پاپ فرانسیس حمله به پایتخت را محکوم کرد ، خواستار “ارتقا of آشتی ملی” در ایالات متحده شد

[ad_1]

پاپ فرانسیس روز یکشنبه در پی حوادث چهارشنبه گذشته که در آن حامیان رئیس جمهور دونالد ترامپ پایتخت را اشغال کردند و مجبور به تأیید جوایز پیروزی جو بایدن شدند ، مقامات ایالات متحده را به “ارتقا recon آشتی ملی و محافظت از ارزش های دموکراتیک” دعوت کرد.

پاپ پس از دعا به آنجلا در روز یکشنبه در واتیکان گفت: “من به مردم ایالات متحده متاثر از محاصره اخیر کنگره سلام و احوالپرسی می کنم.”

من برای همه کسانی که در این لحظه چشمگیر 5 نفر جان خود را از دست داده اند دعا می کنم. من تکرار می کنم که خشونت خود مخرب است ، همیشه ، هیچ چیز با خشونت به دست نمی آید و این همه چیز از بین نمی رود “، خورخه برگولیو اضافه کرد.

“من از مقامات ایالتی و کل مردم می خواهم که احساس مسئولیت بالایی برای آرامش روحیه داشته باشند ، ترویج آشتی ملی و محافظت از ارزشهای دموکراتیک مستقر در جامعه آمریكا ، “بعداً پدربزرگ خواست.

حامیان دونالد ترامپ چهارشنبه گذشته به پایتخت یورش بردند.  عکس: EFE

حامیان دونالد ترامپ چهارشنبه گذشته به پایتخت یورش بردند. عکس: EFE

در این زمینه ، او امیدوار است “که مقدس مقدس ، حامی مقدس ایالات متحده ، به زنده ماندن فرهنگ دیدار و فرهنگ مراقبت به عنوان یک راه اصلی برای ایجاد منافع مشترک با همه کسانی که در این سرزمین زندگی می کنند ، کمک کند.” .

اظهارات این یکشنبه به سخنان فرانسیسکو ، معروف به شنبه ، هنگامی که وی خواستار پایان دادن به خشونت بود ، اضافه شد و اظهار داشت که برای درک و تکرار خشونت ، باید “از تاریخ درس گرفت”.

پونتیف اظهار داشت که از آنچه روز چهارشنبه در کاپیتول اتفاق افتاد ، در حالی که نمایندگان مجلس و سناتورها برای تأیید پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آماده شدند متعجب شد و مجبور شدند جلسه را به دلیل حمله به دانشگاه توسط معترضین به ترامپ به حالت تعلیق درآورند.

“من متعجب شدم زیرا آنها در دموکراسی چنین مردمی منظم هستند.”فرانسیسکو در پیش نمایشی که روز شنبه در مصاحبه با کانال 5 منتشر شد ، اظهار نظر کرد.

با این حال ، پاپ اذعان کرد که “حتی در بالغ ترین واقعیت ها نیز همیشه چیزی وجود دارد که م notثر نیست”.

فرانسیسکو ادامه داد: “خشونت مطمئناً مذموم است.” هیچ کس نمی تواند به خود ببالد که روز و مورد خشونت وجود ندارد.

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *