پس از بیش از یک سال بلاتکلیفی ، لبنان تشکیل دولت جدید را اعلام کرد

[ad_1]

لبنان این جمعه اعلام کرد که پس از بیش از یک سال عدم اطمینان و تردید ، موفق به تشکیل دولت جدید شدبه به این ترتیب امکان خاتمه a وجود دارد دوره 13 ماهه توقف، طی آن کشور در هرج و مرج مالی و فقر فرو رفت.

در پی انفجار فاجعه بار در 4 اوت 2020 در بندر بیروت ، که باعث استعفای دولت حسن دیاب ، نخست وزیر وقت لبنان شد ، لبنان بدون دولت کامل است.

از آن زمان ، گروه های سیاسی رقیب در مورد ترکیب دولت جدید اختلاف نظر دارند که به سقوط اقتصادی کشور سرعت می بخشد.

منطقه بندر بیروت ، جایی که یک انفجار بزرگ در آگوست 2020 رخ داد.  عکس: AFP

منطقه بندر بیروت ، جایی که یک انفجار بزرگ در آگوست 2020 رخ داد. عکس: AFP

دولت جدید که خواهد بود به رهبری تاجر میلیاردر نجیب میکاتی، روز جمعه توسط دفتر رئیس جمهور میشل عون ، اعلام شد که فرمان امضا شده است.

دولت جدید خواهد کرد با کار دشواری روبرو است تعداد کمی معتقدند که می توان بر آن غلبه کرد ، از جمله انجام اصلاحات اساسی.

از جمله اولین وظایف وی می توان به نظارت حسابرسی مالی بانک مرکزی و از سرگیری مذاکرات با صندوق بین المللی پول برای نجات به منظور جلوگیری از فروپاشی کشور اشاره کرد.

همچنین انتظار می رود کابینه جدید بر انتخابات عمومی برنامه ریزی شده برای سال آینده نظارت کند.

صف خودروها در بیروت که می خواهند سوختگیری کنند.  بحران اقتصادی باعث کمبود نگران کننده سوخت در لبنان شده است.  عکس: AFP

صف خودروها در بیروت که می خواهند سوختگیری کنند. بحران اقتصادی باعث کمبود نگران کننده سوخت در لبنان شده است. عکس: AFP

میکاتی ، سرمایه دار تجاری شهر طرابلس در شمال و یکی از ثروتمندترین مردان لبنان ، وظیفه تشکیل دولت جدید در ماه ژوئیه را بر عهده داشت. جزء محسوب می شود همان طبقه سیاسی که کشور را ورشکسته کردبه وی در سال 2005 و همچنین از سال 2011 تا 2013 نخست وزیر بود.

هنوز مشخص نشده است که کدام مذاکرات در آخرین لحظه در روز جمعه راه را برای دستیابی به موفقیت باز کرد.

اعلام دولت جدید با فشارهای اخیر ایالات متحده و فرانسه برای تشکیل کابینه پس از اوج فروپاشی اقتصادی لبنان در پی همراه شد. کمبود شدید فلج کننده و راهکارهایی که تهدید به بستن بیمارستان ها ، نانوایی ها و اینترنت در کشور می کند.

سکه 90 درصد ارزش خود را از دست داده است در برابر دلار از اکتبر 2019 ، تورم را افزایش داده و بیش از نیمی از مردم را در فقر فرو برد.

میکاتی پس از تأیید اکثر احزاب سیاسی در لبنان ، مورد علاقه این سمت قرار گرفت ، از جمله گروه شبه نظامی قدرتمند حزب الله، با حمایت ایران و دیگر حزب بزرگ شیعه ، امل ، به رهبری نبیه بری ، رئیس پارلمان.

میکاتی همچنین از حمایت نخست وزیران سابق اهل سنت ، مانند سعد حریری ، نخست وزیر سابق ، برخوردار شد تلاش برای تشکیل دولت را کنار می گذارد در اوایل امسال پس از عدم دستیابی به توافق با رئیس جمهور میشل عون در مورد ترکیب کابینه.

درخواست های بین المللی از رهبران لبنان برای تشکیل دولت جدید چند برابر شده است ، اما جامعه بین المللی از کمک مالی لبنان قبل از اجرای آنها خودداری کرده است. اصلاحات جامع مبارزه با فساد و سوء مدیریت گسترده

با اطلاعات آسوشیتدپرس

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *