پرستاری از سائوپائولو اولین کسی بود که این دوز را دریافت کرد

[ad_1]

برزیل ، یکی از کشورهای جهان که بیشترین آسیب را به آن ویروس کرونا خورده است ، این یکشنبه در سائو پائولو درخواست خود را ثبت کرد اولین دوز واکسن covid-19 از یک پرستار 54 ساله.

اولین دوز واکسن ساخته شده توسط آزمایشگاه چینی Sinovac و موسسه برزیلی Butantan فقط چند دقیقه پس از تأیید برای استفاده اضطراری اعمال شدa توسط سازمان نظارت بر بهداشت ملی (Anvisa) از نهاد نظارتی.

اولین تلقیح در مورد مونیکا کالازان اعمال می شود، یک پرستار در بیمارستان Emilio Ribas در پایتخت سائو پائولو ، طی مراسمی به هدایت فرماندار سائوپائولو ، Joao Doria ، اصلی ترین رقیب سیاسی رئیس جمهور برزیل ، Jair Bolsonaro

“این یک پیروزی علم است ، پیروزی زندگی در برابر منکرات، در برابر کسانی که بوی مرگ را به شجاعت و لذت زندگی ترجیح می دهند ، “دوریا در یک سخنرانی سختگیرانه ، پر از انتقاد از بولسونارو ، که در مراسم حضور نداشت ، گفت.

اولین پرستار سیاه پوست واکسن چینی را در برزیل دریافت کرد.  عکس از EFE / فرناندو بیزرا جونیور

اولین پرستار سیاه پوست واکسن چینی را در برزیل دریافت کرد. عکس از EFE / فرناندو بیزرا جونیور

دوریا ، که پیش از این آرزوهای سیاسی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری سال 2022 آشکار کرده بود ، تأکید کرد که اولین واکسن “عبرت” است برای “اقتدارگرایان” که “زندگی را تحقیر می کنند و هیچ ترحمی ندارند”.

دوریا گفت: “پیروزی امروز ، پنجمین روز واکسن ، 5 روز زندگی ، متعلق به کسانی است که برای زندگی شجاعت و تلاش می کنند ، درست برعکس کسانی که در 11 ماه گذشته آن را انکار کردند.”

ژائو دوریا ، فرماندار سائو پائولو ، رقیب اصلی سیاسی برزیل ، جائر بولسونارو.  FotoEFE / فرناندو بیزرا جونیور

ژائو دوریا ، فرماندار سائو پائولو ، اصلی ترین رقیب سیاسی برزیل ، جائر بولسونارو. FotoEFE / فرناندو بیزرا جونیور

فرماندار اعلام كرد كه موسسه بوتانتان از روز دوشنبه در مجموع 5.9 وزارت بهداشت را برای توزیع بین ایالت های مختلف برزیل در اختیار وزارت بهداشت قرار داده است كه 1.3 میلیون دوز آن در سائو پائولو باقی خواهد ماند.

استفاده اضطراری

با سه رای مثبت به مجوز – و دو نفر از اعضای مدیریت برای رأی دادن – نهاد نظارتی استفاده اضطراری از واکسن چینی و تولید شده توسط آزمایشگاه AstraZeneca را تأیید کرد ، بعد از یک جلسه پنج ساعته، که به صورت زنده پخش شد و در آن پنج عضو مدیریت نظرات تهیه شده توسط 50 نفر از سه حوزه فنی را تجزیه و تحلیل کردند.

در توصیه های خود ، Anvisa اظهار داشت که مناطق فنی تأیید می کنند که استفاده را تأیید می کنند ، اما نظارت بر تولید هر دو واکسن ضروری است. طبق آژانس ، اثر کلی واکسن Oxford / AstraZeneca 70.42٪ و Coronavac 50.39٪ است.

مندس اظهار داشت که هنوز در مورد اثربخشی واکسن ها در افراد بالای 65 سال و با دوزهای کمتر شک و تردید وجود دارد: “روند مطلوبی برای محافظت وجود دارد ، اما ما باید دقیق تر این موضوع را بررسی کنیم.

به موازات آنویسا روز شنبه گفت که قبل از تصمیم گیری به اطلاعات بیشتری در مورد آزمایشات بالینی فاز 3 واکسن Sputnik V روسیه نیاز دارد.

برزیل دومین کشور با بیشترین مرگ و میر در جهان (205،964) و سومین فرد آلوده (8،256،566) و پس از یک سال موج اول است که به شهرهای بزرگ قلمرو آتش بس نمی دهد.

منبع: آژانس ها.

AFG

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *