دونالد ترامپ کارها را آسان نکن. او به دروغ ادعا می کند که انتخاب وی به سرقت رفته است ، ادعایی که توسط دیگر جمهوری خواهان در کشورهای مهم مورد اختلاف و دادستان کل اخیر اخراج وی رد شد. اختلافات حقوقی متعدد وی ، حتی توسط قضات محافظه کار منصوب شده توسط وی ، کاملاً بی اساس رد شد.

نرده های فلزی در واشنگتن.  عکس: بلومبرگ

نرده های فلزی در واشنگتن. عکس: بلومبرگ

تجمع در حمایت از ترامپ در روز چهارشنبه در مقابل کاخ سفید باعث شد تا جمعیتی که بعداً به پایتخت حمله کردند ، شعله ور شود.

ترامپ نخواهد رفت

ترامپ روز جمعه به صراحت گفت که نمی خواهد برود. آن را در توییت لاکونیک بدون ارائه جزئیات بسازید. رئیس جمهور مستعفی هنگام تحلیف رئیس جمهور جدید ظاهر نشد فقط سه بار در تاریخ ایالات متحده و آخرین کاری که او انجام داد این بود اندرو جکسون 152 سال پیش ترامپ انتقال قریب الوقوع قدرت را تنها پس از حمله به پایتخت تشخیص داد. معاون رئیس جمهور مایک پنس قصد دارد در آن شرکت کند در این مراسم

جیمی کارتر اعلام کرد که در آن شرکت نخواهد کرد ، اولین حدس رئیس جمهور سابق 96 سال وی از زمان روی کار آمدن در سال 1977 مفقود شده است. او بیشتر وقت خود را در خانه به دلیل بیماری همه گیر می گذراند. روسای جمهور سابق جورج دبلیو بوش و بیل کلینتون بازدید خواهد کرد

سازمان دهندگان از حامیان خود خواسته اند که به دلیل شیوع همه گیر ، شخصاً به واشنگتن نروند. جایگاه های ساخته شده برای جمعیت در مقابل کاخ سفید اخیراً برچیده شده است.

رژه مجازی و بدون ناهار

نه نه ناهار فرض و رژه خواهد بود مجازی ، شبیه کاری که حزب دمکرات در جریان همایش آنلاین در ماه آگوست انجام داد.

کمیته موقت اعلام کرد که بایدن با نمایندگان تمام نیروهای مسلح اسکورت رسمی خواهد داشت ، برای بلوک قبل از رسیدن از کاخ سفید به کاخ سفید.

کاروان ریاست جمهوری معمولاً بیش از یک کیلومتر مسافت طی می کند ، در حالی که رئیس جمهور جدید و بانوی اول بخشی از سفر را پیاده طی می کنند و هزاران هواداری که خیابان ها را پر می کنند آنها را تشویق می کنند. در حالی که هنوز جزئیات نهایی در دست تعیین است ، مشخص نیست که آیا این بار این بار اتفاق می افتد یا خیر.

اعضای گارد ملی مریلند در واشنگتن.  عکس: خبرگزاری فرانسه

اعضای گارد ملی مریلند در واشنگتن. عکس: خبرگزاری فرانسه

در هر صورت ، اوضاع با مراسم تحلیف اوباما در سال 2009 ، زمانی که برگزارکنندگان مراسم رونمایی کردند ، بسیار متفاوت خواهد بود کل مسیر Esplanade ملی “که تا محل یادبود لینکلن گسترش می یابد تا جمعیت زیادی را در خود جای دهد.” امنیت نیز در آن زمان موضوعیت داشت.

ترس از حمله به هنگام روی کار آمدن اوباما

شب قبل ، وزیر امنیت داخلی رئیس جمهور جورج دبلیو بوش اطلاعات موثقی را در اختیار تیم اوباما قرار داد که چهار سومالیایی هنوز فراریانی که از مرز کانادا عبور می کنند ممکن است برای یک حمله تروریستی در مراسم سرمایه گذاری برنامه ریزی کنند.

اوباما در کتاب خود ، سرزمین موعود ، می گوید که “برای امنیت ، ما در مورد شرایط مختلف پیش بینی نشده با چرتوف و تیمش بحث کردیم.” اوباما یک مشاور داشت ، “دستورالعمل های تخلیه را مشخص کنید که اگر حمله ای در حالی که من در جعبه بودم اتفاق می افتد ، به مردم می دهم.” بعداً گفت هنگام سخنرانی و این حرفها این دستورالعملها را در جیب بالای کاپشن خود نگه داشته است احساس راحتی کردم که اتفاقی نیفتاده است و من نباید از آنها استفاده می کردم.

جیم بندات ، مورخ گمانه زنی ها و نویسنده کتاب “روز بزرگ برای دموکراسی” ، خاطرنشان کرد که علاوه بر حضور رئیس جمهور ، رئیس جمهورهای خروجی و ورودی های معمول آنها در کاخ سفید ملاقات می کنند و گپ می زنند قبل از پیوستن به صفوف کاپیتول و مراسم تحلیف. وی گفت که این شکست “حمله به دموکراسی ما” ، شبیه به شورش های روز چهارشنبه بود.

بندات درباره دیدار صمیمانه دو رئیس جمهور گفت: “این لحظات بسیار نمادین است که چشمان ما را باز می کند.” “جهان در حال تماشای این لحظات است زیرا این چیزی است که در اکثر کشورها اتفاق نمی افتد.”

با این حال ، دالی گفت که بایدن ، که برای اولین بار در سال 1988 برای ریاست جمهوری کاندید شد ، می تواند کاملاً مناسب برای تصدی پست باشد ، عمدتاً عاری از شکوه و عظمت سنتی.

“من فکر می کنم برای کسی که مدت زیادی در سیاست بوده کمتر لازم است. دالی گفت: “نگرش او این بود:” من می توانم گاز کامل بروم زیرا قبلاً آنجا بوده ام ، من این موارد را می دانم. “من فکر نمی کنم شما مجبور باشید روی تریبون بایستید تا مدت ها خود را تکریم کنید.”

توسط ویل ویترت ، آسوشیتدپرس

ترجمه: الیزا کارنلی

ap

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *