پدرو کاستیلو ، مردی که “از ناکجا آباد آمد” و سوار بر اسب به رئیس جمهور پرو نزدیک می شود

[ad_1]

پدرو کاستیلو از کجا آمده است؟ این مسئله تکراری ترین مسئله در روز دوشنبه ، 12 آوریل پس از اولین دور انتخابات بود ، به ویژه در لیما ، شهری که جذاب ترین محله های آن معمولاً با پشت به آند و جمعیت روستایی زندگی می کنند ، علی رغم این واقعیت که رشته کوه به این ترتیب آغاز می شود به زودی آن را ترک می کند. ارتباط برقرار کننده احساسات در صورت پیروزی او باید تمام کمر سیاسی خود را دوست داشته باشد برای اداره پرو ، که با کمال میل به او نگاه می کند و با یک کنگره کنگره ، جایی که از 130 قانونگذار به سختی 35 قانونگذار وجود دارد.

اما کاستیلو ، یک معلم 51 ساله که وعده تغییر “عمیق” می دهد ، در سیاست و از حمایت گسترده اجتماعی برخوردار است ، به ویژه در مناطق مرکزی و جنوبی کشور ، جایی که نامزدی وی بین 70 تا 80 درصد تغییر می کند.

نامزد دریافت به اصطلاح “مداد” ، پرو لیبر ، معلمی با ریشه فروتنانه است در سال 2017 مشهور شد هنگامی که او اعتصاب معلمان را آغاز می کند تا خواستار افزایش حقوق معلمان شود.

یک معلم مذهبی و محافظه کار که سیاست سنتی پرو را فراموش کرده بود ، به این حزب چپ پیوست. پس از ثبت نام در 30 سپتامبر 2020 ، ثبت نام در آخرین روز مجاز بود. از آنجا ، جهشی عظیم به دروازه های کاخ پیزارو ، مقر ریاست جمهوری این کشور ، در پایتختی که با ناباوری او را نگاه می کند.

در کاخامارکا ، روز اولین دور رأی گیری.  عکس رویترز

در کاخامارکا ، روز اولین دور رأی گیری. عکس رویترز

برخی از تحلیلگران ، کاستیلو را رقمی می دانند چه کسی “از هیچ جا” آمد در دور اول ، که در آن نامزدهای دیگر با توجه به نظرسنجی های آن زمان ، شانس بیشتری برای شرکت در انتخابات را داشتند.

استادی که دارای مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی از دانشگاه سزار والژو است ، وی از سال 2002 عضو حزب ممکن پرو بود (که الخاندرو تولدو را به قدرت رساند ، امروز در ایالات متحده در انتظار استرداد برای فساد بود) ، زمانی که سعی کرد ناموفق باشد کاندیدای منطقه کاخامارکا در آنگویلا. او در سال 2017 عضویت در این حزب را متوقف کرد.وقتی گروه سیاسی ثبت نام خود را از دست می دهد.

زندگی و کمبودهایش

تقریباً بعنوان یک ضد آن برای کیکو فوجیموری ، کاستیلو تجسم خواسته های بسیاری از بخشهای اجتماعی است که دو دهه پیش کنار گذاشته شدند ، اما همچنین مواردی بود که در طی 18 ماه بیماری همه گیر ویروس کرونا که قبلاً جان بیش از 180،000 پرو را گرفته است ، نادیده گرفته شدند. و که فقیرترین بخشها را تحت تأثیر قرار می دهد.

و چندین پیشنهاد که داوطلب مطرح می کند ، همبستگی عمیقی با تجربه زندگی خود پیدا می کند و بیش از همه کاستی های آن.

وی در زمان مبارزات انتخاباتی خود این شعار را مطرح کرد “دیگر در یک کشور ثروتمند فقیر نیست” و این واقعیت ناچیزی نیست که در دور اول ، اگرچه هنوز او را در لیما کمی می شناختند ، اما او پنج فقیرترین مناطق کشور را فتح کرد. وی برای رأی دادن ، این دامنه را به آنچه در لیما “عمیق پرو” گفته می شود ، با سو a نیت خاصی گسترش داد.

پدرو کاستیلو از خانه ای متوسط ​​در کوهستان است.  خبرگزاری فرانسه

پدرو کاستیلو از خانه ای متوسط ​​در کوهستان است. خبرگزاری فرانسه

کاستیلو در شهر تاکابامبا ، در منطقه آند در کاخامارکا ، یکی از فقیرترین مناطق پرو به دنیا آمد ، اگرچه بزرگترین معدن طلای آمریکای جنوبی را در اختیار دارد. در همان سال ، رئیس جمهور پرو ، خوان ولاسکو آلوارادو به اصلاحات ارضی چراغ سبز نشان داد (1969) و دهقانان را از pongueaje ، نظامی مشابه قلعه گلبه از قرون وسطی ، آزاد کرد.

پدر و مادرش ، دهقانان بی سواد ، 9 فرزند داشتند ، اما پدرو ، سومین آنها ، او تنها کسی بود که فرصت تحصیل در دانشگاه را داشت.

برای آموزش روستایی ، او سال های اول دبستان را در شهر پونجا گذراند و دوره را در م institutionسسه ای در روستای همسایه چوگور ، منطقه آنگویا گذراند ، و در آنجا نیز به مدرسه متوسطه رفت.

مداد ، نماد حزب پرو Libre.  عکس AFP

مداد ، نماد حزب پرو Libre. عکس AFP

شاید این والدین ساختاریافته تعریف شده باشد مشخصات محافظه کارانه شما با بحثهای مداوم مانند قانونی کردن سقط جنین ، ازدواج همجنسگرایان ، اوتانازی و رویکرد جنسیتی در مدارس ، که انتقاداتی را در بخشهایی که از آزادی و برابری در برابر قانون دفاع می کنند ، ایجاد کرده است.

در کنار علاقه به تدریس ، وی گرایش فزاینده ای به معضلات اجتماعی: اولین رویکرد وی گشت زنی در یک سازمان روستایی بود که از شهر در برابر غارت و گروههای چریکی مانند مسیر درخشان و MRTA محافظت می کند.

در مورد حرفه آکادمیک ، او به عنوان معلم دبستان تحصیل کرد ، در سال 1995 شغل یافت به عنوان یک معلم مدرسه در منطقه شما، و سپس در سال 2006 لیسانس خود را در دانشگاه سزار والژو در تروخیلو به پایان رساند ، جایی که در سال 2013 وی یک مدرک کارشناسی ارشد را در روانشناسی آموزشی به پایان رساند.

سیاست

با این حال ، همیشه آرزوهای سیاسی وجود داشت: او در سال 2005 به رهبر منطقه حزب لی لیبر تبدیل شد ، اما همچنان ادامه داشت مشخصات ملی پایین تا سال 2017وقتی برای افزایش حقوق و لغو سیستم ارزیابی مشکوک معلمان اعتصاب کرد.

ازدواج با لیلیانا پریدس (وی کاتولیک و بشارت دهنده) است ، که از کودکی با او شناخته شده و در روستا نیز معلم است و پدر سه فرزند – آرنولد ، جنیفر و آلوندرا ، از 7 تا 19 سال – چهره کاستیلو ملی شد هنگامی که او هزاران معلم را در یک اعتصاب ملی رهبری کرد که تقریباً 80 روز بین ژوئن و سپتامبر 2017 ادامه داشت.

در تلاش برای مشروعیت بخشیدن به اعتصاب ، کارلوس باسمبریو وزیر وقت وقت گفت که رهبران معلمان با موفادف در ارتباط هستند ، بازوی سیاسی چریک شکست خورده مائوئیست “جاده درخشان”، یک گروه غیرقانونی در ترکیه “تروریست” قلمداد شد ، اتهامی که کاستیلو آن را به طور جدی رد کرد.

پدرو كاستيلو ، نامزد رياست حزب Libre Libre ، به كليساي Virgen de los Dolores در شهر آنگويلا ، در Cajamarca ، (پرو) مي رود.  عکس EFE

پدرو كاستيلو ، نامزد رياست حزب Libre Libre ، به كليساي Virgen de los Dolores در شهر آنگويلا ، در Cajamarca ، (پرو) مي رود. عکس EFE

رئیس جمهور وقت پدرو پابلو کوچینسکی مجبور شد با بیشتر خواسته ها موافقت کند.

امسال ، وقتی کاستیلو به مطبوعات گفت که چرا تصمیم به نامزدی گرفت ، حتی اگر نظرسنجی ها و پیش بینی ها مورد پسند او نبود ، مشکلاتی که دانشجویانشان در سال اول همه گیری تجربه کرده اند ، زمانی که اقتصاد تقریباً 12٪ کاهش یافت – پس از 20 سال رشد اقتصادی پایدار – و این کشور سومین نرخ مرگ و میر ناشی از Covid-19 را در جهان داشت.

این زمینه باعث شد کاستیلو با وعده های زیادی که معمولاً بر بحث سیاسی پرو و که به او “کمونیست” متهم شد. به عنوان مثال ، 70 درصد بودجه سالانه بخش دولتی باید به مناطقی مانند آموزش و بهداشت اولویت دهد ، در حالی که مابقی بین حمل و نقل ، کشاورزی و بهداشت است.

از جمله بحث برانگیزترین اقدامات وی ، قول داد که خارجی ها را اخراج کند کسانی که مرتکب جنایات می شوند ، به اشاره ضمنی مهاجران ونزوئلایی که از سال 2017 وارد این کشور شده اند و بیش از یک میلیون نفر هستند.

“[Daremos un] 72 ساعت برای خروج بیگانگان غیرقانونی از کشور ، کسانی که برای ارتکاب جنایات آمده اند “، گفت: کاستیلو ، پرو را برای مبارزه با ناامنی پیشنهاد می کند. از پیمان سن خوزه خارج شود تا مجازات اعدام مجرمان را بازگرداند.

ایدئولوژی

وی همچنین پیشنهاد داد اولویت را به ضرورت ایجاد قانون اساسی جدید تنظیم شده توسط مجلس مentسسان ارائه دهد. کشوری که با شرکت های خصوصی رقابت می کند ، برنامه ریزی می کند ، مداخله می کندو منابع طبیعی اساسی را کنترل می کند ، جایگزین منبع ایجاد شده در سال 1993 در دوره اول ریاست جمهوری آلبرتو فوجیموری ، پدر رقیب فعلی انتخاباتی وی.

علی رغم انتقادات ، این نامزد که با کلاه ویژه “چوتانو” مشخص می شود ، از چندین پیشنهاد خود حمایت می کند. در اصطلاح طرح او “پرو تا بیست سالگی بدون فساد”، اظهار داشت که این فرایند “در چارچوب قوانین اساسی و قانونی فعلی” صورت خواهد گرفت.

از نظر اقتصادی ، کاستیلو “از سرگیری اشتغال و اقتصاد مردمی” را پیشنهاد می کند ، که در آن افزایش سرمایه گذاری اجتماعی وجود دارد و دولت تبدیل خواهد شد “تنظیم کننده در یک رویکرد اقتصادی مختلط”.

پدرو کاستیلو از امتناع تولید شده توسط کیکو فوجیموری استفاده کرد.  عکس AP

پدرو کاستیلو از امتناع تولید شده توسط کیکو فوجیموری استفاده کرد. عکس AP

اما او قول داد که استقلال بانک مرکزی را حفظ کند ، یک روش “نئولیبرال” برای آرام کردن بازارها ، موضعی که توسط ژولیو امیلیو ولارد فلورس اتخاذ شد ، 7 سپتامبر 2006

و او قول داد که در 100 روز اول “برنامه همه گیر رایگان در پرو” را راه اندازی می کند ، که در آن وعده توزیع رایگان اکسیژن درمانی ، استفاده از تخت های مراقبت های ویژه ، واکسیناسیون جهانی و رایگان را می دهد.

“پیشنهاد ما شامل امید به تغییر مردم است و در راه تأیید شده است تغییر پیشرونده اما عمیق ، واقعاً دموکراتیک ، با هدایت جستجوی حقوق و فرصت ها برای همه ، با عدالت و صلح “، طرح دولت را ترسیم می کند.

بخشی از گفتمان رادیکال معلم ، مانند “ملی کردن” بخشهای معدن و انرژی یا “محدودیت واردات” از ایدئولوژی ناشی می شود از حزب پرو Libre.

این حزب توسط رهبری می شود پزشک “مارکسیست لنینیست” ولادیمیر چرون، فرماندار سابق منطقه هونین و محکوم به فساد ، که مانع از کاندیداتوری وی برای ریاست جمهوری شد.

تقریباً کل مبارزات انتخاباتی کاستیلو بر روی جدا شدن از این رقم و تلاش برای مخاطب قرار دادن مرکز با پیشنهادات بود. بسیار سنجیده تر و یک تیم فنی در خارج از پرو Libre.

بدون بسیاری از مراجع بین المللی یا در منطقه ، پرو لیبر یکی از معدود احزاب چپ پرو است که از رژیم رئیس جمهور ونزوئلا دفاع می کند ، نیکولاس مادورو ، و کاستیلو تأییدیه را دریافت کرد اوو مورالس در صورت لزوم در دور اول. مردی که می تواند سوار بر اسب به دروازه های Palacio de Pizarro برسد هنوز هم بیشتر یک رمز و راز است که با شک و تردید در بالکن های استعماری لیما مشاهده خواهد شد.

پدرو کاستیلو ترونس ، یک معلم و رهبر اتحادیه ، به ریاست پرو لیبر رسید

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *