پس از حمله به پایتخت ، دونالد ترامپ وزیر امنیت داخلی استعفا داد

[ad_1]

سرپرست وزارت امنیت داخلی ایالات متحده (DHS) ، گرگ چاد، استعفای خود را روز دوشنبه نیمه شب ، چند روز پس از حمله پایتخت توسط معترضین به حمایت از دونالد ترامپ اعلام کرد.

ولف در یادداشت داخلی گفت: “من از انجام این قدم ناراحت هستم زیرا قصد داشتم تا پایان این دولت خدمت كنم.”

“متاسفانه ، این اقدام با وقایع اخیر توجیه می شود، از جمله احكام دادگاه مداوم و بی فایده در مورد اعتبار صلاحیت من به عنوان سرپرست دبیر ، “اضافه كرد.

حمله چهارشنبه گذشته انجام شد رشته استعفا در دفتر رئیس جمهور جمهوری قبل از گرگ ، دبیران آموزش ، بتسی دیووس و حمل و نقل ، ایلین چائو ، در میان سایر کارمندان ، استعفا داد.

جمهوریخواه 45 ساله ، که بسیار به ترامپ وفادار است ، هنگام اعلام تصمیم خود به مقامات DHS ، صراحتاً به حمله به کنگره اشاره نکرد ، که پنج کشته برجای گذاشت.

روز پنجشنبه ، او بیانیه ای صادر کرد و در آن انعکاس داد “تراژیک و نفرت انگیز” آنچه اتفاق افتاده است و رئیس جمهور را به “محکومیت شدید” خشونت دعوت می کند.

عزیمت وی ​​در حالی صورت گرفت که نگرانی ها در مورد خشونت در جریان مراسم تحلیف جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب هفته آینده افزایش یافت.

ولف از نوامبر 2019 به طور موقت DHS را هدایت می کند که پس از حملات 11 سپتامبر 2001 برای هماهنگی بهتر سیاست های امنیتی و مهاجرت این کشور ایجاد شده است و در پرونده های مهاجرت توسط دولت ترامپ درگیر بوده است.

ترامپ اواخر آگوست سال 2020 رسما او را برای تصدی این سمت معرفی کرده بود ، اما سنا هرگز رأی به تأیید آن نداد. بنابراین ، دادگاه ها اخیراً حکم به غیر قانونی بودن آن داده و تصمیمات آنها را باطل کرده اند.

هنگامی که کنگره جدید در 3 ژانویه نصب شد ، ترامپ بار دیگر نامزدی ولف را در مجلس سنا ارائه داد ، که اعضای هیئت وزیران باید آن را تأیید کند ، اما ساعاتی پس از انتقاد ولف از حمله به پایتخت ، آن را پس گرفت.

ولف در بیانیه ای گفت پیت گینر ، رئیس آژانس مدیریت اضطراری فدرال (FEMA) ، به عنوان سرپرست دبیرخانه عهده دار خواهد شد.

به طور جداگانه ، استعفای ولف یک روز قبل از سفر ترامپ به مرز ایالات متحده و مکزیک در نزدیکی آلامو ، تگزاس ، برای بازرسی از دیوار مرزی ایجاد شده صورت می گیرد. گرگ معمولاً رئیس جمهور را در این سفر همراهی می کرد.

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *