پرو ، بین امید و عدم اطمینان به دلیل روی کار آمدن پدرو کاستیلو

[ad_1]

پدرو کاستیلو ، برنده سورپرایز و غیرمنتظره مسابقات پرو، ریاست جمهوری این چهارشنبه را به دست می گیرد ، با تقسیم کشور بین امید و عدم اطمینان رقم خود و وعده های تغییر ، که شامل همه پرسی قانون اساسی جدید است.

در ابتدای سال ، این معلم و رئیس مدارس صنفی مدارس روستایی برای پروها ناشناخته بود و برای تصدی رئیس جدید وارد استخرها نمی شد. اما اگرچه چهره او تقریباً ناشناس بود ، اما دستور کار اصلاحات او جلب شد کشوری که از طبقه سیاسی سنتی خود رنج می برد و ناامید از همه گیری COVID-19 ، که ضربه شدیدی به اقتصاد وارد کرد.

مراسم تحلیف ریاست جمهوری وی یک بار مسئولیت نمادین قوی خواهد داشت ، زیرا همان روزی که پرو 200 سال استقلال را جشن می گیرد ، برای اولین بار در تاریخ این کشور ، شخصی که مستقیماً از استان آند ظاهر شده است ، به راس دولت می رسد. نخبگان سیاسی تاریخی خود را کاملا فراموش کرده اند، قبل از تحریک او بسیار بی قرار است.

وی در مسیر رسیدن به سمت ریاست جمهوری ، با توجه به اینکه الگوی بازار آزاد علی رغم رشد شدید کشور ، نابرابری بین ثروتمندترین و فقیرترین افراد را افزایش می دهد ، در مورد ضرورت مشارکت بیشتر دولت در اقتصاد بسیار مصمم بود. دهه های گذشته

مداد غول پیکر ، نشان مبارزات انتخاباتی استاد پدرو کاستیلو.  عکس: خبرگزاری فرانسه

مداد غول پیکر ، نشان کمپین پدرو کاستیلو. عکس: خبرگزاری فرانسه

رئیس جمهور با کلاه

کاستیلو چهارشنبه این باند رئیس جمهور را بدون برداشتن کلاه شوتانوی خود ، ساخته شده از کاه و لبه های پهن ، یعنی هویت روستاییان کاخامارکا ، منطقه ای در شمال آند پرو ، جایی که رئیس جمهور منتخب متولد شد ، خواهد پوشید.

در این مراسم که در کنگره پرو ، فلیپه ششم پادشاه اسپانیا و چندین رئیس جمهور و نمایندگان ارشد کشورهای منطقه از جمله آرژانتین برگزار می شود. آلبرتو فرناندز و بولیوی لوئیس آرس.

پیش از آنها ، كاستیلو پس از نمایش پس از انتخابات برای اولین بار به عنوان رئیس جمهور سخنرانی طولانی مدت منتظر می ماند یک راز آهنین در مورد ترکیب کابینه اش ، اعضای آن هنوز فاش نشده است.

رئیس جمهور عزل كننده پرو ، فرانسیسكو ساگاستی ، چهارشنبه روبان ریاست جمهوری را به استاد بزرگ پدرو كاستیلو اهدا خواهد كرد.  عکس: EFE

فرانسیسکو ساگاستی ، رئیس جمهور خارج از کشور پرو ، چهارشنبه این روبان ریاست جمهوری را به استاد بزرگ پدرو کاستیلو اهدا خواهد کرد. عکس: EFE

امید و ترس

طبق مطالعه اخیر موسسه تحقیقات پرو (IEP) ، پروها در خیابان ها از پروفسور کاستیلو استقبال می کنند که با امید (34 درصد) و ناامنی (29 درصد) ، اعتماد (16 درصد) و ترس (15 درصد) روبرو است.

این ترس ها نام خود را دارند: ولادیمیر چرون ، رهبر و بنیانگذار حزب پرو لیبر ، که کاستیلو او را به عنوان نامزد ریاست تشکیلات سیاسی جایگزین کرد ، زیرا در زمان فرمانداری به دلیل محکومیت فساد قانونی از شرکت در انتخابات محروم شد. از منطقه آند. هونین.

در حال حاضر مشخص نیست که این جراح مغز و اعصاب آموزش دیده کوبایی در دولت کاستیلو تا چه حد تأثیرگذار خواهد بود و در حال حاضر برجسته ترین چهره چپ رادیکال پرو است.

رد تولید شده توسط Seron به حدی زیاد است که 85٪ مردم پرو نمی خواهند آن را به طور فعال در قوه مجریه ببینند ، چیزی که به نظر می رسد کاستیلو نیز در آن سهیم است ، نگرش او نسبت به رئیس حزب خود انسجام و سازش بیشتری دارد.

کیکو فوجیموری ، رهبر جناح راست ، این کلاهبرداری را محکوم کرد ، اما دادگاه ها آن را رد کردند.  عکس: خبرگزاری فرانسه

کیکو فوجیموری ، رهبر جناح راست ، این تقلب را محکوم کرد ، اما دادگاه ها آن را رد کردند. عکس: خبرگزاری فرانسه

هوای خصمانه

احساسات متضاد کاستیلو ناشی از قطب بندی و تنش عمیقی است که پرو در طول مبارزات انتخاباتی و هفته های بعد از آن تجربه کرد ، زمانی که کیکو فوجیموری راستگرایانه شکست خود را نپذیرفت و بدون شواهد معتبر وجود یک “کلاهبرداری” را محکوم کرد. “این برای پرو ، عدالت و جامعه جهانی وجود نداشت.

فوجیموری پس از خروج از کشور با معضل “آزادی یا کمونیسم” ، اعلامیه رسمی کاستیلو را با بیش از هزار اتهام ادعای “تقلب” به مدت یک ماه و نیم به تأخیر انداخت ، هیئت منصفه انتخابات به دلیل عدم پشتیبانی در بلوک های مختلف رد شد.

این رویارویی خصمانه بود و منجر به راهپیمایی های عظیم ، برخی از آنها خشن ، تهدید به تصرف کاخ دولت و حتی پرسنل نظامی بازنشسته ، از جمله نمایندگان منتخب کنگره شد و از نیروهای مسلح خواست تا کاستیلو را به رسمیت نشناسند ، که این یک کودتا خواهد بود.

سرانجام ، فرسوده این نبض ، عدالت انتخاباتی نتایج نظرسنجی ها را تأیید کرد با کسب حداقل 50.12٪ آرا ، با حداقل پیروزی به کاستیلو دست یافت معتبر ، 44،263 رای بیشتر از فوجیموری.

عامل اصلی پیروزی وی “ضد فیه موریسم” و رد شدیدی بود که علیه رقیب وی که در روند انتخابات شرکت می کرد در حالی که بیش از 30 سال زندان به اتهام پولشویی در مبارزات انتخاباتی قبلی خود روبرو بود ، وجود داشت.

این استاد برای دوره 2021 تا 2026 به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد و کشوری را دریافت می کند که با جمع آوری تقریباً 200،000 مرگ و میر و با بهبود اقتصادی کامل پس از کودتای 2020 ، به کشوری با بالاترین میزان مرگ و میر از covid-19 تبدیل شده است قراردادی برای 11 ، 8٪ منعقد شد.

منبع: EFE

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *