پارلر ، شبکه ای که پیروان دونالد ترامپ در آن پنهان می شوند و تئوری های توطئه

[ad_1]

شکاف سیاسی در ایالات متحده ، که پس از دونالد ترامپ و لیبرال دموکرات ها در حمله به پایتخت بین گروه های راست افراطی گسترش یافت ، به شدت به اینترنت و باعث رشد شبکه اجتماعی شد که تاکنون مورد توجه قرار نگرفته بود: پارلر.

این پلت فرم ، که در آگوست 2018 در ایالات متحده راه اندازی شد ، به پناهگاه افراط گرایان و افراط گرایان راست تبدیل شده است که رئیس جمهور آمریکا را دنبال می کنند

این روند از چند ماه پیش آغاز شده است ، اما با تصمیم توئیتر برای انجام این کار در هفته گذشته سرعت بیشتری گرفته است جلوی پیام های خشونت آمیز ترامپ را بگیرید، که توسط پیروان او به عنوان یک عمل “سانسور” درک شد.

اکنون طرفداران دونالد ترامپ نظریه های توطئه خود را در پارلر ارائه می دهند.  (AP)

اکنون طرفداران دونالد ترامپ نظریه های توطئه خود را در پارلر ارائه می دهند. (AP)

پارلر خود را به عنوان یک جایگزین بی طرف برای توییتر و فیس بوک نشان می دهد و معتقد است که موارد مطلق وجود دارد “آزادی بیان”.

این عبارات بازاریابی در سایت بخش سیاسی را دنبال می کند که از مغول املاک و مستغلات پیروی می کند ، و کاملاً در تئوری های توطئه آنها جای می گیرد.

که در در ماه مه سال 2019 ، پارلر حدود 100000 کاربر داشت و یک سال بعد این سایت به 2،800،000 رسید. مبارزات انتخاباتی ترامپ برای بی اعتبار کردن انتخابات ریاست جمهوری در نوامبر گذشته با صحبت در مورد “تقلب” و “عملیات” توسط دموکرات ها باعث رشد آن به بیش از 8،000،000 کاربر.

در پارلر ، پیام ها علیه نظام سیاسی آمریکا و نظام استقرار در حال تکثیر هستند ، و حملات بسیار نژادپرستانه و یهودستیزانه. آنها حتی خود را می اندازند تئوری های توطئه غیرقابل تایید برای سرنگونی ترامپ، یا توطئه های بین المللی ناشی از صهیونیسم.

گوگل روز جمعه اعلام کرد Parler را از فروشگاه برنامه حذف کرده استs را فعال کنید “محتوای رسوا” که می تواند خشونت را تحریک کند.

اندروید نیز همین کار را کرد و سایت را به مجاز بودن آن متهم کرد حمله خشونت آمیز به پایتخت را سازماندهی کرد در ایالات متحده پنج کشته برجای گذاشت. و اپل قبلاً هشدار داده است که اگر Parler تعدیل محتوا را بهبود ندهد ، این کار را انجام خواهد داد.

با این وجود ، این سایت همچنان در تعداد کاربران رشد می کند ، به ویژه کسانی که به دلیل بسته شدن حساب ترامپ ، توییتر را ترک می کنند.

DV

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *