پدرو کاستیلو پس از تصدی سمت ریاست جمهوری پرو ، خدمت سربازی را جوانان بیکار اعلام کرد

[ad_1]

با کمک آلبرتو فرناندز و دیگر رهبران منطقه ، پدرو کاستیلو امروز چهارشنبه رئیس جمهور جدید پرو شد. و در اولین سخنرانی خود الف را ترک کرد پیشنهاد جنجالی برای جوانان بیکار. و او یک اولتیماتوم برای “جنایتکاران خارجی” ساکن در کشورش صادر کرد.

«جوانانی که نه درس می خوانند و نه کار می کنند باید به خدمت سربازی برودگفت رئیس جمهور جدید پرو.

دقایقی قبل از پرتاب آگهی دیگر با چنین بی ادبی. “جنایتکاران خارجی خواهند داشت 72 ساعت مدت از تاریخ برای ترک کشور“بعد از افتتاح کاستیلو را در کنگره اطمینان دهید.

او امروز چهارشنبه قسم خورد. “خدای من، برای خانواده ام ، برای خواهران و برادران پروی من ، دهقانان ، مردم محلی “تا سال 2026 دفتر انتخابی در پرو داشته باشند. وی افزود که سوگند یاد کرده است “برای کشوری بدون فساد و برای قانون اساسی جدید “

پدرو کاستیلو در سخنرانی مقدماتی خود در کنگره پرو.  عکس ریاست جمهوری فرانسه

پدرو کاستیلو در سخنرانی مقدماتی خود در کنگره پرو. عکس ریاست جمهوری فرانسه

مهمترین پیام او پروژه برای بود اصلاح قانون اساسی پرو ، در سال 1993 در دوران آلبرتو فوجیموری طراحی شد.

“یکی از پرچمهای اصلی سیاسی ما که به پرچم اکثر مردم تبدیل شده است ، این است تشکیل مجمع مituسسان، که کشور ما را با یک مگنا کارتا جدید جایزه می دهد ، که اجازه می دهد تغییر چهره به واقعیت اقتصادی و اجتماعی ما ، “کاستیلو گفت.

به هر حال ، او اعتراف کرد که الف کار طولانی در مجلس. وی اذعان داشت: “بدون شک ، برای دستیابی به این هدف ، ما باید مواضع خود را با کنگره هماهنگ کنیم ، همانطور که در اینجا در این مجلس قوانین ، جایی که هنجارهای مربوطه باید به تصویب برسد ، خواهد بود.”

پدرو کاستیلو و رئیس کنگره ماریا دل کارمن آلوا پس از تحلیف رئیس جمهور جدید پرو.  عکس از رویترز

پدرو کاستیلو و رئیس کنگره ماریا دل کارمن آلوا پس از تحلیف رئیس جمهور جدید پرو. عکس از رویترز

پیشنهاد کاستیلو برای تغییر قانون اساسی کنونی توسط رقیب راست گرای وی ، کیکو فوجیموری ، دختر رئیس جمهور سابق و سایر مخالفان سیاسی رد شد.

“ما برای این پیشنهاد تلاش می کنیم ، اما در چارچوب قانونی رئیس جمهور جدید ، که حزب پرو لیبر او تنها 37 کرسی از 130 کرسی پارلمان را دارد ، گفت.

کاخ دولت جای خود را خواهد داد

بعداً کاستیلو این موضوع را اعلام کرد این کشور را از کاخ پیزارو خارج نخواهد کرد، خانه دولت ، زیرا قصد دارد آن را به موزه تبدیل کند.

“من از مجلس پیزارو حکمرانی نخواهم کرد ، زیرا فکر می کنم باید این کار را بکنم از نمادهای استعماری جدا شوید. ما این کاخ را در اختیار وزارت فرهنگ جدید قرار می دهیم تا مورد استفاده قرار گیرد به عنوان موزه رئیس جمهور پرو گفت: “این نشان دهنده تاریخ ما است.”

کاخ دولت که به کاخ پیزارو نیز معروف است ، در پلازا د آرماس در لیما ، پرو.  فایل EFE عکس

کاخ دولت که به کاخ پیزارو نیز معروف است ، در پلازا د آرماس در لیما ، پرو. فایل EFE عکس

معلم پیشین روستا در کاخامارکا نیز در سخنرانی خود تقریباً یک ساعت به مقامات خارجی قول داد که وقتی دوره وی پایان یابد ، در 28 ژوئیه 2026 ، “وظایف معمول تدریس خود” را از سر خواهد گرفت.

کاستیلو ، 51 ساله ، یکی از اعضای چپ پرو ، در رای گیری مقابل کیکو فوجیموری ، که از او پیشی گرفت ، انتخاب شد. فقط 44،263 رای. پس از بیش از یک ماه شکایت و عدم اطمینان ، هیئت داوران انتخابات ملی در 20 ژوئیه وی را به عنوان رئیس جمهور معرفی کرد.

علی رغم سابقه چپ ، او این چهارشنبه را تایید کرد به مالکیت خصوصی احترام بگذارید. و او این اقدامات دیگر را اعلام کرد که می تواند a ملاحظه ایدئولوژیک مبهم.

از این نظر ، وی گفت كه “كاملاً غیر واقعی” است كه دولت وی اقدام به مصادره یا ملی سازی كند. او بدین ترتیب به دوراهی اتهامات مخالفان سیاسی خود رسید.

در هر صورت ، او هشدار داد که سیستمی وجود خواهد داشت که در آن “سیستم بزرگ شرکت ها به خزانه تقلب نمی کنندوی اطمینان داد که دولت نقش نظارتی در “حفاظت از محیط زیست و حقوق مصرف کننده” خواهد داشت.

DS

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *