پرو با 100٪ بخش مراقبت های ویژه و تعداد کمی واکسن با وضعیت بحرانی روبرو است

[ad_1]

با گزارش تعداد زیادی از موارد ویروس کرونا و مرگ و میر در ماه های اخیر ، پرو با وام گرفتن تختخواب از 100٪ درمان فشرده و طبق برنامه پزشکان بدون مرز (MSF) و کمتر از 4٪ از افراد با برنامه واکسیناسیون کامل.

در بیانیه MSF آمده است که دسترسی پروها به واکسیناسیون “بسیار محدود است”.

در این رابطه ، این سازمان اشاره كرد كه علیرغم این واقعیت كه تعداد كل موارد در هفته های اخیر كاهش یافته است ، پرو همچنان با اشباع “عظیم” واحدهای مراقبت ویژه.

“امروز ، چالش اصلی کمک به بیمارانی است که داخل آن هستند شرایط جدی و بحرانی. تقریباً هیچ تختی در بخشهای مراقبت ویژه وجود ندارد و اغلب آنها برای مدت طولانی توسط بیماران Covid-19 که در شرایط وخیم هستند بستری می شوند. ”گفت Francesco Segoni ، هماهنگ کننده اورژانس MSF در پرو.

از این نظر ، وی خاطرنشان كرد كه عدم وجود تخت های مراقبت ویژه و مدت طولانی كه آنها توسط بیماران اشغال می شوند ، ” یک مشکل بزرگ“در سیستم بهداشت

سگونی نیز این را توضیح داد میزانعروق اکسیژن “ناکافی” هستند و یکی از نگرانی های بزرگ این است که میزان واکسیناسیون “بسیار کم” باقی بماند ، و مردم “در معرض” و سیستم بهداشت “تحت فشار زیادی” قرار بگیرند.


پزشکان بدون مرز گفت: “پرو بالاترین میزان مرگ و میر ناشی از کوویید 19 را در جهان دارد.” عکس رویترز.

بیش از 185000 مرگ

تعداد کل مرگ و میر ناشی از این بیماری از ابتدای شیوع همه گیر بیشتر از است 185 000، مطابق آخرین تراز وزارت بهداشت پرو ، که 2.5 برابر بیشتر از گزارش شده در سرشماری قبلی است.

مجموعه بهداشت پرو چندین هفته است که برای تأیید محاسبه مرگ و روشن شدن کل کشور در تلاش است 1،976،166 مورد ویروس کرونا تأیید شده است.

در 31 مه 2021 ، وزارت بهداشت پرو ، به دنبال شهادت یک تیم دولتی ، هفته ها تلاش کرد تا محاسبه را تأیید کند ، تعداد کشته شدگان را بررسی کرد از covid-19 از ابتدای شیوع همه گیر.

“پرو بالاترین تعداد مرگ و میر Covid-19 در جهان را به ازای هر میلیون نفر ثبت می کند و دارای رتبه بندی برابر است پنجمین کشور با بیشترین میزان مرگ و میر از نظر مطلق“، به MSF اشاره کرد.

در مورد کمپین واکسیناسیون ، فقط 11٪ از جمعیت پرو اولین دوز را دریافت کردند و کمتر از 4٪ کاملا واکسینه شده اند.

“وجود انواع مختلف و امکانات کافی آزمایش آنها منجر به کشف موارد بسیار کند می شوند. تا زمانی که جمعیت بدون محافظت و واکسینه نشده باقی بماند ، ممکن است منحنی دوباره شروع به افزایش کند. و این به وضوح ما را نگران می کند. “

به دلیل فشار زیاد در بیمارستانها ، کادر پزشکی با “حداکثر ظرفیت و منابع ناکافی هستند برای تأمین نیازها “، سازمان هشدار داد.

با اطلاعات از DPA.

LGP

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *