پس از استیضاح ، دونالد ترامپ منزوی و ساکت شد

[ad_1]

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا با بازنویسی جایگاه خود در تاریخ ، در حقیقت خبر استیضاح دوم علیه او را دریافت کرد. تنها و در سکوت.

بیش از چهار سال است که ترامپ بر گفتمان ملی مسلط است مانند هیچ رئیس جمهور دیگری قبل از خود. و با این حال ، وقتی میراث او در چهارشنبه سنگی گذاشته شد ، باقی ماند در کمال تعجب در حاشیه.

وضعیت ترامپ قابل مقایسه نیست ، زیرا او تنها رئیس جمهوری است که دو بار به جرم جنایی یا جرمی متهم شده است ، پایان جدید دوره ریاست جمهوری تعیین شده توسط افزایش تقسیم در کشور، ناکامی های او در بدترین همه گیری یک قرن و امتناع او از پذیرش شکست طوفان ها.

ترامپ ، در یک ویدئو کوتاه از هواداران خواسته است که دست به اقدامات خشونت آمیز جدید نزنند.  عکس: بلومبرگ

ترامپ ، در یک ویدئو کوتاه از هواداران خواسته است که دست به اقدامات خشونت آمیز جدید نزنند. عکس: بلومبرگ

ترامپ در کاخ سفید از چشم مردم دور ماند عملا خالی در حالی که مراحل استیضاح در یک پایتخت سنگین محافظت می شد. در آنجا ، خسارات ناشی از شورش های هفته گذشته یادآوری قابل توجهی از قیام بود که در آن رئیس جمهور به تحریک متهم شده است.

ترامپ که توسط برخی از اعضای حزب خود رها شده است ، نمی تواند کمک کند تماشای تلویزیون داستان چگونه پیش رفت. تعلیق حساب توییتر وی ترامپ را از این کار محروم کرد قدرتمندترین محیط آن برای همسو نگه داشتن جمهوری خواهان ، ایجاد این احساس که ترامپ برای اولین بار دندان های خود را از دست داده است حزب خود را کنترل کنید پدر و مادر خوانده

وی سرانجام ساعاتی پس از رأی گیری ، در ویدئویی که قیام کاپیتول را محکوم کرد و به هواداران خود هشدار داد که دست به اقدامات خشونت آمیز جدید نزنند ، شنیده شد. این پیامی بود که یک هفته پیش هنگامی که معترضین به نمایندگی از ترامپ در حال راهپیمایی بودند و به منظور جلوگیری از اعتبار دادن به پیروزی جو بایدن در انتخابات ، وارد مقر کنگره شدند ، غایب بود.

ترامپ گفت: “من می خواهم کاملاً واضح بگویم. من خشونت هایی را که هفته گذشته مشاهده کردیم به شدت محکوم می کنم.” وی افزود که هیچ یک از طرفداران “واقعی” وی “هرگز نمی توانند استفاده از خشونت سیاسی را تأیید کنند.”

اما این پیام ، تا حدی با انگیزه برای جلوگیری از اقدامات قانونی تحریک آشوبها با گفته ترامپ در طول دوره ریاست جمهوری خود ، از جمله هفته گذشته ، هنگامی که طرفداران خود را به “جنگ” برای او دعوت کرد ، مغایرت داشت. او به معترضین گفت كه آنها را دوست دارد و آنها خاص هستند.

روز چهارشنبه ، ترامپ در این ویدئو حتی یک کلمه در مورد استیضاح سخنی نگفت ، اگرچه در شبکه های اجتماعی از وتو علیه خود شکایت کرد.

پس از فقط یک هفته حضور در دفتر ، هیچ پیام جنگ طلبانه کاخ سفید برای مخالفت با تولیدات در آن سوی خیابان پنسیلوانیا وجود نداشت ، و نه یک پاسخ قانونی سازمان یافته.

برخی از جمهوری خواهان در جریان بحث استیضاح در مجلس نمایندگان از رئیس جمهور دفاع کردند ، اما در پایان جلسه ، 10 جمهوریخواه پیوستند دموکرات ها به استیضاح رای مثبت می دهند.

این در تضاد کامل با اولین روند استیضاح علیه ترامپ بود. رای گیری در دسامبر 2019 ، که در آن ترامپ تنها سومین رئیس جمهور تاریخ بود که به استیضاح رفت ، در بلوک های حزب باقی ماند. اتهامات در این زمینه این بود که وی از اقتدار موقعیت خود استفاده کرده است فشار اوکراین تا از رقیب سیاسی خود و جو بایدن رئیس جمهور منتخب فعلی تحقیق کند.

توسط Jonathan Lemire ، Jill Colvin و Zeke Miller

آسوشیتدپرس

ap

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *