پرتغال اتانازی را قانونی می کند و چهارمین کشور در اروپا است که مجاز به مرگ و میر است

[ad_1]

پارلمان پرتغال جمعه این هفته قانونی را تصویب کرد که اجازه “مرگ با کمک پزشکی” را می دهد ، که در صورت تصویب ، این کشور کاتولیک را به چهارمین کشور قانونی در اروپا تبدیل می کند. مرگ آسان، بعد از بلژیک ، لوکزامبورگ و هلند. اسپانیا امسال در شرف حل آن است.

این متن که با 136 رای موافق ، 78 رای مخالف و 4 رای ممتنع به تصویب رسیده است ، به رئیس جمهور محافظه کار ، مارسلو ربلو د سوزا ارائه می شود ، وی می تواند آن را منتشر کند ، برای تجزیه و تحلیل یا وتوی آن به دادگاه قانون اساسی ارائه دهد.

این قانون که ترکیبی از پیشنهادهای مختلف است ، پرتغالی های مسن را برای زندگی در این کشور و حضور در “a” در نظر گرفته است وضعیت شدید رنجکه جراحات جبران ناپذیری دارند “یا تحت تأثیر” بیماری صعب العلاج “قرار دارند ، می توانند به خودکشی کمک کنند.

درخواست بیمار در پایان زندگی باید توسط تأیید شود پزشکان مختلفو همچنین توسط روانپزشک در صورت وجود تردید در توانایی فرد برای انتخاب “آزاد و آگاهانه”.

وقتی زمان آن فرا می رسد ، پزشک بیمار باید برای آخرین بار مطمئن شود که او آماده است تا روزهای خود را پایان دهد. در حضور شاهدان.

پارلمان پرتغال هنگام رای گیری.  عکس: EFE

پارلمان پرتغال هنگام رای گیری. عکس: EFE

مرگ کمکی را می توان در مراکز خدمات بهداشتی ملی یا جاهای دیگر انجام داد “به انتخاب بیمار” این قانون می گوید تا زمانی که “شرایط بالینی و آسایش کافی” وجود داشته باشد.

این رأی به لطف آرا of حزب سوسیالیست ، بلوک چپ (سمت چپ چپ) ، حزب حمایت از حقوق حیوانات PAN و برخی از اعضای حزب سوسیال دموکرات (راست میانه) به تصویب رسید.

در صورت وتوی ریاست جمهوری ، نمایندگان مجلس می توانند با رای دوم بر آن غلبه کنند.

رئیس دولت مجدداً برای یک دوره دوم روز یکشنبه انتخاب شد ، رئیس دولت یک کاتولیک عملی است که تاکنون از موضع گیری صریح در مورد قانون اجتناب کرده است.

به گفته پائولا اسپریتو سانتو ، دانشمند علوم سیاسی ، “این مسئله برای او مجذور دایره است” و ممکن است رئیس دولت وسوسه شود که به دادگاه قانون اساسی متوسل شود.

برای ایزابل موریرا ، نماینده سوسیالیست ، متخصص حقوق اساسی ، که در تهیه نهایی قانون مشارکت داشت ، مسئله این است که متن “اجماع” که از “کرامت انسانی” محافظت می کند.

وی در حالی كه پرتغال آماده می شود پا به پای سه كشور اروپایی كه قبلاً اتانازی را قانونی كرده اند ، بلژیك ، لوكزامبورگ و هلند آماده شود ، گفت: “جامعه در این مورد آرام شده است.”

اسپانیا همسایه نیز در ماه دسامبر گذشته در این مسیر گام برداشت ، اما پروژه دولت هنوز پیش بینی نشده قبل از پایان ماه مارس از سنا چراغ سبز دریافت نکرده است.

در ماه اکتبر ، پارلمان پرتغال پس از دادخواست فدراسیون زندگی که نزدیک به 100000 امضا را جمع آوری کرد ، پیش نویس همه پرسی در مورد اوتانازی را رد کرد.

خوزه ماریا سیبرا دوکه ، یکی از مسئولین سازمان کاتولیک ، گفت: “این امر به طور فعال باعث مرگ یک شخص می شود. نقش دولت مراقبت از او است ، نه کشتن او.”

کشیش مانوئل باربوسا ، سخنگوی کنفرانس اسقفی پرتغال قبل از رای گیری گفت: “بدیهی است که ما امیدواریم که قانون تصویب نشود ، و افزود که موقعیت کلیسا” تغییر نکرده است “.

دکتر خورخه اسپیریتو سانتو امیدوار بود که “یک روز تاریخی” زندگی کند.

“مردم سزاوار داشتن هستند حق تصمیم گیری“، این سرطان شناس 66 ساله بازنشسته استدلال می کند ، که سالها درگیر جنبش جرم زدایی از مرگ مددکاری است.

خبرگزاری فرانسه

ap

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *